Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
fire

Posty: 1
Wysłany: 2009-11-28, 10:15    Harmonijka Flying Eagle

Witam.

Ostatnio znalazłem harmonijkę, którą kiedyś kupiłem (za 5zł) i mam pytanie czy da się na niej rozpocząć naukę.
Harmonijak ta ma 2 rzędy po 16 otworów i pisze na niej Flying Eagle.

Harmonijka Flying Eagle
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
binek 


Wiek: 32
Posty: 268
Otrzymał 11 punkt(ów)
Skąd: Radom
Wysłany: 2009-11-28, 14:12    Odp: Harmonijka Flying Eagle

Teoretycznie tak... ale to tak jakbyś chciał jeździc w formule pierwszej maluchem...
To możesz zachować jako zabawke dla swojego dziecka natomiast sobie kup cos lepszego.
Kryzysowo - Silver Star marki hohner a przyzwoicie - special20 tejże samej firmy.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-11-28, 16:27    Odp: Harmonijka Flying Eagle

To jest tremolo albo oktawowa, teoretycznie można się na tym uczyć ale nie wiem czy ma to sens. Jeśli chodzi o Silver Star to lepiej kupić Blues Band, jest z 5zł tańsza a lepsza, jednak na początek lepiej kupić coś za około 70-80zł
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
beniamin82 


Wiek: 42
Posty: 59
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Zielina (Krapkowice)
Wysłany: 2009-11-28, 17:04    Odp: Harmonijka Flying Eagle

[quote="fire"]mam pytanie czy da się na niej rozpocząć naukę. [/quote]

W sumie to pewnie się da, o ile stroi to melodie powinny dobrze wychodzić.
Ja zaczynałem od chińczyka, ale namordowałem się niesamowicie żeby coś zagrać.

Jeśli masz możliwość kupić coś lepszego to kupuj. Jeśli chcesz grać bluesa, to jest du duuużo porad, jaką harmonijkę kupić.

Jeśli natomiast zależy ci na graniu tylko i wyłącznie melodii, szanty, westerny, kolędy itp. to za nieduże pieniądze można zanabyć Harmonijkę Weekender Hohnera.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-11-28, 21:45    Odp: Harmonijka Flying Eagle

To jest tremolo, czyli przy każda pionowa para dziurek wydaje ten sam dźwięk, ale są one względem siebie odrobinkę rozstrojone, co daje ten wibrujący efekt. Użytkownik [b]Pulatom[/b] napisał artykuł o tych harpach, może być pomocny. Bluesa na tym ciężko, choć w Crawling King Snake coś takiego było użyte (choć tremolak był lepszej klasy).
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Haku

Posty: 2
Wysłany: 2010-07-21, 15:35    Odp: Harmonijka Flying Eagle

moja harmonijka ma jeden rząd(przynajmniej ja tyle widzę) i 16 przedziałów. a napisane na niej Sport Star Band. Od razzu mówię, że nie stać mnie na harmonijkę z a30 zł naraie, poprostu chce zobaczyć czy uda mi się opanowac ten instrument.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-07-22, 11:34    Odp: Harmonijka Flying Eagle

W sumie nie wiele zobaczysz - bo na 90% inaczej się na niej gra niż na bluesowej harmonijce : )
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu