Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Tipereth 

Wiek: 33
Posty: 3
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-09-11, 18:18    Bandana/opaska na włosy

Witam wszystkich.

Chciałbym zakupić sobie bandanę która może służyć również jako opaska na włosy,chodzi mi o taką jaką noszą bluesmani,widać to często w filmie "Skazany na bluesa",moje pytanie brzmi następująco: w jakim sklepie mogę coś takiego dostać?Jeżeli zna ktoś jakiś konkretny sklep we Wrocławiu to byłbym wdzięczny;).

Pozdrawiam wszystkich "dziurkodmuchaczy"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-09-11, 18:23    Odp: Bandana/opaska na włosy

http://allegro.pl/bandana...1208765575.html

Tutaj masz dosłownie za 5zł sztukę.

PS: nie bluesmani tylko dżemowcy ;) poza tym niektórzy metalowcy i wielu obdartusów. Bluesman nosi kapelusz, który potwierdza jego status społeczny wynikający z jego dążenia do osiągnięcia harmonii Mojo Hand.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Tipereth 

Wiek: 33
Posty: 3
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-09-11, 18:55    Odp: Bandana/opaska na włosy

Dziękuję za pomoc;)

A możesz wytłumaczyć o co chodzi z tym kapeluszem i statusem społecznym itp?bo powiem szczerze że nie rozumiem xD
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
PawelBDS 


Wiek: 38
Posty: 131
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Kraków/Szczecin
Wysłany: 2010-09-11, 19:00    Odp: Bandana/opaska na włosy

Tipereth postaraj się wypracować własny styl a nie naśladować innych.... z całym szacunkiem dla Ryśka i Dżemu (z całym co nie znaczy że mam go wiele) lepiej bądź sobą a nie naśladuj ćpuna który zniszczył sobie i rodzinie życie............
_________________
Kobieta jest jak harmonijka nieźle mruczy jak potrafisz ją dmuchnąć :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Tipereth 

Wiek: 33
Posty: 3
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-09-11, 19:07    Odp: Bandana/opaska na włosy

Broń Boże nie zamierzam nikogo naśladować,po prostu podobają mi się opaski a że włosy mam długie to taki bajer mi się przyda bo gumek mam już dość.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-09-11, 19:18    Odp: Bandana/opaska na włosy

W skład mojo hand wchodzi 5 palców. Romans, Zdrowie, Powozdenie finansowe, Cadillac, Hazard. Bluesmani nosili woreczki z talizmanami, które miały im to przynieść. Kapelusz jest talizmanem związanym z powodzeniem finansowym. Mojo to znaczy penis. Mojo hand to ręka od penisa, standardowo prawa. Wiem, brzmi obscenicznie ale nic na to nie poradzę. Mojo Hand to ręka oznaczająca sumę, pełnię sukcesów mężczyzny.

PS: dobrze mieć kapelusz ale dobrze też mieć smak i wyczucie i nie zakładać go do skóry albo ciuchów typowych dla dżemowca. Bo inaczej kapelusz jest pozerstwem. Nosisz go jak zwyczajny człowiek, do kompletu z czymś to jest klimat i sens.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Tipereth 

Wiek: 33
Posty: 3
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-09-11, 19:21    Odp: Bandana/opaska na włosy

Dziękuję bardzo za wyjaśnienie i w podzięce kłaniam się nisko :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
sebach 

Wiek: 34
Posty: 154
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Krakow
Wysłany: 2010-09-11, 20:12    Odp: Bandana/opaska na włosy

juz bym bardziej powiedzial ze bandama to nie rysiu riedel tylko axl rose, z którego rysiu m.in. kopiował (jeszcze z morrisona również )
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
mazur 


Posty: 67
Skąd: Białystok
Wysłany: 2010-09-11, 20:42    Odp: Bandana/opaska na włosy

Bandama to całe pokolenie hippisów. Nie kojaży mi sie nijak z dżemem. Riedel uważał sie za hippisa i chyba troche nim był dlatego, chodził tak a nie inaczej ubrany, wiec jesli ktoś chodzi w chustce nie musi być dżemowcem :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-09-11, 20:44    Odp: Bandana/opaska na włosy

A tak, racja. Niemniej wiązanie tego z bluesmanami jest.. przypadkowe.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
mazur 


Posty: 67
Skąd: Białystok
Wysłany: 2010-09-11, 20:48    Odp: Bandana/opaska na włosy

[quote="minigunmen"]A tak, racja. Niemniej wiązanie tego z bluesmanami jest.. przypadkowe.[/quote]
No tak wiem o tym :) byli hippisi słuchający bluesa i byli hippisi słuchający rocka :) Ale przybijanie takiego stylu do jakiejkolwiek muzyki jest błędne! To symbol subkultury!

EDIT:
A wracając do tematu ,to na rynku czy jakims targu napewno będą;) ludzie sprzedają wszystko w takich miejscach;) nie wiem czy we Wrocławiu jest jakies takie miejsce:) ale jeśli jest to myśle że powinieneś coś znaleźć;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Harry 


Wiek: 33
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-09-11, 21:08    Odp: Bandana/opaska na włosy

Minigunmen :D Trochę z tym mojo i penisem poleciałeś :D
http://en.wikipedia.org/wiki/Mojo :)
tak mi się wydawało, że mojo to talizman, ale chciałem mieć coś co potwierdza :D
No bo jak... "got my mojo workin, but it just don't work on you" znaczyło by "mój penis jest sprawny ale przy Tobie się psuje?" XD ? :hah:
_________________

Ostatnio zmieniony przez Harry 2010-09-11, 21:09, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Tipereth 

Wiek: 33
Posty: 3
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-09-11, 21:08    Odp: Bandana/opaska na włosy

Poszukam;) a jak znajdę to na pewno się pochwalę xD a nawiasem mówiąc to nigdy nie sądziłem że Rysiek słuchał Gunsów :P
Ostatnio zmieniony przez Tipereth 2010-09-11, 21:19, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-09-11, 21:14    Odp: Bandana/opaska na włosy

Harry, otóż to :D "podniecam się ale nie dzięki Tobie" taka mała obelga/droczenie się :D O to chodzi. O to Watersowi a w zasadzie Dixonowi chodziło. Niewątpliwy bezpośredni związek z męskością. Wszystko z wierzeń afrykańskich. Mojo Hand, męska ręka, jednak w dosłownym znaczeniu meskości jako tego tam.... na dole. :D Ale to tylko geneza terminu, przyjęło się, że to jest wyfajnistość męska, superowość typowa dla faceta. Iskierka w oku i sukces i jego ważne elementy.

PS:
"Libido, sometimes referred to in slang as 'mojo'."
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
sebach 

Wiek: 34
Posty: 154
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Krakow
Wysłany: 2010-09-11, 21:23    Odp: Bandana/opaska na włosy

no jak mogł nie słuchać :D przecież wszyscy tego słuchali, pod koniec lat 80 i na poczatku 90 gunsi byli znani chyba bardziej od jezusa ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Harry 


Wiek: 33
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-09-11, 22:43    Odp: Bandana/opaska na włosy

Minigunmen, zniszczyłeś mój światopogląd :( :D
Fak sejk, teraz to już nie wiem nic :D
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2010-09-12, 22:10    Odp: Bandana/opaska na włosy

Tak, Minigun ma rację. Blues ma pełno odniesień do seksu, kultu męskości, etc. Wystarczy posłuchać Mannish Boy'a czy Hoochie Coochie Mana (w wolnym przekładzie Pan Figo-Fago). Odniesień do męskiej dominacji sypialnianej co nie miara. Mojo to jego czar i urok, kumulacja cech samczych zapewniających sukces. W "Mojo workin'" chodzi o to, że tylko ta jedna może się mu oprzeć (jak w życiu:) ). Tematy to bardzo ciekawe, bo cała ta otoczka bluesowa, to mieszanina wierzeń katolickich, voodoo, wpływów afrykańskich i innych jeszcze. A kapelusz też bardzo fajna sprawa, od jakiegoś czasu jest taki u mnie na wyposażeniu ;) .
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Papuga 


Wiek: 32
Posty: 150
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-09-12, 23:53    Odp: Bandana/opaska na włosy

Maciek ma rację. W "Mojo workin'" chodzi o to, że urok nie działa, na tę jedną jedyną (generalnie tak bardziej pasuje), bo tekst, że "ty mnie nie podniecasz" nijak pasuje do bluesowego image z epoki swojej świetności.

Poza tym zaciekawił mnie fragment o "mojo hand". Mini, czyli jakie amulety powinien mieć bluesman? A nuż się przylansuję na dzielnicy :D

A co do kapelusza, to ja wolę kaszkiet. Jakiś taki bardziej "robotniczy"
_________________
Mały instrument, wielka moc.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2010-09-12, 23:59    Odp: Bandana/opaska na włosy

Mojo, Black Cat Bone (kość czarnego kota), John the Conqueror root (korzen rośliny [i]pomoea jalapa[/i]) , zwany też Johnny Concheroo (swoją drogą, korzeń to bardzo sugestywna część rośliny), czy woreczek z Goofer Dust, czyli pyłem do rzucania uroków. Hoodoo, voodoo i te sprawy mocno swoje piętno odcisnęły w bluesie :) .
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Papuga 


Wiek: 32
Posty: 150
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-09-13, 00:06    Odp: Bandana/opaska na włosy

Trochę trudno zdobyć te gadżety. Tym bardziej, że nie mam zamiaru ganiać kotów po piwnicach :P
_________________
Mały instrument, wielka moc.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-09-13, 18:36    Odp: Bandana/opaska na włosy

Dzięki Maciek, sam tego szukałem. Obawiam się, że zdobyć mogę tylko Black Cat Bone :D
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2010-09-13, 20:12    Odp: Bandana/opaska na włosy

Ja też prędzej tę kość zdobędę niż inne :D
Maćku, prośba do Ciebie: Dasz radę założyć osobny temat, w którym właśnie byś opisał swą wiedzę na w/w temat (mojo i pokrewne)? :) Bądź jakieś linki, bibliografia etc. :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Drui 

Posty: 292
Otrzymał 18 punkt(ów)
Wysłany: 2010-09-13, 21:57    Odp: Bandana/opaska na włosy

właśnie:
To super temat na cały odrębny wątek (część można już przenieść z tego)
pozbierało by się właśnie wszystkie sprawy typu:
dlaczego mojo
dlaczego pociągiem na południe
dlaczego one bourbon, one scotch, one beer
dlaczego crossroads
itp
itd...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2010-09-13, 21:59    Odp: Bandana/opaska na włosy

Polecam jeden z odcinków amerykańskiego serialu "Supernaturals", gdzie sporo było o Robercie Johnsonie, bluesowym sataniźmie i voodoo. Zrobić z tego odrębny wątek rzeczą ciekawą, ale jednak nie czuję się w tym na tyle kompetentny, mimo sugestii użytkownika [b]aansaa[/b]. To co piszę to głównie strzępki informacji z różnych źródeł i własne przemyślenia na ich bazie. A rozdroże wg mnie łatwo wyjaśnić. Miejsce szalenie symboliczne, wybór drogi, którą należy podążać w życiu. Możliwości różne, ale nie wiadomo co na końcu każdej z nich i co po drodze się spotka. Chwila zadumy nad tym, co już za Tobą i co może Cię czekać. Wybierając jedną z dróg nie dowiesz się, jak wyglądają inne ścieżki. Rozdroże to miejsce i czas podjęcia życiowego wyboru. Stąd taka jego popularność i symbolika.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Ostatnio zmieniony przez Maciekdraheim 2010-09-13, 22:11, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Drui 

Posty: 292
Otrzymał 18 punkt(ów)
Wysłany: 2010-09-13, 22:04    Odp: Bandana/opaska na włosy

nie bój nic - pomożemy :) (jakkolwiek niebluesowo to zabrzmiało :D )
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-09-14, 13:43    Odp: Bandana/opaska na włosy

Wybaczcie, że pociągnę dalej offtopic ale.... dostałem propozycję od diabła, jak złapałem stopa wracając z jamu. Zabiorę jego samochód - Warszawa, na chodzie, piękny wóz, polski cadillac. Ale musiałbym wziąć jego wiek do tego, czyt. 63 lata. Dokładnie 40 lat więcej. Odmówiłem.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2010-09-14, 14:01    Odp: Bandana/opaska na włosy

[quote="Maciekdraheim"]Polecam jeden z odcinków amerykańskiego serialu "Supernaturals", gdzie sporo było o Robercie Johnsonie, bluesowym sataniźmie i voodoo. Zrobić z tego odrębny wątek rzeczą ciekawą, ale jednak nie czuję się w tym na tyle kompetentny, mimo sugestii użytkownika aansaa. To co piszę to głównie strzępki informacji z różnych źródeł i własne przemyślenia na ich bazie. A rozdroże wg mnie łatwo wyjaśnić. Miejsce szalenie symboliczne, wybór drogi, którą należy podążać w życiu. Możliwości różne, ale nie wiadomo co na końcu każdej z nich i co po drodze się spotka. Chwila zadumy nad tym, co już za Tobą i co może Cię czekać. Wybierając jedną z dróg nie dowiesz się, jak wyglądają inne ścieżki. Rozdroże to miejsce i czas podjęcia życiowego wyboru. Stąd taka jego popularność i symbolika.[/quote]

Właśnie takie strzępki informacji posiadam i myślałem, że jakoś da radę usystematyzować, ale zonk... :)

Trochę powertowałem Internet i o to, co znalazłem:
http://www.luckymojo.com/hoodoo.html
Język angielski, ale do ogarnięcia :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Kotlet 


Wiek: 27
Posty: 27
Skąd: Łańcut k. Rzeszowa
Wysłany: 2011-07-13, 12:49    Odp: Bandana/opaska na włosy

Sam jestem szczęśliwym posiadaczem Bandamy w kolorze granatowym
_________________
Trojden Niech Blues Będzie z Tobą!

Blues jest Bogiem
Granie nałogiem
Czysty Dźwięk to podstawa
A Podciąg to zabawa
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Gladias 


Wiek: 28
Posty: 349
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Nysa/Warszawa
Wysłany: 2011-07-13, 19:39    Odp: Bandana/opaska na włosy

Mam wszechstronną Bandamę w kolorze czarnym, ktorą (tak troche apropo bluesa) kupiłem u murzyna XD Super rzecz, przydatna w wielu sytulacjach...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu