Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Gladias 


Wiek: 28
Posty: 349
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Nysa/Warszawa
Wysłany: 2010-08-21, 21:41    Ballada harmonica - made in Poland

Tydzień temu znalazłem harmonijkę, która była moją zabawką kiedy byłem mały, zresztą moja mama też sie bawiła tą harmonijką kiedy była mała :D Harmonijka nazywa się [b]Ballada harmonica[/b] (i to ma wygrawerowane na przedniej pokrywie). Na tylnej pokrywie widnieje napis: melodia oraz made in poland.


Jest to harmonijka tremolo wyprodukowana przez firmę melodia, ma ze 30-40 lat, w całym instrumencie można się doliczyć 32 stroików (8 kanałów). Posiada czerwony, plastikowy, korpus. Stan grzebienia jest zły ale nie tragiczny. Na tym plastikowym elemencie można zauważyć wiele obić i nadgryzień (harmonijka czasami pełniła rolę gryzaczka dla moich dziecięcych kiełków:D ).


Trzy dni temu postanowiłem zadbać o ten sprzęt, jednak po otwarciu mój zapał strasznie ucierpiał. Spodziewałem się brudu, rdzy ale to była przesada:D Aczkolwiek nie poddałem się i rozpocząłem roboty. Zdarłem rdzę z pokryw, wymieniłem gwoździe, wypolerowałem... razem to wszystko trwało około 4-5 godz. Harmonijka wygląda na 4, jednak brzmi na 2. "Stare i zmęczone" stroiki i nieszczelny korpus sprawiają, ze harmonijka nie brzmi interesująco. Jednak jestem szczęśliwy, iż posiadam taką w swojej skromnej kolekcji

Jutro postaram się dołączyć jakieś zdjęcie i dodatkowe informacje.


Czekam na jakieś "super informacje" dotyczące harmonijki, oraz rady "co zrobić by harmonijka brzmiała lepiej".
Wiem, ze fajnie by było zmienić stroiki, jednak nie jestem przekonany czy to się opłaca.

Z góry dzięki
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu