Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
AK-47 


Wiek: 30
Posty: 22
Wysłany: 2010-06-20, 16:47    [Pytanie] Big River Harp

Witam

Niedawno dostałem takową harmonijkę ton. C na imieniny i chciałbym zapytać co należy w niej zmienić, aby nadawała się do overbendingu . Trochę już opanowałem tą sztukę ale na innej harmonijce. Na tej coś minie idzie. Czytałem już kilka tematów jak to zdobić i lekko popodginałem stroiki tak jak radzicie . Gra się całkiem nieźle i overblowy wychodzą ale stroiki często się blokują. Co mam zrobić ? . Z gory dzieki
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
szaman69 


Wiek: 33
Posty: 174
Otrzymał 26 punkt(ów)
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2010-06-20, 17:47    Odp: [Pytanie] Big River Harp

Stroiki będą się blokować ponieważ ich koniec jest za blisko płytki stroikowej. Musisz znaleźć optymalne ustawienie stroika tak aby odpowiadało twojej technice gry. Polecam stronę www.overblow.com

Żeby to zrobić w miarę dobrze, polecam ustawiać stroiki jednocześnie sprawdzając za pomocą akcentowania "T" (mam nadzieje że rozumiesz o co chodzi... dmuchając mówisz" t" i robisz to dość mocno, powiedzmy 80% siły zadęcia). Stroik jest dobrze ustawiony gdy dmuchając w ten sposób nie blokuje się. Ale jednocześnie pilnuj żeby nie był on za daleko od płytki, gdyż wtedy overblow będzie trudny do wykonania.

Tego nie da się opisać, trzeba pokazać (podobnie jak wielu rzeczy które chciałbym ci przekazać). Prawdę mówiąc dla każdego stroika trzeba użyć troszeczkę innej techniki. Im więcej harmonijek będziesz ustawiał i im więcej ich zepsujesz tym więcej się nauczysz (oczywiście nie znaczy to że wystarczy psuć harmonijki, lecz uczyć się na błędach ;) )
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
AK-47 


Wiek: 30
Posty: 22
Wysłany: 2010-06-20, 18:57    Odp: [Pytanie] Big River Harp

Dzieki za odpowiedź. Cały czas coś kombinuje i próbóje pogrzebać przy tych stroikach . Wydaje mi się zę poprostu ta harmonijka nie nadaje sie do overów. Na niedłubanej goldence wychodzą mi nieżle (oprócz overdrawu na 9) a na tej nic. Goldenke mam w Bb i z tego co się dowiedziałem do nauki overów najlepsza jest tonacja C. Miałem s20 w C ale go zajechałem i dostałem BRH na imieniny. Zastanawiam się nad tym, żeby nastawić stroiki tak jak były fabrycznie i grac na niej bez overów. Jak bede miał hajs to kupie goldenke w C i na niej będe ćwiczył. Aha, zrobiłem tak jak mi radziłeś w czasie gry robiłem "T" językiem i dało to taki efekt, że kanały się zatykały, czułem obór i powietsze wracające w stronę moich ust i do tego metaliczny pisk. Wniosek z tego taki że BRH nie nadaje się do overów chyba że po profesjonalnej kustomizacji której sam bez nażędzi i braku wiedzy zrobić nie umiem. Zostało mi tylko płakać (hehehe). Dzikei za pomoc i chęci.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu