Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
leman10 

Wiek: 28
Posty: 1
Wysłany: 2010-06-10, 14:54    [Problem] Hohner Blues Band - piskliwy dźwięk

Ej mam taki problem. Kupiłem sobie niedawno nową harmonijkę. Pierwszy dzień gdy dostałem pograłem trochę i zostawiłem. Na drugi dzień już jej dźwięk nie był taki sam był piskliwy.
Próbowałem ją nastroić ale nic nie dało.
POMOCY ! A typ harmonijki to BluesBand Hohner International tonacja c, 10 stroików.
Proszę pomóżcie.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
michu 


Wiek: 29
Posty: 164
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2010-06-10, 15:08    Odp: [Problem] Hohner Blues Band - piskliwy dźwięk

[quote="leman10"]Próbowałem ją nastroić ale nic nie dało.[/quote]
Jak ją chciałeś nastroić?

[ Dodano: 2010-06-10, 16:24 ]
aha i ten temat chyba nie w zakładce Inne/dodatki tylko pomoc :)
_________________
Pozdrawiam :harp:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Gladias 


Wiek: 28
Posty: 349
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Nysa/Warszawa
Wysłany: 2010-06-10, 17:33    Odp: [Problem] Hohner Blues Band - piskliwy dźwięk

Nagraj wszystkie dzwięki od kanalu 1 do 10, nastepnie przeslij je nam tutaj na forum. Po wysłuchaniu ich wszyscy bedziemy mogli powiedziec Ci nieco wiecej na ten temat.

Pamietaj - gdy grasz wysokimi dzwiekami musisz sie rozluznic, a nastepnie dmuchac. Calkiem mozliwe jest to, ze problem nie lezy w harmonijce, tylko w twojej grze.
Ostatnio zmieniony przez Gladias 2010-06-11, 17:25, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
sebach 

Wiek: 34
Posty: 154
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Krakow
Wysłany: 2010-06-11, 15:52    Odp: [Problem] Hohner Blues Band - piskliwy dźwięk

mnie bardzo interesuje jak ja stroiłes ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-06-11, 16:07    Odp: [Problem] Hohner Blues Band - piskliwy dźwięk

Wybacz Gladias, że zwracam uwagę na literówkę "nagraj wszystkie [b]dziwki[/b]" ale mnie rozbawiła :D

Ja myślę, że coś się dostało do środka. Nagranie wszystko wyjaśni. Ale może spróbuj ją po prostu wypłukać, wytrzaskać wodę o kolano.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Gladias 


Wiek: 28
Posty: 349
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Nysa/Warszawa
Wysłany: 2010-06-11, 17:25    Odp: [Problem] Hohner Blues Band - piskliwy dźwięk

ups, przepraszam... :P
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
dammirus

Posty: 3
Wysłany: 2010-07-21, 01:16    Odp: [Problem] Hohner Blues Band - piskliwy dźwięk

Chłopak stroił i się przestroił coś zrypał i teraz się nie przyzna :(
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Marcel_Banda 


Wiek: 46
Posty: 63
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-07-22, 01:11    Odp: [Problem] Hohner Blues Band - piskliwy dźwięk

nie zaczyna sie od Ej....
_________________
Marcel, Banda Łysego
www.bandalysego.pl

----------------------------------------------------------
trzeba wiedziec...kiedy dmuchnąć....
----------------------------------------------------------
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Mateusz Magier 

Wiek: 30
Posty: 3
Wysłany: 2010-07-24, 20:18    Odp: [Problem] Hohner Blues Band - piskliwy dźwięk

Twoja harmonijka, czyli Hohner Blues Band, to chyba najtańsza (oprócz chińskich) harmonijka na rynku (20 zł) :roll: Może po prostu za mocno i za głośno próbowałeś ją ochrzcić? :P
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Cadogan 

Wiek: 28
Posty: 64
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-07-25, 13:29    Odp: [Problem] Hohner Blues Band - piskliwy dźwięk

Moja też jest dosyć piskliwa i na kanale 10 mam problem.Na wydechu reaguje bardzo ospale,a dźwięki na kanałach 7-10 piskliwe trochę(zwłaszcza 10,9 trochę 8).
_________________
:D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Patryxek 

Wiek: 27
Posty: 73
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: wawa
Wysłany: 2011-05-03, 19:33    Odp: [Problem] Hohner Blues Band - piskliwy dźwięk

nie prawda że blues band kosztuje 20, ja kupiłem w metrze centrum za 25 zł i jest bardzo dobra do gry na początek
_________________
Mam na sprzedaż Blues Session C. Informacje na PW
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2011-05-03, 20:44    Odp: [Problem] Hohner Blues Band - piskliwy dźwięk

Patryxek, ceny się zmneiniają. Za "moich czasów" Blues Band kosztował 18,50, wtedy miał jeszcze kartonowe pudełko. A czy taka dobra? Kwestia dyskusyjna ;) .
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Patryxek 

Wiek: 27
Posty: 73
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: wawa
Wysłany: 2011-05-04, 14:43    Odp: [Problem] Hohner Blues Band - piskliwy dźwięk

ale na początek pasuje
_________________
Mam na sprzedaż Blues Session C. Informacje na PW
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2011-05-05, 15:28    Odp: [Problem] Hohner Blues Band - piskliwy dźwięk

Patryxek napisał/a:
ale na początek pasuje

Za całą pewnością pasuje=mieści się. Ale na tym się zalety tej harmonijki kończą.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Patryxek 

Wiek: 27
Posty: 73
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: wawa
Wysłany: 2011-05-05, 15:40    Odp: [Problem] Hohner Blues Band - piskliwy dźwięk

czemu niby się już kończą
_________________
Mam na sprzedaż Blues Session C. Informacje na PW
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2011-05-05, 15:51    Odp: [Problem] Hohner Blues Band - piskliwy dźwięk

Bo innych nie ma. Jak kiedyś zagrasz na czymś innym, to sam zrozumiesz. Naprawdę, obrona BB czy SS nie ma sensu, ich się nie da obronić...
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Chainsaw 

Wiek: 114
Posty: 405
Otrzymał 10 punkt(ów)
Skąd: a Szczypior to wie
Wysłany: 2011-05-05, 21:18    Odp: [Problem] Hohner Blues Band - piskliwy dźwięk

czy tylko ja zauwazam dziwna zbieznosc dni wolnych od nauki z pojawianiem się takich osobników jak Patryxek, ?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Cadogan 

Wiek: 28
Posty: 64
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2011-05-07, 05:39    Odp: [Problem] Hohner Blues Band - piskliwy dźwięk

Nie tylko ty :D .Ale dobra chainsaw nie oftpopujmy ;)
_________________
:D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu