Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Szczotker 

Wiek: 31
Posty: 244
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2009-08-19, 11:20    Przesterowany chromatyk

Witam, ostatnio zakupiłem Seydela Chromatic Deluxe (świetny sprzęt - polecam )
I tak sobie zacząłem przerabiać te gamy, pasaże i skale ale również tak po prostu grać. No i stwierdziłem, że super się zgrała harmonijka z muzyką Dire Straits. Tyle tylko, że brzmienie jednak musiałoby być mniej delikatne.
Czy próbował kiedyś ktoś grać na przesterowanym chromatyku ?
Wydaję mi się, że Rod Piazza chyba go przesterowywyał, lecz pewien nie jestem...

Druga sprawa to blue note'y. Chciałbym grać bluesa na chromatyku również (po 2 latach grania na diatoniku ubogość harmoniczna mnie odpycha, jednak i tak będę brał go na kajaki etc :D ) ale problem jest z blue note'ami właśnie... Na niższych kanałach na moim Seydelu da się coś wyłuskać, lecz na (4) np to już pisk jeden wielki.
Bartek Łęczycki w opisie Chromatixa Suzuki pisał, że można na nim obniżać dźwięki, czyli czyste blue noty są możliwe ?

Hmm, jakoś nie przypuszczam, żeby to była wina technika(może trochę nieskromnie zabrzmiało), bo na diatoniku na każdym podciągalnym kanale byłem w stanie takowego blue note'a wydobyć.
Proszę o pomoc :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-08-19, 11:58    Odp: Przesterowany chromatyk

Deak Harp też gra na chromatyku i go przesterowuje, poza tym Rick Estrin przynajmniej w jednym kawałku tak robił, efekt jest świetny.

http://www.youtube.com/watch?v=-4xXIkGhPtk

Tu masz przykład tak jakoś od połowy.

PS:
Little Walter - Blues Light, to chyba był chromatyk
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-08-22, 22:03    Odp: Przesterowany chromatyk

Rod Piazza, Mark Hummel, George Smith też, wielu przesterowywało harpy :) .
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu