Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Arcydruid 

Posty: 59
Wysłany: 2009-12-02, 23:28    [Pytanie] Idealna regulacja do bendingu

(W siecie można sporo znaleźć informacji o regulacji wygięcia stroików do techniki overbend/draw, a mi wydaje się, że albo jedno albo drugie - jesli zoptymalizujemy dla overów - stracą na tym podciągi i odwrotnie)

Ale jeśli zależy nam tylko na "zwykłym" bendingu ale za to miłym łatwym i przyjemnym, 1,5 tonu na (3), o cały na 10 itd...

Jakie jest optymalne ustawienie stroików do podciągów?

Może ktoś dokładnie opisać:
jaki kształt powinien mieć stroik - prosty, czy delikatnie wygięty?
na ile końcówka powinna wystawać ponad blaszkę (jeśli powinna)?
i wszelkie inne pomocne informacje i dane, których początkujący może nie wiedzieć.

Z góry piękne dzięki za pomoc!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-12-03, 14:10    Odp: [Pytanie] Idealna regulacja do bendingu

Jeśli stroik jest po łuku wygięty, to ponoć łatwiej wpada w bending, natomiast moim zdaniem traci na brzmieniu, bo jest ono takie jakieś żabio-kaczkowate... zależy jak mocno się to zrobi. W przypadku Golden Melody fabrycznie jest to zrobione w sam raz, są wygięte lekko. Natomiast w innych harmonijkach stroik nie jest wygięty w samym swoim kształcie ale w stosunku do płytki - tak. Główki wystają nie więcej niż na 1mm nad płytkę (a 1 mm to jest już bardzo dużo, optymalnie to 0.5mm), poza tym stroiki od wydechu też dobrze jeśli są ustawione do dobrej reakcji, czyli z leciutkim wychyleniem do wewnątrz, też nie za dużo - podobne odległości co wdechowe. Nie mam jakiegoś wielkiego doświadczenia w tej kwestii, może jeszcze niech się pare osób wypowie.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu