Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Pukis 

Posty: 3
Skąd: Katowice
Wysłany: 2009-12-26, 16:19    Niemiłe dzwięki w wyższej tonacji

Od niedawna mam harmonijkę (Blues Harp MS firmy HOHNER; tonacja C) i nawet dzielnie na niej ćwiczę, tylko coraz częściej przy graniu jakiejś melodii na wyższych kanałach (mniej więcej od 7 w górę, czasem 6 też nawala) pojawiają mi się "dziwne dźwięki", czasami jest to takie wibrowanie jakby, czasem kompletne piszczenie, albo w ogóle nie ma żadnego dźwięku i tylko słychać zasysane/wydychane powietrze, w każdym razie nie ta tonacja co być w danym miejscu powinna (zarówno przy wdechu jak i wydechu).

I tu pojawia się moje gorące pytanie do szanownego grona forumowiczów: Czy coś spieprzyłem w tej harmonijce? Czy to wina jakiegoś syfu który się dostał do środka? A może ja coś źle dmucham?


Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-12-26, 16:28    Odp: Niemiłe dzwięki w wyższej tonacji

Na 95% technika. Staraj się nie dmuchać/wciągać powietrze, a zwyczajnie i spokojnie oddychać. Coś powinno się poprawić :) .
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2009-12-26, 16:29    Odp: Niemiłe dzwięki w wyższej tonacji

Nic nie spieprzyłeś - po prostu grając na wyższych kanałach bez wprawionej techniki będziesz zapoczątkowywał overy i bendy i przez niedopracowanie będą psizczeć itd. :)
Przy wyższych kanałach język musi być wyżej niż na niższych i ikład gardłowo-gębowy musi być "węższy" :)

[ Dodano: 2009-12-26, 14:30 ]
Kurde, Maciek mnie ubiegł :D
Jest najszybszym pościarzem na Dzikim Wschodzie Europy :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
gofator 


Wiek: 40
Posty: 166
Otrzymał 62 punkt(ów)
Skąd: Otmuchów
Wysłany: 2009-12-27, 09:59    Odp: Niemiłe dzwięki w wyższej tonacji

[quote="aansaa"]Przy wyższych kanałach język musi być wyżej niż na niższych i ikład gardłowo-gębowy musi być "węższy" :) [/quote]

Hmmm, tutaj bym się nie zgodził. Ja grając w wysokim rejestrze muszę nie zwężać a raczej poszerzać komorę gębowo - gardłową zwłaszcza na wdechu. ja poprostu bardzo mocno szczekę obniżam i cofam język co daje zwiększenie komory rezonansowej
_________________
Hooray, Hooray, These Women Is Killin' Me
Zanim założysz nowy temat zaglądnij tutaj ->
http://forum.harmoszka.co...cych-vt2606.htm
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2009-12-27, 12:32    Odp: Niemiłe dzwięki w wyższej tonacji

[b]gofator[/b], zwiększam na niższych aby uzyskać "głębię". Na wysokich "zgłębianie" dźwięku nie działa. Po prostu trzeba oddychać i właśnie tak trochę węższy układ zrobić. Mi działa i nawet daje radę :)
Cóż... Harp to instrument indywidualny - każdy ma swoje triki ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Pukis 

Posty: 3
Skąd: Katowice
Wysłany: 2009-12-29, 16:10    Odp: Niemiłe dzwięki w wyższej tonacji

Dzięki wszystkim za pomoc!

Dzięki wam dzisiejszej nocy będę spał spokojnie ;-)

Dzięki!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu