Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Drui 

Posty: 292
Otrzymał 18 punkt(ów)
Wysłany: 2010-05-28, 16:42    Set "klasyków" w konkretnych tonacjach (głównie w G)

Mam propozycję/prośbę:
Wielu z nas (w tym ja), "niezbyt zaawansowanych" próbuje grać pod klasyczne kawalki SBW II, Hortona itd... i nie zawsze daje się.. problemem jest trudność "wstrzelenia" się w tonację. Istnieje już osobny wątek o tym jak rozpoznać - daje wgląd w teorię.. ale to też nie zawsze się sprawdza.
Dlatego czy Lepsi mogli by dopisać co ze [b]standardów[/b] (zwłaszcza tych w [b]12 bar [/b]bluesie, żeby łatwiej było się odnaleźć) jest grane [b]w oryginale[/b] w jakiej tonacji:

na początek kilka utworów, z prośbą o podanie tonacji:

Sonny Boy W. II - Bye Bye Bird
Robert Johnson - Crossroad blues
Blues Brothers - Sweet Home Chicago (ew. w oryg. R. Johnsona)
Blues Brothers - Jailhouse Rock
John Lee Hooker - One Bourbon, one scotch, one beer
Little Walter - You're so fine

Oczywiście zapraszam do własnych propozycji ([b]zwłaszcza granych w G - II poz na C[/b], choć osobiście mile zobaczę również w A ;) ).
Chciałbym móc zgrać sobie to na playera by móc grać stojąc w korkach :) a w nazwie pliku widzieć w jakiej to otnacji
Ale myślę, że taka lista przyda się również wielu z nas...

Z góry dzięki za pomoc! :pada:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Chainsaw 

Wiek: 114
Posty: 405
Otrzymał 10 punkt(ów)
Skąd: a Szczypior to wie
Wysłany: 2010-05-28, 22:47    Odp: Set "klasyków" w konkretnych tonacjach (głównie w G)

do Bye Bye Bird bedziesz musial byc niezle uparty i przy kasie zeby grac :) to jest 12kanalowka z dodatkową niską oktawą
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2010-05-29, 22:02    Odp: Set "klasyków" w konkretnych tonacjach (głównie w G)

Z taką listą może być problem. Otóż zdarzało się, że na różnych koncertach taki SBW II grał jeden kawałek w różnych tonacjach, stosował różne zagrywki, etc. Ale jednak najczęściej Sweet Home Chicago gra się w E, podobnie jak One Bourbon..., a Bye Bye Bird jest grane w G, tylko tak jak [b]Chainsaw[/b] wspomniał, na harmonijce z dodaną niską oktawą.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu