Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
pawlik1992

Posty: 2
Wysłany: 2010-01-23, 20:35    [Początki] Co po wydawaniu prostych dźwięków?

Witam. :) Chciałbym Was forumowicze zapytać co, kiedy umiem już wydawać pojedyncze dźwięki na harpie? Czasami mi już wychodzą podciągi ale muszę mocno wsysać powietrze na początku żeby później sobie uregulować tak jakby szparę w gardle żeby dźwięk był taki przytłumiony... Niestety jest to uporczywe bo muszę głośno grać i "katować" moją harmoszkę. Jakieś porady? Chciałbym jeszcze poprosić o jakieś zestawienie teorii bo przydało by mi się jej troszkę liznąć bo z muzyką nie miałem za wiele styczności... Z góry dziękuję i pozdrawiam!
Pawlik1992
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
glazo

Wiek: 32
Posty: 51
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-01-23, 20:39    Odp: [Początki] Co po wydawaniu prostych dźwięków?

Nie tak dawno przechodziłem ten etap nauki co ty dlatego z własnego doświadczenia polecam Ci teraz granie prostych melodyjek i ciągłe dopracowywanie dźwięku. Słuchaj dużo harmonijkarzy i to co uważasz za zdolne do zagrania próbuj powtarzać po nich. Warto grać dla wprawy m.in. gamy(szczególnie zaczynając od pierwszego kanału harmoniki, gdyż sam wiem jak trudno jest opanować dolny rejestr).
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
shusty 


Wiek: 33
Posty: 436
Otrzymał 26 punkt(ów)
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2010-01-24, 13:54    Odp: [Początki] Co po wydawaniu prostych dźwięków?

Co do podciągów to ćwicz i w żadnym wypadku nie rób tego siłowo, bo szybko harpa wyeksploatujesz. W końcu dojdziesz jak ustawić krtań język itd. prawidłowo, by robić podciągi bez potężnych wdechów. A na forum jest kilka tematów, w których ludzie miesiącami gadali o podciągach, więc jest tam naprawdę duuużo wiedzy.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2010-01-24, 14:38    Odp: [Początki] Co po wydawaniu prostych dźwięków?

Jest też kilka tematów poświęconych teorii muzyki.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu