Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-12-27, 19:19    Improwizacja w F.

Tonacja Fb, harmonijka Bb, hohner, złożona z różnych.

http://w698.wrzuta.pl/aud...prowizacja_w_fb

Troche lipna jakość, niedługo kupuje lepszy mikrofon to nie będzie takich przerżnięć ponad skalę.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Ostatnio zmieniony przez minigunmen 2009-12-28, 00:14, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2009-12-27, 20:06    Odp: Improwizacja w F.

Jakość nie aż tak lipna - są gorsze ;)
No, no - rasowy delta blues ;]
Dobre! :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-12-27, 20:09    Odp: Improwizacja w F.

Teraz tego słucham to słysze że jest dużo szkolnych, głupich błędów. No nic, nie ma tu gitarzysty, który zwykle zagłusza troche moje błędy... :D
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2009-12-27, 20:17    Odp: Improwizacja w F.

Jak Gussow mówił: "Nie można bać się błędów" :)
Może i są, ale się przyjemnie słucha :) :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-12-27, 20:18    Odp: Improwizacja w F.

Bać się nie boję ale brzmią źle :D Dzięki.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-12-27, 21:15    Odp: Improwizacja w F.

Grane jest w drugiej pozycji, czyli w tonacji [b]F[/b] Oznaczenia Fb się nie stosuje, bo znaczy to tyle samo co E (pomiędzy E a F mamy tylko pół tonu różnicy). Wolne, przepełnione emocjami i fajne brzmieniowo. Zagrywki proste, ale mające w sobie "to coś", po prostu kawałek żre! Czasami jednak grasz za głośno i mikrofon nie łapie całego pasma i coś tam z tyłu klika. Ale mi się podoba!
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-12-27, 21:23    Odp: Improwizacja w F.

Aha, myślałem, że to się analogicznie podnosi o 4 tonacje razem z tym b. Zawsze mam z tym problem.

[img]http://img257.imageshack.us/img257/3789/widmo.jpg[/img]

No właśnie... co do tego że za głośno, jakbyś przeanalizował widmo tego nagrania to do pewnego momentu jest normalnie a potem tak jakby się mikrofonowi uszy przetkały i nagrywa ponad skalę... 1/3 nagrania dobrze a potem tak jakbym grał za blisko.. a grałem w tej samej odległości i tak samo głośno, siedząc rozwalony w fotelu....

Wydaje mi się, że mikrofon dogorywa, pare razy synek kuzyna po długim darciu się w niego (co nie powinno mu zaszkodzić) wkładał go sobie do japy i mamlał (co pewnie mu zaszkodziło).

No nic, niedługo kupuje jakąś wokalówke Shure ale już będę ją chował, tak jak superluxa i tonsila.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Sapcio

Posty: 1
Wysłany: 2010-05-04, 09:00    Odp: Improwizacja w F.

[b]Maciekdraheim[/b],
Cześć! Jestem Sapcio, dziś pierwszy raz na Waszym Forum, stary dziadek, lecz proszę o naukę:mam pianino nasrojone pół tonu niżej niż normalnie(nie dało się inaczej), i chciałbym grać bluesy w C na pianinie(czyli pół tonu niżej od normalnego stroju). Tonacja harmonijki E nie pasuje, a granie w drugiej pozycji na F nie idzie mi najlepiej. Pomóż mi proszę i doradź, czy potrzebuję harmonijku F z bemolem żeby grać w trzeciej pozycji??? Co kupić żeby grać tak jak na normalnym stroju? Mam klasyczny zestaw 8 tonacji, ale żadna nie pasuje.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2010-05-04, 09:29    Odp: Improwizacja w F.

Przy takim stroju pianina grając coś z takim palcowaniem jakby było w tonacji C (czyli tak naprawdę H) właśnie harmonijka E grana w drugiej pozycji by pasowała, bo gralibyśmy na niej w tonacji H.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Rolf 


Wiek: 34
Posty: 424
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2010-05-04, 19:47    Odp: Improwizacja w F.

Jeśli natomiast chcesz grać w trzeciej pozycji (bo o to też się pytałeś), to potrzeba harpa w A.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
IZBAPRZYJECBLUES


Posty: 5
Skąd: Zamość/Gdynia
Wysłany: 2010-06-04, 11:36    Odp: Improwizacja w F.

Fajne!Tak trzymaj!!! :)
_________________
Bluesa się nie wybiera...to Blues wybiera Ciebie.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu