Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Kondzio

Posty: 3
Wysłany: 2009-09-29, 18:18    Trafianie w kanal

Siemka
Jestem Konrad. Gram na perkusji i gitarze basowej. Postanowilem poduczyc sie troche na harmonijce. Podwinolem dziadkowi Silverstara G (i tu pierwsze pytanie, czy da rade na niej cos zagrac czy lepiej podwinac dziadkowi Blues Banda D ? )

Nauczylem sie "Wlazl kotek na plotek i kilka latwych zagrywek, ale za kazdym razem odzywa sie kilka kanalow. Nie moge trafic w jeden. Co nalezy zrobic z ustami?? Ustawiam je tak jak do gwizdania i dalej nie daje rady. Nie moge wydobyc czystego dzwieku.

Usta maja lekko dotykac harmonijki czy mam sie mocno "przyssac" ;D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-09-29, 18:23    Odp: Trafianie w kanal

Lepiej podwiń BluesBanda, jest lepszy niż Silverstar :D Da się na tym grać jaknajbardziej, brzmienie nie jest takie piękne jak w harmonijkach za około 70-80zł ale da się grać.
Tematów dotyczących szczelnego grania jest dużo, zobacz "granie czystej nuty" itp. Musisz ćwiczyć, na pewno z czasem wyczujesz jak to się robi. Mają być luźno ale szczelnie :)
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-09-29, 19:29    Odp: Trafianie w kanal

W dziale "Technika" znajdziesz szczegółowe informacje. Ja powiem krótko. Harmonijka powinna być jak najgłębiej w ustach, a nieporządane kanały oddzielone kącikami ust. W najbliższy weekend postaram się zrobić kilka zdjęć i pokazać optymalny układ ust. Aby znaleźć ton referencyjny, do którego będziesz porównywał swoje postępy, zatkaj palcami boczne dziurki. Bedziesz wiedział, jak ma brzmieć czysta nuta.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
mazur 


Posty: 67
Skąd: Białystok
Wysłany: 2009-09-29, 20:16    Odp: Trafianie w kanal

ja robie rulonik z jezyka i działa:)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-09-29, 20:20    Odp: Trafianie w kanal

A jak Ci [b]mazur[/b] idzie wtedy robienie podciągów, jeżeli język jest zwinięty?
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
mazur 


Posty: 67
Skąd: Białystok
Wysłany: 2009-09-29, 20:22    Odp: Trafianie w kanal

Nie jestem jeszcze na etapie podciągów. Narazie gram tak jak umiem:)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-09-29, 20:23    Odp: Trafianie w kanal

Może nie robi jeszcze :) Ale do tego dojdzie. Ja robiłem dokładnie tak samo na początku a potem się nauczyłem podciągów.. to już reszta ust była ustawiona tak, że język nie był potrzebny. To jest przydatne.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Kondzio

Posty: 3
Wysłany: 2009-09-29, 21:29    Odp: Trafianie w kanal

Pocwicze jeszcze i nagram filmik z wlazl kotek na plotek ;)
Powiedzie czy czysto dzwieki itd ;)

Dzieki za pomoc

p.s. jeszcze jedno pytanie. harmonijke trzeba wkladac do ust czy poprostu przyciskac do warg ?
Ja przyciskam do ust i wlazl kotek na plotek wychodzi w miare czystymi dzwiekami
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-09-29, 21:38    Odp: Trafianie w kanal

Grasz jak lubisz ale generalnie lepiej jak ma się ją w ustach, wtedy jest dobre brzmienie.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2009-10-03, 11:48    Odp: Trafianie w kanal

Im głębiej tym lepiej (zdanie chyba wszystkich harpiarzy). Głębsze, bardziej soczyste brzmienie - szczególnie słucha na mikrofonie. :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Bugaj 

Wiek: 50
Posty: 70
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: 100lica
Wysłany: 2009-10-05, 22:42    Odp: Trafianie w kanal

Ja tylko dodam komentarz, że jak już masz dziadkowi jakąś harmoszkę podiwanić to poszperaj głębiej w szufladzie a może znajdziesz jakąś w C. Większość lekcji i nauki zaczyna się od tej właśnie tonacji.

A po drugie to [b]Kondzio[/b], nie wiem ile masz lat ale "dawanie" w kanał przychodzi z czasem :D i tu krótka porada. Jak pijesz cole czy inne płyny z gwinta to zawsze mniejsze prawdopodobieństwo że coś wyleci bokiem jest jak wkładasz flaszkę do ryjka. Tak samo jest z harmoszką im mniej wsadzisz do ust tym większe prawdopodobieństwo że odmuchasz inne otwory i "czyste dawanie w kanał" nie wyjdzie bo się porozlewa ;D
_________________
Och, gdyby tak wszyscy ludzie Mogli przeżyć taki jeden dzień. Gdy wolność wszystkich ludzi zbudzi I powie: "Idźcie tańczyć, to nie sen"...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu