Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
laik 

Posty: 203
Otrzymał 3 punkt(ów)
Wysłany: 2010-03-22, 19:19    FanfareS - Tremolo

Moi Drodzy , u Seydla do zamowienia nowy model Tremolo - FanfareS ze stalowymi stroikami (jak przy modelach 1847)....niestety...droga! :x
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
KUKUSIEK 


Wiek: 64
Posty: 94
Otrzymał 8 punkt(ów)
Skąd: Goczałkowice Zdrój
Wysłany: 2012-01-21, 07:47    Odp: FanfareS - Tremolo

Witam !
Coś więcej na temat tej harmonijki ???? Przymierzam się do kupna jakiegoś tremolo.Może ktoś wypowie się szerzej na temat tej harmonijki.
Pozdrawiam KUKUSIEK
_________________
Od brzmienia harmonijki piękniejsza jest tylko cisza.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
karol.z 


Wiek: 39
Posty: 331
Otrzymał 19 punkt(ów)
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-01-21, 13:17    Odp: FanfareS - Tremolo

Nie grałem na tym, i wątpie żeby ktoś stąd na tym grał z forum ale ta harmoszka jest inaczej zbudowana niż zwykłe tremola bo zamiast czterech dziurek ma jedną jak w diatoniku czy chromatyku (dzięki wentylom, z tego co wiem podobnie zbudowane są harmonijki oktawowe i tremola w systemie knittlitingera choć wyglądają jak zwykle tremola z jednym podłużnym kanałem bez przegródki) dlatego powinno na niej być łatwiejsze wydobywanie czystego dzwięku i ogólnie nie powinno być problemów z "przejściem" z diatonika na tremolo.

Tu masz tańszy model podobnej harmonijki tego samego producenta. http://www.harmonijka.com...p?id_product=92
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
KUKUSIEK 


Wiek: 64
Posty: 94
Otrzymał 8 punkt(ów)
Skąd: Goczałkowice Zdrój
Wysłany: 2012-01-21, 15:38    Odp: FanfareS - Tremolo

Właśnie najbardziej intrygują mnie w tym modelu kanały. Ciekaw jestem czy istnieje możliwość tak jak w zwykłym tremolo granie też i pojedynczymi dźwiękami? Nooo i ta cena -czy warto? Dodam że gram na diatoniku a granie na na zwykłym tremolo
(Seydel Sailor) nie przychodziło mi z wielkim trudem.
_________________
Od brzmienia harmonijki piękniejsza jest tylko cisza.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
karol.z 


Wiek: 39
Posty: 331
Otrzymał 19 punkt(ów)
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-01-21, 18:41    Odp: FanfareS - Tremolo

KUKUSIEK napisał/a:
Właśnie najbardziej intrygują mnie w tym modelu kanały. Ciekaw jestem czy istnieje możliwość tak jak w zwykłym tremolo granie też i pojedynczymi dźwiękami?


Tego nie wiem, na chłopski rozum to raczej nie ale na 100 prpc. Ci nie powiem.

Cytat:
Nooo i ta cena -czy warto? Dodam że gram na diatoniku a granie na na zwykłym tremolo
(Seydel Sailor) nie przychodziło mi z wielkim trudem.


No bo jakiś duży problem to nie jest, ja też gram na tremolo i cześciej mi się zdarza trafić po sąsiadach niż na diatoniku ale po rozegraniu jest już ok, choć to inna bajka niż diatonik. A czy warto? To już musi napisać ktoś kto na tym grał ale ja na Twoim miejscu kupiłbym coś tańszego np. Sailora czy Echo lub Suzuki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2012-01-21, 19:28    Odp: FanfareS - Tremolo

No raczej nie istnieje taka możliwość skoro kanały zostały połączone po 4 razem. Ja myślę, że to dobre rozwiazanie, z takim grillem musi się dobrze grać na tremolo.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
piotrelda 


Wiek: 57
Posty: 40
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Elda (Hiszpania)
Wysłany: 2012-01-21, 19:49    Odp: FanfareS - Tremolo

http://www.youtube.com/watch?v=9iWrWYS6s60
Tu jeden gostek nieźle sobie z nią radzi. Cena faktycznie nie mała ale wygląda i brzmi przepięknie.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
karol.z 


Wiek: 39
Posty: 331
Otrzymał 19 punkt(ów)
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-01-21, 20:14    Odp: FanfareS - Tremolo

Zawsze pozostaje ten tańszy model Fanfare bez "S" z mosiężnymi stroikami i kwadratowymi kanałami. "Jedyne" 400 zł
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu