Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Shekels

Posty: 7
Wysłany: 2009-12-02, 15:18    [Pytanie] Jak przenieść dźwięk z gitary na harmoszkę?

Siemanko :P
Nie mam zielonego pojęcia jak zagrać chwyty z gitary na harmonijce... Chciałbym umieć zapisywać z chwytów taby. Jak zagrać na przykład dźwięk gitarowy D lub a? Umie ktoś? :P

P.S. Widziałem na forum temat jak zagrać z nut, ale nie jak z chwytów :P Pomóżcie!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2009-12-02, 17:27    Odp: [Pytanie] Jak przenieść dźwięk z gitary na harmoszkę?

Chwyty na gitarę to akordy zawierające minimum 3 dźwięki, natomiast taby na harmonijkę to zapis melodii, czyli zwykle ciągu pojedyńczych dźwięków. Na dolnych kanałach harmonijki można zagrać akord durowy na wydechu (taki jak tonacja harmonijki), durowy z septymą na wdechu (kwartę niżej) i mollowy na 456 na wdechu (sekundę wyżej). Czyli na harpie C mamy C na wydechu, G7 na wdechu i d na 456 na wdechu. Jeśli chodzi o melodię to musisz wiedzieć które kanały pasują do jakiego akordu, albo na wyczucie albo się nauczyć nut i skal.
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
Shekels
Shekels

Posty: 7
Wysłany: 2009-12-02, 22:36    Odp: [Pytanie] Jak przenieść dźwięk z gitary na harmoszkę?

ok dzięki za odpowiedź :P
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu