Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
art633

Posty: 3
Wysłany: 2009-09-02, 08:59    Harmonijka diatoniczna o poszerzonej skali?

Witam, jestem nowy na forum i dopiero zaczynam moja przygode z harmonijką. Z tego co sie orientuję na forum dominują raczej porady dla harmonijek 10 kanałowych, a ja wybierając swój instrument nastawiłem się na minimalna cenę, ponieważ jeszcze nie wiem czy granie na harmonijce napewno mnie "weźmie". Moim zakupem była taka harmonijka:

http://www.allegro.pl/ite...wys_4_90zl.html

Rozumiem ze jest to harmonijka tremolo, z dwoma rzędami po 8 otworów? Czy ma ktoś jakies użyteczne dla początkującego linki do obsługi takiej harmonijki? :) Chciałbym nie robić żadnych błędów początkujących, gram na gitarze od okolo 8 lat i niestety poczatki nie nalezały do udanych i mam bardzo wiele złych nawyków z tamtego okresu, chciałbym uniknąć takich błędów początkującego harmonijkarza.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2009-09-02, 09:33    Odp: Harmonijka diatoniczna o poszerzonej skali?

Obadaj [b]ten artykuł[/b], co prawda skupiłem się w nim na 40 kanałówkach, ale wystarczy że wiesz od jakiego dźwięku zaczyna się skala tego Walthera.
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-09-02, 09:46    Odp: Harmonijka diatoniczna o poszerzonej skali?

To jest tremolo, czyli grasz biorąc po 2 kanały w pionie i co druga para jest od wdechu a co druga od wydechu. Kup lepiej 10-kanałową, na tremolo trudniej się nauczyć a większość porad na tym forum dotyczy diatonika bluesowego czyli 10-kanałowego. Który w sumie ma większe możliwości niż tremolo, mimo że kanałów jest mniej. Na tremolo nauczysz się raczej tylko ze słuchu. Jak będziesz grał na harmonijce już troszkę dłużej to kup sobie tremolo dopiero wtedy :) Pozdrawiam.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
art633

Posty: 3
Wysłany: 2009-09-02, 09:57    Odp: Harmonijka diatoniczna o poszerzonej skali?

dzięki za linka, już zaczynam go wchłaniać :) co do harmonijki 10 kanałowej, zrobię troche na odwrót ;) czyli najpierw pogram na tej co zakupiłem, jak mnie wciągnie i będę wiedział że cokolwiek mi wychodzi, to wtedy kupie bluesową harmonijkę ;) o ile znajdę jakiś tańszy model, niestety na studiach się nie przelewa z kasą :)

edit: jeszcze małe pytanko, w tych wszystkich technikach harmonijkowych (podciaganie itp) zawsze wykorzystujemy tylko naszą jamę ustna do uzyskania efektu, czy czasem uzywa sie też rąk, np. do manipulowania tym "pudłem rezonansowym" utworzonym z odpowiedniego złożenia dłoni?

edit2: i jeszcze jedno pytanie mnie nurtuje, posiadam niewielki wzmacniacz do gitary elektrycznej, redds 20 wat i do tego do gitary używalem gitarowego preampu ADA, czy była by możliwość podłączenia do tego sprzętu harmonijki przez mikrofon i dodania np. delaya z preampu? że o overdrivie juz nie wspomne :cool: a jezeli jest to możliwe to czy wystarczy mi zwykły mikrofon do wokalu?

edit3: sie zagalopowalem troche z tymi pytaniami, ale przypomnialo mi sie ze kiedys bawiac sie w podlaczanie gitary do komputera uzywalem programu http://guitar-fx.org/ i okazało sie ze całkiem ciekawe efekty można nałożyć na ludzki głos, co za tym idzie prawdopodobnie również na harmonijkę, probował ktoś kiedyś takich eksperymentów? ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu