Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy Mapa Google
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Rzeszot 


Wiek: 31
Posty: 405
Otrzymał 47 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-09-09, 18:40    [Koncert] XXXIX Warsaw Blues Night - Polski Dzień Bluesa 2009

[img]http://www.blues.waw.pl/img/header.jpg[/img]
[b]
Data: 13-09-2009 godz. 19.00
Miejsce: Klub Hybrydy
Adres: ul. Złota 7/9
Zagrają: Omar and The Howlers, Grzegorz Kapołka Trio
Bilety: W przedsprzedaży 20 zł, w dniu koncertu 30zł, studenci i uczniowie 20zł[/b]

13 września w warszawskim klubie Hybrydy odbędzie się kolejna edycja Warsaw Blues Night, będąc jednocześnie koncertem głównym obchodów Polskiego Dnia Bluesa. Jak przystało na świąteczną edycję będzie to wydarzenie wyjątkowe.
Święto wszystkich czujących bluesa uświetni swoim koncertem długo wyczekiwany, po raz pierwszy w Polsce, prosto z Texasu, legendarny Omar and The Howlers. To zespół-ikona teksańskiego bluesa, którego fanom bluesa specjalnie przedstawiać nie trzeba.

[img]http://i186.photobucket.com/albums/x31/plukasiewicz/piotr/otwarcie-OmarKentDykes-1.jpg[/img]

http://www.youtube.com/watch?v=Jd8STTDbB1M

Omar & the Howlers są na bluesowej scenie już od ponad 30 lat. Mimo to ciągle zaskakują niesamowitą energią i świeżością brzmienia. Ich muzyka zachwyca różnorodnością, stanowi kombinację swamp rock’a, chicagowskiego bluesa, bluesa z Delty i teksańskiego blues/rocka. Lider zespołu Omar Kent Dykes czaruje słuchaczy wszechstronnym gitarowym kunsztem i charakterystycznym, mocnym bluesowym głosem. Z pewnością na warszawskim koncercie artysta będzie promował wydaną w tym roku, zbierającą znakomite recenzje szesnastą płytę w swoim dorobku „Big Town Playboy”.
Koncerty Omara mają opinię niezapomnianej uczty muzycznej, dlatego też warto przekonać się o tym osobiście w Hybrydach i nasycić się teksańskim brzmieniem bluesa. Takie okazje niezwykle rzadko zdarzają się w naszym kraju.

[img]http://i186.photobucket.com/albums/x31/plukasiewicz/piotr/0049.jpg[/img]

Wieczór otworzy formacja Grzegorz Kapołka Trio. Lider zespołu, gitarzysta Grzegorz Kapołka to jeden z najwybitniejszych gitarzystów bluesowych w Polsce, doceniany także przez fanów jazzu i rocka. Kapołka prezentuje się jako gitarzysta niezwykle wszechstronny, swobodnie i z wdziękiem poruszający się w stylistyce bluesowej, jazzowej i rockowej. Za rekomendację niech posłuży nominacja do tegorocznych Fryderyków jego płyty „Blue Blues”.
_________________
"Obecnie bluesmani wolą pokazać w swojej grze jakich technik się nauczyli, zapominając o przekazywaniu przez muzykę swoich uczuć. Sam się do tego przyznaję..." Khalif Wailin' Walter
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu