Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
NeooeN 

Wiek: 31
Posty: 10
Wysłany: 2010-01-19, 14:16    Wiem, że nie gram, ale nie wiem w czym problem

Witam!
Już od jakiegoś czasu próbuje sobie grać jakieś prostsze utworki ale mimo wszystko nadal nie moge opanować mojej harmonijki. Czyste dźwięki spokojnie wydobywam jeżeli sie skupie, podciągów zero ale mimo wszystko moja gra nie brzmi jak gra tylko bezsensowne rzępolenie. Taki sobie ot przykładzik: http://maksymneooen.wrzut...1E6Kcpshtb/some - ma ktoś jakieś pomysł co jest nie tak i jakie ćwiczonka były by przydatne?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
beniamin82 


Wiek: 42
Posty: 59
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Zielina (Krapkowice)
Wysłany: 2010-01-19, 15:13    Odp: Wiem, że nie gram, ale nie wiem w czym problem

Nie wiem czy to u nas jest dostepne, ani nie wiem czy to się sprawdza. Może się inni wypowiedzą.
Ale moim zdaniem powinno szybko nauczyć położenia dzwięków i robienia podciągów.
http://www.hohner.eu/uplo...l00000521gr.jpg

U mnie przyszło samo, po pewnym czasie. A zaczynałem od tremolo, więc cierpliwości.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
mattuch 

Wiek: 32
Posty: 9
Otrzymał 5 punkt(ów)
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2010-01-19, 16:57    Odp: Wiem, że nie gram, ale nie wiem w czym problem

Weź to na spokój. Każdy chyba miał tak samo na początku. Ja za długo nie gram ale ten etap mam już myślę z sobą. Ćwicz sobie wydobywanie jednego czystego dzwięku, potem jakiś wlazł kotek na płotek i płonie ognisko powoli a z czasem będziesz to robił corac płynniej i żadna tabulatura nie będzie wyzwaniem ;) .

Jeżeli masz problem z trafieniem w jeden kanał, to spróbuj włozyć palec do ust i go wyciągnąć, usta zostawiając tak, jak były (kumpel doradził ale ja ćwiczyłem po prostu robiąc dziubek ;) ).

Poza tym nie nie "dmuchaj" w harmonijkę, tylko "oddychaj". Nie wiem, jak to powiedzieć, ktoś ostatnio na forum komuś nawet poradził, żeby starał się oddychać i nosem i utami, mając przytnkniętą harmonijkę a potem stopniowo "wyłączać" nos.

Tyle z mojej strony, nie zniechęcaj się.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2010-01-20, 09:05    Odp: Wiem, że nie gram, ale nie wiem w czym problem

Witaj!
Myślę, że w załączonym przykładzie chodzi również o rytm.
Musisz sobie kolego nadać rytm utworu np. metronomem albo zwykłym przytupywaniem stopą.
Zagrasz kilka lub kilkanaście razy i jak się zmieścisz w taktach to już dużo. :)
Graj do podkładów i zacznij tak jak w tym przypadku od prostych rytmicznych utworów. :harp:
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Gibsu

Posty: 1
Wysłany: 2010-01-20, 16:54    Odp: Wiem, że nie gram, ale nie wiem w czym problem

Wydaje mi się, że kolega ma problem, który ja już mam za sobą, mianowicie przesuwanie się o więcej dziurek niż 1. Wg mnie trzeba grać grać i grać i to minie.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2010-01-20, 21:11    Odp: Wiem, że nie gram, ale nie wiem w czym problem

[quote="beniamin82"]Wydaje mi się, że kolega ma problem, który ja już mam za sobą, mianowicie przesuwanie się o więcej dziurek niż 1[/quote]

Tutaj akurat to odpada, bo w tym numerze "Oh, Susanna!" nie ma takich przeskoków. Spokojny oddech to podstawa. Nie dmuchać, tylko robić wydech, naturalny i z głębi. DMUCHANIE JEST ZŁE, że posunę się do tak wyraźnego stwierdzenia. Do tego element, na który zwrócił uwagę [b]Felix[/b]. Bez odpowiedniego rytmu to co zagrasz nie zabrzmi tak, jak to co chcesz zagrać.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
beniamin82 


Wiek: 42
Posty: 59
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Zielina (Krapkowice)
Wysłany: 2010-01-21, 12:54    Odp: Wiem, że nie gram, ale nie wiem w czym problem

[quote="Maciekdraheim"]beniamin82 napisał/a
Wydaje mi się, że kolega ma problem, który ja już mam za sobą, mianowicie przesuwanie się o więcej dziurek niż 1[/quote]

gwoli ścisłości ja tego nie napisałem.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu