Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Arcydruid 

Posty: 59
Wysłany: 2009-08-02, 10:13    GLH - zapomniany Hohner

Ten Harp nie ma jeszcze swojego wątku, a jest dość.. hmm.. intrygujący.. przynajmniej teoretycznie. Dorwałem taki ostatnio z jakiejs zakurzonej szuflady.
Na początek kilka spostrzerzeń swoich i z sieci:
1. Hohner Made in China - kiepsko
2. Gdzieś w znalazlem opinię Sławka W., że rozpocząć naukę gry można na czym kolwiek ale wystrzegać się GLH - kiepsko do kwadratu :D
3. Rozkręciłem swoją GLH: Rozbieralna w całości (płytki mocowane 8 śrubami), tylko stroiki przynitowane, kształt płytki taki sam jak w Special 20 - może to tańsza wersja po prostu? - czyli nieźle
4. Mimo, że wziąłem się za grę na harm. tydzień temu, w zasadzie bez problemu wychodza mi na niej podciagi (z 7-10 gorzej, ale 1-4 w miarę spoko chyba) - z tego co czytam o problemach na innych modelach - GLH też chyba wychodzi nieźle na tym tle


no i jak na razie remis 2:2

Co Wy na to?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-08-02, 11:57    Odp: GLH - zapomniany Hohner

Miałem do czynienia z tą harmonijką, to dużo gorsza harmonijka niż special 20, jest troszkę przytłumiona i z pewnością gorszej jakości wykonania, mi się nie spodobała. Grał na niej znajomy, nie ja, grać - grała ale cudów nie ma, special 20 z pewnością jest lepsza. Jeśli wyszła równie dobra przy takim teście to na dłuższą metę zauważysz, że to coś pomiędzy silverstarem a czymś dobrym, dokładnie po środku.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-08-02, 20:18    Odp: GLH - zapomniany Hohner

Skoro technicznie taka podobna do Speciala, może to jest mamusia modelu BLUES BAND, który technicznie jest identyczny jak Specialka.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-08-04, 10:19    Odp: GLH - zapomniany Hohner

Dobrze ujęte, mamusia blues band, bo w zasadzie bluesband brzmi lepiej i lepiej się na nim gra niż na silverstarze, to będzie coś tego pokroju. Nie wiem nawet czy przypadkiem pokrywy nie są identyczne. Ale technicznie nie jest identyczny jak specialka, nie wiem, jak dla mnie brzmienie jest bardziej stłumione.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-08-04, 20:28    Odp: GLH - zapomniany Hohner

W BB i Specialu grzebienie są te same, pokrywy mają baaaaardzo podobny kształt, płytki stroikowe te samą wielkość... Ale jakieś różnice napewno są, skoro mamy 60zł różnicy w cenie a i sporo lepszą grywalność Speciala.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu