Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
klosek

Posty: 2
Wysłany: 2009-08-27, 18:53    [Problem] Harmonijka 16-kanałowa

kupiłem Harmonijka diatoniczna o poszerzonej skali (2 oktawy) w tonacji C dur ale różni się ona od tych z kursów na necie zamiast 10 pojedyńczych otworków ma ona 16 i to podwójnych . Moim pytaniem jest gdzie na niej znaleźć dany dźwięk z tych 10 otworowych harmonijek, nie chodziłem nigdy do szkoły muzycznej ani nie mam aż tak dobrego słychu żeby znaleźć ten sam dźwięk na moim sprzęciku proszę pilnie o pomoc.
Załączam rysunki (załącznik) majej i tej z kursów harmonijek proszę pomóżcie mi to przekształcić. Bo nie wiem gdzie dźwięk oznaczony jako dziurka jeden w kursowej harmonijce będzie na mojej i cała reszta. Z góry dzięki.

[color=red]Zmieniłem tytuł zakładki. Następnym razem proszę formułować je konkretniej. Pozdrawiam, kamilteau[/color]
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
colt92 

Posty: 41
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Lublin
Wysłany: 2009-08-27, 21:45    Odp: [Problem] Harmonijka 16-kanałowa

[quote="klosek"]Załączam rysunki (załącznik) majej i tej z kursów harmonijek [/quote]
1.Gdzie one są?
2.Ściągnij sobie jakiś tuner (darmowy bądź nie ) z internetu i po sprawie grasz jakiś dźwięk na diatoniku 10 kan. a potem szukasz go na tej swojej 16 kanałówce.
_________________
uwaga teren prywatny
zła harmonijka
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-08-27, 22:31    Odp: [Problem] Harmonijka 16-kanałowa

A to co masz, to harmonijka tremolo :) . Więcej o nich jest na forum.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu