Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-11-11, 22:39    [Przykład] Jak brzmią różne tonacje harmonijek :)

Wielu na pewno zastanawia się - mając jeszcze tylko harmonijkę w C - jak brzmią różne tonacje harmonijek.

Tutaj wrzuciłem przykłady :)

http://w267.wrzuta.pl/aud...nijek_od_g_do_f

Użyte harmonijki:
Hohner Marine Band G
Hohner Golden Melody A
Hohner Big River Harp Custom - korpus od aeroarte, A
Hohner z systemu MS niewiadomego modelu w tonacji Bb
Seydel Blues Solist C
Hohner Golden Melody D
Hohner Pro Harp E
Hohner Blues Harp F
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
Klimus
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2009-11-11, 23:11    Odp: [Przykład] Jak brzmią różne tonacje harmonijek :)

Niezłe wprawki. Tylko jedna rzecz do korekty, ale to w opisach: Bb to "nasze" B, czyli As. Nasze H to w nomenklaturze amerykańskiej "B" bez bemola.

A żeby nie było wątpliwości: na harpie o oznaczeniu Bb czyli nasze B (czyli As) gra się w 2 pozycji do podkładu w F. Gdyby to było, jak twierdzisz, "nasze" H, blues w 2. pozycji szedłby w Fis (czyli Ges). Dęciaki typu saksofon, puzon czy trąbka mają tendencję do grania w takich perwersyjnych, półtonowych tonacjach. Podobno im jest tak najłatwiej, ale ja w to nie wierzę. Na pewno chodzi im o to, żeby nam, harpiarzom, na złość zrobić :D
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Boodzik 

Posty: 291
Otrzymał 14 punkt(ów)
Wysłany: 2009-11-11, 23:28    Odp: [Przykład] Jak brzmią różne tonacje harmonijek :)

Nasze 'B' to innymi słowy Hb czyli 'Hes'.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2009-11-11, 23:38    Odp: [Przykład] Jak brzmią różne tonacje harmonijek :)

Ewentualnie 'Ais' (tak, tak, wiem, dokładniej to A z krzyżykiem :P ), ale As to A z bemolem.
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2009-11-12, 01:39    Odp: [Przykład] Jak brzmią różne tonacje harmonijek :)

Fakt, jak zwykle się zakałapućkałem z asami i eisami. Ale, że Bb = B a B=H, to potwierdzamy wszyscy
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-11-12, 21:55    Odp: [Przykład] Jak brzmią różne tonacje harmonijek :)

Z tym Bb i H itp już była jakaś dyskusja, dzięki za uwagi. W zasadzie tylko w wolnej chwili wytnę fragment, gdzie mówię, że to jest H i z głowy :)

EDIT: Ok, poprawione :)
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu