Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2008-01-30, 11:49    Odp: [Teoria] II pozycja...

http://youtube.com/watch?v=cAn2EEICyb0

prosze lekcja Adama Gussowa o skalach
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Janek 


Wiek: 44
Posty: 4
Skąd: Kielce
Wysłany: 2008-01-30, 22:11    Odp: [Teoria] II pozycja...

kuba napisał/a:
Janek, sam sobie odpowiedziałeś na pytanie: kanały drugiej pozycji na harmonijce c to te, które wydają dźwięki ze skali G dur - czyli wszystkie za wyjątkiem (5) oraz (9). Odsyłam do http://www.overblow.com/?menuid=26# po więcej informacji.
pzdr.


czyli rozumiem, że gama G-DUR w tonacji C to:
(2) ''(3) (3) 4 (4) 5 '(2) 6

jesli w ogóle mozna zagrać podstawową gamę G-DUR w tonacji C bo np. dźwięk choćby A mogę zagrać jeszcze jako (6) (10) tylko to nie będzie blues.
_________________
pm
janek
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-01-30, 22:12    Odp: [Teoria] II pozycja...

Właśnie skala bluesowa w G-dur to nie dokładnie to co gama G-dur, bo ta druga ma 12 półtonów. Natomiast dźwięków w skali jest nieco mniej. Skala bluesowa to jakby wycinek tej gamy.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kuba 


Wiek: 47
Posty: 555
Otrzymał 62 punkt(ów)
Skąd: kielce
Wysłany: 2008-01-30, 22:56    Odp: [Teoria] II pozycja...

skala G dur na harmonijce C dur: (2) (3)'' (3) 4 (4) 5 5' 6 (pierwsza pełna gama) i 6 (6) (7) (8) 8 9' 9 (druga pełna). Jeśli chodzi o (6) i (10) to należą do G dur jak najbardziej, ale nie należą do skali bluesowej G.
pzdr.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
shusty 


Wiek: 33
Posty: 436
Otrzymał 26 punkt(ów)
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2008-09-05, 16:43    Re: II pozycja...

[quote="Szczotker"]Coraz wiecej ludzi słyszących jak gram mówi mi, że to proste grać na harpie bo w jakąkolwiek dziurkę dmuchne/zassam będzie pasowało(w cross harp). Po kilku tego typu komentarzach zacząłem się zastanawiać nad tym i stwierdziłem, że to prawda[/quote]
:>

taak... pewnie... gdzie nie zadmuchasz wyjdzie Ci fajna improwizacja. Ja jednak stwierdziłem, że tak nie jest.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu