Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Sir_dawiddax

Posty: 6
Wysłany: 2010-06-16, 20:30    Tonacje a typy muzyki

Cześć, mam zamiar kupić sobie Blues banda Hohnera i mam wybór między a i c
Chciał bym abyście podali kilka utworów i powiedzieli jaki typ muzyki przeważnie się gra na tych tonacjach oraz mniej więcej określili dynamikę

Z góry dziękuje za pomoc
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-06-16, 20:47    Odp: Tonacje a typy muzyki

Jeśli grasz na harmonijce w tonacji A to gra się przeważnie w drugiej pozycji, w tonacji E, wtedy jest to przeważnie blues. W przypadku C możesz zagrać kilka hiciorów dżemu ale jak poszukasz tabów to harmonijka w C będąc harmonijką uniwersalną w pewnym sensie przyda się do każdego rodzaju muzyki.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Saskers 


Wiek: 45
Posty: 97
Otrzymał 8 punkt(ów)
Skąd: Saska Kępa
Wysłany: 2010-06-16, 20:57    Odp: Tonacje a typy muzyki

Sir_dawiddax,
W zasadzie wszystko o co pytasz jest do znalezienia na forum, choć muszę przyznać, że nie do końca jasno rozumiem twoje pytania.
Po pierwsze, jeśli ma to być Twoja pierwsza harmonijka to podobnie jak większość forumowiczów polecam Ci w tonacji C. Jest to tonacja najczęściej stosowana do nauki, a jednocześnie na wszystkich warsztatach właśnie tą tonację trzeba mieć.
Jeśli masz już harmonijkę w C to drugą kup sobie w A. Myślę, że większość się ze mną zgodzi, a jeśli masz wątpliwości to zajrzyj do tematu o wyborze drugiej harmonijki.
Moje wątpliwości wzbudza raczej Twój wybór. Dlaczego BB? Na tym sprzęcie raczej się zniechęcisz zanim zaczniesz robić postępy. Dołóż trochę pieniędzy i kup sobie coś lepszego.
O wyborze lepszej harmonijki w granicach 80 złotych też sporo już na tym forum było.
Nie rozumiem pytania o określenie dynamiki. Rozwiń myśl.
O reszcie napisał Ci już minigunmen.
Pozdrawiam
Saskers
PS. i szukaj kolego odpowiedzi na swoje pytania w istniejących tematach bo większość naprawdę już tu jest. ;)
_________________
Nie zawracaj kontrafałdy, że w Warszawie byłeś
Bo na Saskie Kiempe wcale nie chodziłeś
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2010-06-16, 22:55    Odp: Tonacje a typy muzyki

Poza tym, w sprzedaży deatalicznej Blues Banda w A nie dostaniesz. W tej tonacji są dostępne tylko w zestawach po 7 sztuk w takich przyjemnych kuferkach.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Blake 


Wiek: 31
Posty: 183
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 2010-06-17, 00:17    Odp: Tonacje a typy muzyki

Nom racja. A właśnie tak z ciekawości, to z Silverkami też tak jest, że nie ma szeroko dostępnych wszystkich tonacji??

To niby nie powinno dziwić, bo jest to bardziej zabawka niż harmonijka z tego co widać i co wszyscy piszą, a na takowej to w sumie co bawiącego się obchodzi tonacja :D
_________________
"Shinobi, który nie przestrzega zasad jest nazwany śmieciem"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2010-06-17, 09:14    Odp: Tonacje a typy muzyki

[b]Blake[/b], Silverki są dostępne we wszystkich tonacjach, przynajmniej oficjalnie :) . Czasem chyba ciężko znaleźć taką w np. Eb, czy F#, ale tonacje te są produkowane i sprzedawane.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-06-17, 10:42    Odp: Tonacje a typy muzyki

Ale Johnson Blues King to harp pokroju BluesBanda a harmonijki są nawet w takich tonacjach jak F#. Dostałem kilka używanych, sfatygowanych, poczyściłem i są jako ciekawostka :D Ewentualnie w razie konieczności grania w rzadkiej tonacji - są.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Blake 


Wiek: 31
Posty: 183
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 2010-06-17, 12:21    Odp: Tonacje a typy muzyki

Hehe nawet szczerze mówiąc to nie słyszałem o takich harpach minigunmenie :D
_________________
"Shinobi, który nie przestrzega zasad jest nazwany śmieciem"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-06-17, 12:34    Odp: Tonacje a typy muzyki

http://www.ianchadwick.co...ohnson_case.jpg
Są w zestawach po 12, czyli teoretycznie wszystkie tonacje.

Ale jak widzisz tutaj:
http://images.marketworks...3/harmset-1.jpg
można je kupić pojedynczo. Tylko nie u nas.... Nie wiem skąd Wiśnia je wziął.

http://forum.harmoszka.co...ijka-vt2536.htm

A tutaj już jeden kolega zaczął temat tych harmonijek, więc jakbyśmy kontynuowali rozmowę o nich to możemy tam.

PS: mają ładny, niebieski korpus, jak Great Little Harp.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu