Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-09-17, 20:10    Majster i pilnik - Bo ona była jemo

http://bunc.wrzuta.pl/aud...o_ona_byla_jemo

Kawałek z dzisiaj, na gitarze jak zawsze Mat Sęk aka Majster (wokal też) i na harmonijce ja, Paweł Pilecki. Tekst prawie improwizowany :D (kiedyś improwizowany, teraz zaśpiewany ponownie)
Piosenka inspirowana moim dawnym związkiem z 15-letnią emo.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
mat 

Posty: 27
Skąd: Libiąż
Wysłany: 2009-09-21, 12:35    Odp: Majster i pilnik - Bo ona była jemo

Historia utworu dużo dłuższa... nieco bardziej zagmatwana. Ale to przy piwie kiedyś tam...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2009-09-21, 14:28    Odp: Majster i pilnik - Bo ona była jemo

Cóż, pewnie ściągnę na siebie gromy, ale... moim zdaniem nie ma się czym zachwycać, najoględniej mówiąc. Instrumentalnie to jeszcze ujdzie (choć nie do końca równo, jednak wiem, że w takim zestawieniu to bardzo trudne, więc nie będę się czepiał). Natomiast zdecydowanie lepiej by było bez śpiewu. Wokal jest po prostu słaby, nawet bardzo słaby, a tekst... Rozumiem, że miało być śmiesznie, ale to jest tylko niepoważne. A to dwie zupełnie różne sprawy. Pastisz to wbrew pozorom bardzo trudna sztuka. I musi być śmieszny także dla innych, a nie tylko dla dwóch wtajemniczonych, którzy jarzą o co chodzi i co sie kryje za półsłówkami. Oj panowie, weźcie się do solidnej roboty, bo macie potencjał, ale chyba za bardzo się zachwycacie sami sobą - jacy to dowcipni jesteśmy i jak fajnie gramy. Tymczasem to dopiero zupełne początki. A uprawiacie akustyczny duet - jedną z najtrudniejszych form. Nie ma sekcji, która poda rytm. Nie ma przesteru, który zamaskuje braki techniczne, nie ma drugiej gitary, która odwróci uwage od nieudanej solówki, itd., itp... Trzeba cholernej precyzji i dyscypliny, żeby to wyszło, jak nalezy.

Zamiast mnożyć w sieci rzeczy nagrane ad hoc "na kolanie", lepiej nagrać jedną ale solidnie, zaaranżowaną i przećwiczoną.

Wybaczcie tę szczerość, ale nie o to chodzi, żebyśmy sobie wzajemnie achowali i ochowali tym samym demobilizując się do jakiejkolwiek pracy, prawda? A warto by Wam popracować, bo, jak wspomniałem, potencjał słyszę i sporo możecie zwojować.

Pozdrawiam

Młynek
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-09-21, 14:35    Odp: Majster i pilnik - Bo ona była jemo

Hmm... mogłem wspomnieć, żeby wziąć duuży dystans do wokalu :) tym bardziej, że nie śpiewał wokalista. No ale każdy ma prawo do swojego zdania :)
I jesteśmy świadomi wielu niedoskonałości w tym kawałku, więc... jestem skłonny zrozumieć Twoje podejście ale mówiąc "za bardzo się zachwycacie sami sobą" mocno przesadziłeś, oj bardzo mocno :]
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2009-09-21, 14:49    Odp: Majster i pilnik - Bo ona była jemo

Zauważ, że napisałem "chyba"... Ale fakt faktem, umieściliście do oceny. Nie wierzę, że zrobilibyście to, gdybyscie nie uważali, że się to obroni.
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-09-21, 14:52    Odp: Majster i pilnik - Bo ona była jemo

Nie ma założenia "do oceny" w tym dziale, tutaj dzielimy się swoimi nagraniami. Ale mniejsza o to. Przyjmuję krytykę ale nie komentarz, który dotyczy mnie osobiście a nie naszej muzyki.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
mat 

Posty: 27
Skąd: Libiąż
Wysłany: 2009-09-21, 15:05    Odp: Majster i pilnik - Bo ona była jemo

[quote="Młynek"]Zauważ, że napisałem "chyba"... Ale fakt faktem, umieściliście do oceny. Nie wierzę, że zrobilibyście to, gdybyscie nie uważali, że się to obroni.[/quote]

Utworek został przez kogoś wyszperany w sieci i skomentowany w innym wątku. Paweł wrzucił go tutaj już po fakcie. Ile pracy przed nami... tak się składa, że orientuje się na jakim jesteśmy etapie. Warto wspomnieć, że było to nasz 4 czy 5 spotkanie. Od siebie dziękuję za komentarz i "potencjał", chyba, że to było dodane aby wypowiedz ładnie brzmiała.


pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2009-09-21, 15:08    Odp: Majster i pilnik - Bo ona była jemo

[quote="minigunmen"]Przyjmuję krytykę ale nie komentarz, który dotyczy mnie osobiście a nie naszej muzyki.[/quote]

Dobrrrzzz, wycofuję ten komentarz. Reszta pozostaje bez zmian

[quote="minigunmen"]Nie ma założenia "do oceny" w tym dziale, tutaj dzielimy się swoimi nagraniami.[/quote]
Tylko ciekawe po co się dzielić, skoro nie ma to być omawiane. Jednocześnie przeciwko pozytywnym ocenom jakoś nie protestowałeś ;) Nie jestem pewien, ale czy to nie przypadkiem Ty pisałeś, żebyśmy się nie stali towarzystwem wzajemnej adoracji, jak na forum trębaczy?

[ Dodano: 2009-09-21, 16:11 ]
[quote="mat"] Od siebie dziękuję za komentarz i "potencjał", chyba, że to było dodane aby wypowiedz ładnie brzmiała.[/quote]
Nie, to było zupełnie na serio.
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-09-21, 15:18    Odp: Majster i pilnik - Bo ona była jemo

Rozmowa na temat i ocena to co innego, oczekuję sugestii, rad, pytań, jak nikt nie miał sugestii to trudno. Jak już powiedziałem, krytykę przyjmuję, jeśli wycofałeś ten komentarz - o nic innego nie mam pretensji, więc po temacie.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu