Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Chainsaw 

Wiek: 114
Posty: 405
Otrzymał 10 punkt(ów)
Skąd: a Szczypior to wie
Wysłany: 2010-05-06, 13:25    Wzmacniacz Crate V8 112

http://sklep.rockfan.pl/i...uct&prod_id=975 co sądzicie? kupic czy nie?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2010-05-06, 13:43    Odp: Wzmacniacz Crate V8 112

Ja - gdybym miał tyle kasy - bym brał :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2010-05-06, 14:05    Odp: Wzmacniacz Crate V8 112

Głośnik 12 cali - lepsi znawcy odemnie twierdzą, że do harmonijki to głównie 10 cali. Dobrze by było osłuchać ten sprzęt przed zakupem.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2010-05-06, 14:44    Odp: Wzmacniacz Crate V8 112

Jednym pasuje 8", innym 10", a inni zagrają na wszystkim.
Idź do muzycznego ze swoim mikrofonem i popatrz, na czym będzie się Tobie grało najlepiej. Bez względu na to, czy 8", czy tranzystor - jeśli Tobie się gra najlepiej i brzmienie się podoba - bierz go. :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2010-05-06, 15:06    Odp: Wzmacniacz Crate V8 112

12 cali może być. Jest pewne ryzyko, że będzie trochę zamulany nadmiarem niskich częstotliwości, ale to jest do ustawienia - ten wzmak ma trzypunktową regulację barwy, więc w tym wypadku tego zagrożenia nie widzę. Dziesięciocalowym czasami brakuje dołu (ale lepiej się przebijają wysokimi częstotliwościami); ja osobiście lubię głębokie, pelne dołu brzmienie, więc nawet wolę 12". Idealny układ to para 8+12 - no, ale to już w większych i mocniejszych maszynkach

Moc jest w sam raz, lampy takie, jak trza - ale koniecznie trzeba to ograć; na Twoim miejscu nie kupowałbym w ciemno. Sekret tkwi bowiem w trafach - to one w dużej mierze decydują o brzmieniu. I niestety, wzmaki na tych samych lampach różnie się zachowują. Przykład: Fender Blues Junior i Peavey Classic 30. Pierwszy się z harmonijką sprawdza, drugi nie bardzo. A lampy dokładnie te same.

A tutaj cena jest bardzo atrakcyjna - dla mnie to lampka ostrzegawcza. Bo za niska ceną z reguły idzie niska jakość. Tak jest w instrumentach i nie ma najmniejszego powodu, żeby przy wzmacniaczach miało być inaczej
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Chainsaw 

Wiek: 114
Posty: 405
Otrzymał 10 punkt(ów)
Skąd: a Szczypior to wie
Wysłany: 2010-05-06, 16:40    Odp: Wzmacniacz Crate V8 112

ups przepraszam. niechcąco wsadziłem temat nie tam gdzie trzeba
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
michu 


Wiek: 29
Posty: 164
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2010-05-06, 23:00    Odp: Wzmacniacz Crate V8 112

A ja się podłączę z pytaniem albo raczej z dwoma pytaniami
1. Comba gitarowe można użyć do harpa?
2. czym się różnią comba akustyczne od gitarowych i od wzmacniaczy?

Z góry wielkie dzięki za odpowiedź :pada:
pozdro
_________________
Pozdrawiam :harp:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2010-05-06, 23:13    Odp: Wzmacniacz Crate V8 112

[quote="michu"]1. Comba gitarowe można użyć do harpa? [/quote]

Jeżeli nie stać nas na wzmacniacz robiony specjalnie pod harmonijkę, to jest to chyba jedyne rozwiązanie, popularne wśród harmonijkarzy. Ja używam Epiphone Valve Junior w wesji kombo. Komba są wygodniejsze w transporcie niż zestawy głowa + paczka.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2010-05-06, 23:53    Odp: Wzmacniacz Crate V8 112

Ale zestaw zawsze lepiej brzmi, niż analogicznej konstrukcji kombo... Pełna, zamknięta paczka robi swoje ;)

Na drugie pytanie odpowiedź jest taka: kombo to wzmacniacz + głośnik w jednej skrzynce. Jak wspomniał Maciej - poręczniejsze w transporcie i użyciu (jeden pakunek i nie trzeba łączyć kabelkami), natomiast zaletą rozwiązania osobno głowa (czyli sam wzmacniacz jako układ eletroniczny) + osobno paczka (czyli kolumna) jest lepsze brzmienie.

Kombo akustyczne - to taki skrót myślowy; chodzi o wzmacniacz służący do nagłaśniania brzmienia akustycznego czyli naturalnego. Charakteryzuje się czystym brzmieniem czyli minimalnym poziomem zniekształceń. Stosowany do nagłaśniania wokalu, naturalnego brzmienia harmonijki czy gitary akustycznej. Kombo gitarowe to potoczna nazwa wzmacniacza służącego do nagłaśniania gitary elektrycznej, niektóre z nich dobrze współpracują z mikrofonami harmonijkowymi dając charakterystyczne, przesterowane tzw. chicagowskie brzmienie
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 2 punkt(ów):
aeroarte, michu
michu 


Wiek: 29
Posty: 164
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2010-05-07, 17:13    Odp: Wzmacniacz Crate V8 112

Hmm... Posiadam (oprócz harmonijek) gitarę elektro-akustyczną wnioskując z odpowiedzi Młynka (za którą jestem bardzoo wdzięczny) powinienem ją podłączyć do Cobma akustycznego jednak w wielu combach gitarowych są dwa wejścia:
czyste i przesterowane a więc pytanie : Można podłączyć do tego gitarę elektro-akustyczną??
dzięki wielkie :pada:
_________________
Pozdrawiam :harp:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Chainsaw 

Wiek: 114
Posty: 405
Otrzymał 10 punkt(ów)
Skąd: a Szczypior to wie
Wysłany: 2010-05-08, 07:04    Odp: Wzmacniacz Crate V8 112

może ktoś wreszcie ten temat przeniesie? :P
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2010-05-09, 00:12    Odp: Wzmacniacz Crate V8 112

[quote="michu"]Hmm... Posiadam (oprócz harmonijek) gitarę elektro-akustyczną wnioskując z odpowiedzi Młynka (za którą jestem bardzoo wdzięczny) powinienem ją podłączyć do Cobma akustycznego jednak w wielu combach gitarowych są dwa wejścia:
czyste i przesterowane a więc pytanie : Można podłączyć do tego gitarę elektro-akustyczną??
dzięki wielkie :pada: [/quote]
Nie ma sprawy, jeśli coś wiem, zawsze chętnie pomogę.

Nie wiem, co masz na myśli pisząc o gitarze elektro-akustycznej... Czy akustyka z przystawką umożliwiającą podpięcie się pod wzmacniacz, czy elektryka z niewielkim pudłem rezonansowym łagodzącym brzmienie. W każdym przypadku obie można śmiało podłączyć do komba gitarowego. Raczej do kanału czystego, ale najlepiej spróbować. Zepsuć nic nie zepsujesz. Tyle, że jeśli to akustyk z przystawką, to piec gitarowy dedykowany pod gitarę elektryczną nie wydobędzie pełni brzmienia - spłaszczy je. A z kolei typowego brzmienia gitary elektrycznej instrument akustyczny też nie da. Tu bym sugerował kombo akustyczne. Jeśli natomiast jest to ten drugi przypadek (czyli gitara elektryczna z pudłem rezonansowym), to raczej kombo gitarowe, czyli dedykowane pod elektryka.

Ale proponuję zakończyć ten wątek, bo się offtop robi. Ewentualnie wydzielić ten temat i założyć nowy.
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
michu
  
Odpowiedz do tematu