Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
JayJay 


Posty: 25
Skąd: Mroczne Miasteczko
Wysłany: 2010-05-25, 21:23    Jaki odtwarzacz mp3?

Siemacie.
Czy ktoś z forumowiczów zna się na odtwarzaczach mp3? Miałem mieć na mp3 200zł, ale niestety zostałem uderzony w chorą rękę i muszę iść prywatnie do lekarza, więc budżet się zmniejszy... co myślicie o tym? http://www.mediamarkt.pl/...5114-4gb-czarny może ktoś go ma? Będę słuchał rock, blues, metal itp jest jeszcze ten http://www.mediamarkt.pl/...5102-4gb-czarny ponoć lepszy, ale dużo droższy więc raczej skupiałbym się na tym pierwszym
Z góry dzieki
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Saskers 


Wiek: 45
Posty: 97
Otrzymał 8 punkt(ów)
Skąd: Saska Kępa
Wysłany: 2010-05-25, 21:46    Odp: Jaki odtwarzacz mp3?

Cześć JayJay,
Ja mam produkt made in Poland, a nazywa się on Vedia a10.
Szczerze polecam. Kupiłem wersję 8GB, a mogę to rozbudować o dodatkowe 16GB kartą microSD. Przystępna cena, małe gabaryty i to co zadecydowało w moim przypadku to wbudowany transmiter FM. Włączam sobie w samochodzie i nareszcie pozbyłem się stosu płyt CD. Poczytaj sobie o tym mp3 na necie jeśli chcesz.
Pozdrawiam i powodzenia.
_________________
Nie zawracaj kontrafałdy, że w Warszawie byłeś
Bo na Saskie Kiempe wcale nie chodziłeś
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Chainsaw 

Wiek: 114
Posty: 405
Otrzymał 10 punkt(ów)
Skąd: a Szczypior to wie
Wysłany: 2010-05-26, 04:23    Odp: Jaki odtwarzacz mp3?

a usb to dobra firma jest? :]
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2010-05-26, 07:58    Odp: Jaki odtwarzacz mp3?

Pytanie o USB pozostawiam bez komentarza – jaki pytający takie pytanie.

Pierwszy odtwarzacz syna miał wbudowany akumulator, który niestety był uszkodzony i po 18 godzinach sam się rozładowywał od tej pory preferuję takie na wymienną bateryjkę / akumulator zazwyczaj w rozmiarze AAA.

Osobiście uważam, że o dźwięku decydują słuchawki a nie odtwarzacz. Czyli odtwarzacz może być średni (z rozpoznawalnej i znanej firmy – pentagram znam od kilku lat mam aparat cyfry tej firmy i kartę pamięci do niego – zachowuje się zez zarzutu), ale słuchawki dokup z wyższej półki. Możesz trochę później wtedy zakup rozkładasz na raty.

Korektory w mojej ocenie są bez sensu albo ustawiasz sam na parametry sprzętu i słuchawek (najlepiej „na słuch”) albo słuchasz „bez wspomagaczy dźwięku”. Słuchanie z gotowymi korektorami w mojej ocenie zniekształca dźwięk, staje się on wtedy „plastikowy” i „sztuczny”.

Zdecydować tak naprawdę wg mnie trzeba:
- jaka pamięć wewnętrzna i czy rozbudowywalna
- czy potrzebne Ci radio FM

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-05-26, 10:32    Odp: Jaki odtwarzacz mp3?

O dźwięku decyduje odtwarzacz, w ogromnej mierze!
Nie da się ukryć że słuchawki także, w przypadku tanich odtwarzaczy szczególnie - brzmią jak stare radio często :)
Ogólnie to tak - totalnie świetną jakość dźwięku zapewni odtwarzacz creative z technologią x-fi - jak ten http://allegro.pl/item104...b_creative.html i w sumie pamięci ma od .... no :D
Korektory... tu nieco popieram Medium, jednakże przydają się one gdy odtwarzacz jest słaby albo słuchawki niepierwszej jakości - można podbić niejako "brakujące" częstotliwości a uciąć środek, którego tanie słuchawki mają w ogromnym nadmiarze.
Ale ja też nie używam preset'ów wole sam ustawić :)

A radio FM wg mnie to bezsens, nigdy nie słucham radia więc po co w sumie? Teraz mając pamięci sporo można spokojnie olewać jakieś komercyjne radia :)

Znowu karta SD czy inne takie to wg mnie strzał w dziesięć :)
Jak brakuje Ci pamięci, dokładasz i gra :)

Mam nadzieje że nieco pomogłem :)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
JayJay 


Posty: 25
Skąd: Mroczne Miasteczko
Wysłany: 2010-05-26, 18:01    Odp: Jaki odtwarzacz mp3?

Chyba nie do końca przeczytałeś to co pisałem - chciałem kupić Zena lecz mi się budżet zmniejsza. Chciałbym usłyszeć opinie co do konkretnego modelu mp3 Pentagram
http://www.mediamarkt.pl/...5114-4gb-czarny

Co do pamięci to najlepiej 8GB, niestety w tej cenie nie dostanę tak więc może być 4GB.
Radio może być, ale nie musi.

Mi osobiście podoba się ten Pentagram, czytałem o nim wiele pozytywnych opinii, zdarzały się negatywne, lecz ludzie dawali je z błahych spraw ("bo farba się ściera", "bo brzydko wygląda"), jednak ludzie to mają łby poryte, skoro się nie podoba to po co kupują? :D
Więc byłbym wdzięczny za opinie na temat tego Pentagramu.
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
panq 


Wiek: 40
Posty: 15
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-05-26, 18:35    Odp: Jaki odtwarzacz mp3?

Ja bym na Twoim miejscu wziął takiego irivera:
http://www.krakow.mp3stor...2815142413.html

Bardzo dobry dźwięk, odtwarzacze słynące z jakości.
Fajne są jeszcze irivery na baterie AAA (mały paluszek), ale nie 4 gb (największe to chyba 2gb).

Co do słuchawek, jeśli istotna jest dla Ciebie jakość dźwięku, możesz sobie kupić jakieś dokanałowe, albo to:
http://www.krakow.mp3stor...9146002041.html

Mam takie i uważam, że są absolutnie rewelacyjne :D
Szczególnie za tą cenę.

Swoją drogą to jeden z najtańszych sklepów (kiedyś kupiłem 4 gb irivera koleżance w ceni 2gb z MediaM***) :D

Pozdrawiam!
_________________
Kto chce - szuka sposobu.
Kto nie chce - szuka powodu.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Chainsaw 

Wiek: 114
Posty: 405
Otrzymał 10 punkt(ów)
Skąd: a Szczypior to wie
Wysłany: 2010-05-26, 19:20    Odp: Jaki odtwarzacz mp3?

ja mam na zbyciu fajnego creativa 4gb jak ktos bylkby zainteresowany dokladnie ten model w takiej kolorystyce http://www.allegro.pl/ite...v_plus_4gb.html
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
JayJay 


Posty: 25
Skąd: Mroczne Miasteczko
Wysłany: 2010-05-26, 20:51    Odp: Jaki odtwarzacz mp3?

Kurde ludzie, przecież piszę, że mi się budżet zmniejszył i nie mam 200zł!!!

Więc może ktoś się wypowie na temat tego Pentagramu?
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Saskers 


Wiek: 45
Posty: 97
Otrzymał 8 punkt(ów)
Skąd: Saska Kępa
Wysłany: 2010-05-26, 21:15    Odp: Jaki odtwarzacz mp3?

Medium, Harry,
W kwestii sprostowania. Nie chodziło mi o radio FM, a o tzw. transmiter FM.
Polega to na tym, że ustawiam sobie w mp3 częstotliwość nadawania wgranych przeze mnie kawałków. Każdy odbiornik radiowy w odległości kilku metrów jeśli zostanie ustawiony na tej samej częstotliwości co mój odtwarzacz będzie grał moją muzykę.
U mnie się to super sprawdza w samochodzie. Rocznie przejeżdżam 80 000 km i naprawdę miałem już dość wożenia ze sobą 100 różnych płyt.
Szczerze polecam to rozwiązanie dla kierowców.
JayJay,
Myślę, że nie ma się co irytować. Kilka osób udzieliło Ci rady, a jedna złożyła ofertę sprzedaży.
To jest forum harmonijkowe, więc jeśli czujesz niedosyt informacji to może poszukaj alternatywnie na forum audiofilskim lub na jakiejś "elektrodzie". ;)
_________________
Nie zawracaj kontrafałdy, że w Warszawie byłeś
Bo na Saskie Kiempe wcale nie chodziłeś
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
panq 


Wiek: 40
Posty: 15
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-05-27, 00:08    Odp: Jaki odtwarzacz mp3?

Stary, jak budżet Ci nie pozwala, to za stówę i tak nie ma znaczenia, co kupisz.
Więc po co ta dyskusja?

Jak to mawiali starożytni Fenicjanie:
"Kupując tanio kupisz szajs".
_________________
Kto chce - szuka sposobu.
Kto nie chce - szuka powodu.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Chainsaw 

Wiek: 114
Posty: 405
Otrzymał 10 punkt(ów)
Skąd: a Szczypior to wie
Wysłany: 2010-05-27, 15:08    Odp: Jaki odtwarzacz mp3?

ja sprzedac moge za 100zł
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-05-27, 18:05    Odp: Jaki odtwarzacz mp3?

A ja radzę zainwestować w mp4 z dużym wyświetlaczem, mp3 tak bardzo potaniały właśnie dlatego, że tą funkcję przejmują telefony, mp4ki i inne wyposażone w kolorowy/duży wyświetlacz urządzenia. Zawsze jest możliwość korzystania z niego do oglądania filmu - dużo ludzi mówi "kto ogląda filmy na mp4ce?". Ten kto ma duży wyświetlacz... Jadąc autobusem 2.3 cala wystarcza.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu