Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
sokoliczka

Posty: 2
Wysłany: 2009-08-27, 16:08    Czy dam radę nauczyć sie grać na tej harmonijce?

Witam!
chciałam się nauczyć grać na harmonijce. no i poprosiłam o takową brata. w toancji C. wszystko ok. tylko jak przyszła z allegro (przyznam patrzylismy na cenę bo często jest tak żę się na coś porywam a potem z tego rezygnuję więc na początek miała być tania) tylko że ona jest 16 dziurek czyli 16 kanałowa jest nie10. i teraz nie wiem wszędzie nauka jest na 10 kanałów. tabulatory by się zgadzały. no nie wiem. czy da radę się z niej uczyć.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
gofator 


Wiek: 40
Posty: 166
Otrzymał 62 punkt(ów)
Skąd: Otmuchów
Wysłany: 2009-08-27, 16:18    Odp: Czy dam radę nauczyć sie grać na tej harmonijce?

Nauka jest na 10 kanałowe harmonijki, przynajmniej tutaj, w większości. Przypuszczam że pewnie masz tremolo 16 kanałowe. Nauczyć możesz się sama ze słuchu, oglądaj lekcje gry na Youtube.com graj, bądź kup bluesową harmonijkę (10 kanałową).
polecam także mój artykuł na początek
http://www.harmoszka.com/...cych-vt2606.htm
_________________
Hooray, Hooray, These Women Is Killin' Me
Zanim założysz nowy temat zaglądnij tutaj ->
http://forum.harmoszka.co...cych-vt2606.htm
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-08-27, 16:46    Odp: Czy dam radę nauczyć sie grać na tej harmonijce?

Na pewno nie pomylisz się jak polecimy Ci na początek konkretne modele:

z tańszych (nie koniecznie są dobre ale nauczyć się da)
Hohner Blues Band
Hering Free Blues

z droższych (na pewno dobrych)
Hohner Special 20
Big River harp

Tak jak mówi gofator - na tej, którą masz też możesz się nauczyć grać, tylko z pewnością byłoby Ci łatwiej jakbyś miała 10-kanałową :)
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
sokoliczka

Posty: 2
Wysłany: 2009-08-27, 16:56    Odp: Czy dam radę nauczyć sie grać na tej harmonijce?

rzeczywiście poczytałam i jest to tremolo w tonacji C. ale wiesz co jest najgorsze że nawet rozpiski dzwiekow nie mam.
z tego co przeczytałam muszę łapać po dwa rzędy czyli 4 dziurki żeby grać.
jestem z muzyki słaba. ale zauważyłam że jak gram po kolei tzn na razie dmucham nie wciągam (że tak kolowkialnie) to mi wychodzi do re mi fa sol la si do. może wie ktoś jak to przełożyć na te literki E G itd ja się nie znam. na razie będę ćwiczyć po prostu technikę. ale kiedyś chciaąłbym dźwięki. nie wiem gdzie jednak znaleźć własnie ten zapis na nią.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
towal 

Wiek: 33
Posty: 238
Otrzymał 13 punkt(ów)
Skąd: Puławy
Wysłany: 2009-08-27, 17:08    Odp: Czy dam radę nauczyć sie grać na tej harmonijce?

do re mi fa sol la si do = kolejno C D E F G A H* C

H*- według polskiego oznaczenia dzwiek si oznacza sie litera H, wedlug amerykanskiego litera B
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu