Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Gladias 


Wiek: 28
Posty: 349
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Nysa/Warszawa
Wysłany: 2010-06-25, 18:42    Ciekawe efekty harmonijkowe

http://gladias.wrzuta.pl/...ay_-_harmonijka
Jak wam sie podoba ten efekt ? Napewno wiele osob juz go zna, jednak nigdy sie z nim nie spotkałem. Dlatego chce o nim troszeczke podyskutowac:) Dodam iz bardzo łatwo go uzyskac... ( jednak kotrolowanie tego efektu nie jest takie łatwe ).
Moze jak troche nad nim popracuje, to uda sie go jakos sensownie wykorzystac podczas "gry właściwej" :)

Pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
shusty 


Wiek: 33
Posty: 436
Otrzymał 26 punkt(ów)
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2010-06-25, 21:50    Odp: Ciekawe efekty harmonijkowe

Czy chodzi tutaj o jednoczesne dmuchanie i wydawanie dźwięku ze strun głosowych, tak aby uzyskać takie same dźwięki (mamy rezonans), lub kilka(naście) centów obok siebie, przez co można regulować częstotliwość fali?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2010-06-25, 22:16    Odp: Ciekawe efekty harmonijkowe

Próbuję sobie też coś takiego robić, bardzo dobre ćwiczenie na słuch. Ciekawy efekt jest szczególnie przy grze ze wzmocnieniem. Jakbyś [b]Gladias[/b] poszukał wśród baaaardzo starych tematów, to zauważyłbyś, że wrzuciłem kiedyś coś bardzo podobnego w założeniu :) . Ale najlepiej to brzmi, jak jest się idealnie w tonacji. Wtedy jest moc! :D
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Gladias 


Wiek: 28
Posty: 349
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Nysa/Warszawa
Wysłany: 2010-06-25, 22:21    Odp: Ciekawe efekty harmonijkowe

sorki [b]Maciekdraheim[/b], nie zauwazyłem ze o tym juz ktos ( ty :P ) pisał, jednak uwazam ten temat za "uniwersalny", dlatego zdecydowałem sie na jego stworzenie:)

Pozdrawiam

PS [b]shusty[/b], własnie o to chodzi:)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu