Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
faun77 


Posty: 18
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-07-30, 15:46    Seydel Blues Session Standard C vs Hohner Special 20 C

Witam wszystkich,

Mam taki dylemat, co kupić ...
SEYDEL Blues Session Standard C
Harmonijka Hohner Special 20 C

Mam obecnie Speciala w G i jestem bardzo z niej zadowolony.
Ogólnie lubię niskie tonacje ale ta ma być w C.
Lubie pełne czyste brzmienia bez pisków i skrzeczenia ;)
Cena oczywiście ma znaczenie jednak tu za wyborem Seydela przemawia dostępność części.
Znalazłem na youtube piękną demonstracje Specjala :
http://www.youtube.com/wa...feature=related
Niestety nie udało mi się doszukać podobnego dema SEYDEL Blues Session.

Może ktoś podpowie kto miał do czynienia z tym sprzętem.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
gofator 


Wiek: 40
Posty: 166
Otrzymał 62 punkt(ów)
Skąd: Otmuchów
Wysłany: 2009-07-30, 19:42    Odp: Seydel Blues Session Standard C vs Hohner Special 20 C

Ja mam porównanie seydela Blues session (A) z Hohnerem Special 20(G). Powiem tak w Seydelu brzmienie samego instrumentu jest znacznie pełniejsze i ciekawsze. Troszkę łatwwiej także o bending (może też być to wina tonacji).Jednak niestety po miesiącu czasu musiałem kupić płytki stroikowe, bo z niewiadomych powodów stroik na 2 kanale odpowiedzialny za wydech, rozstrioł się i po nastrojeniu, po dniu rozstroił się ponownie. Po kupnie blaszek wkręciłem tylko wydechową i po kilku tygodniach grania coś stało sięz 1 kanałem na wdechu więc wymieniłem na nową blaszkę zakupioną w komplecie z tamtą. A Special 20 (mam go dłużej i na nim uczyłem się porządnie grać) gra dalej bez żadnych regulacji strojenia.
Być może mój model seydela był jakiś wadliwy, bo znam osobą mającą seydela już pół roku i dalej gra. takl więc trudno powiedzieć.
_________________
Hooray, Hooray, These Women Is Killin' Me
Zanim założysz nowy temat zaglądnij tutaj ->
http://forum.harmoszka.co...cych-vt2606.htm
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
faun77
faun77 


Posty: 18
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-07-31, 09:54    Odp: Seydel Blues Session Standard C vs Hohner Special 20 C

gofator, dzięki za podpowiedź
jako że jestem jeszcze marnym harmoniuszem ;) zdecyduje się chyba na kolejnego specjala 20 w C szkoda by było uszkodzić SEYDEL'a
Musze coś kupić w C bo moja Goldenka jedyna w C jakoś mi nie podpasowała. Choć gra dobrze to jakoś nie leży i brzmienie mnie troszkę drażni, generalnie nie trafiłem z jej zakupem w osobiste preferencje.
Co do SEYDEL'a, przeczytałem na forum, że są dość delikatne i niewprawny użytkownik może je zniszczyć.
W jednym poście Bartka Łęczyckiego znalazłem opinie, że zniszczenia wynikają właśnie z niewprawnego i mocnego dmuchania i że właściwie nie trzeba dąć jak w róg tylko delikatnie ;)
Więc mam troszkę mętlik.
Na stronce harmonijka.com jest taki zestaw do nauki z podkładami i właśnie tą wersje rozważałem.
http://www.harmonijka.com/?zestaw-do-nauki,43
Z drugiej jednak strony mam Specjalke 20 w G i bardzo jestem z niej zadowolony super leży i gra się fajnie, a Goldenkę kupiłem bo Specjali w C zabrakło ;(
Na korzyść SEYDEL'a przemawia dostępność części, choć ceny części są tak zaporowe że chyba wolałbym kupić nową harmoszkę gdyby stara uległa uszkodzeniu.
Może o SEYDEL'a napiszę do św. Mikołaja do tego czasu będę miał większą wprawę i jest szansa że jej nie zmasakruje ;)
_________________
Sonny Boy Williamson - "I`m A Lonely Man"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
gofator 


Wiek: 40
Posty: 166
Otrzymał 62 punkt(ów)
Skąd: Otmuchów
Wysłany: 2009-07-31, 21:12    Odp: Seydel Blues Session Standard C vs Hohner Special 20 C

Brzmienie goldenki może wynikać ż Twojej gry akordowej. Jeśli grasz akordami trudno się dziwić bo goldenka ma strój 12 equal temperament czyli strój melodyczny. Ja sam zastanawiam sięnad nową harmoszką i nie wiem czy to jednak nie będzie S20
_________________
Hooray, Hooray, These Women Is Killin' Me
Zanim założysz nowy temat zaglądnij tutaj ->
http://forum.harmoszka.co...cych-vt2606.htm
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-08-01, 22:01    Odp: Seydel Blues Session Standard C vs Hohner Special 20 C

faun77, na Twoim miejscu ja bym się zaopatrzył w Seydela. Zawsze warto spróbować czegoś nowego, a skoro już masz jakieś doświadczenie ze Specialem, to może tak szybko nowego nabytku nie zabijesz :) . No i materiałów instruktażowych nigdy dość.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
faun77 


Posty: 18
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-08-04, 08:48    Odp: Seydel Blues Session Standard C vs Hohner Special 20 C

Tak myślałem kombinowałem i padło ostatecznie na Seydela. Troszkę Maciekdraheim po twoim poście pomyślałem że masz racje. Nowa marka nowe doświadczenie.
Dodatkowo materiał szkoleniowy. Czekam w napięciu na paczkę zwłaszcza że dodałem płytkę "Harmonijkowy atak" ale będzie uczta muzyczna ;)

[ Dodano: 2009-08-06, 22:53 ]
Paczuszkę otrzymałem. Płytka jest super sporo fajnej muzyki. Harmonijka rewelacja nie roztaję się z nią teraz. Idealnie pasuje do łapy i jakoś łatwiej podciągi wychodzą. Nie ma porównania do Specjala 20 w C ale mogę postawić między nimi znak równości. Obie jakoś mi podpasowały, Choć wydaję mi się że seydel jest jednak odrobinę staranniej robiony. Co do walorów edukacyjnych płyty i książki to raczej nie ma w niej wiele więcej niż można odszukać w necie. Najfajniejsze są mp3 dodane na płycie, bo do czytania nie ma zbyt wiele.
_________________
Sonny Boy Williamson - "I`m A Lonely Man"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
lsz88

Posty: 21
Otrzymał 1 punkt(ów)
Wysłany: 2009-11-17, 00:48    Odp: Seydel Blues Session Standard C vs Hohner Special 20 C

Kurcze przydatny ten post, bo sam zastanawiam się nad tymi dwiema harmonijkami, jestem za Seydlem z uwagi na te płytki i pierdołki. Swoją drogą dorzucili szmatkę i pokrowiec do harmonijki? Wiem, że w zwykłej blues session dają, ciekaw jestem czy w tej wersji też. Niby pare złotych a bajer fajny
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-11-17, 19:33    Odp: Seydel Blues Session Standard C vs Hohner Special 20 C

Z tego co wiem, w "zestawie startowy" jest tylko harp, płyta i książka w plastikowym blistrze, bez skarpety i szmatki.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
lsz88

Posty: 21
Otrzymał 1 punkt(ów)
Wysłany: 2009-11-17, 23:27    Odp: Seydel Blues Session Standard C vs Hohner Special 20 C

Tak też się dowiedziałem, szkoda. Trzeba będzie kupić troszkę polaru i sobie uszyć coś. Siostrze zakoszę szmatkę od okularów i będzie Seydlowski zestaw jak się patrzy
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Krooszynnn 

Wiek: 33
Posty: 10
Skąd: Łęczyca
Wysłany: 2010-06-09, 02:21    Odp: Seydel Blues Session Standard C vs Hohner Special 20 C

Witam! To mój pierwszy post, na forum, więc żeby nie zakładać nowego tematu, bo chodzi mi dokładnie o to samo czyli czy wybrać SEYDEL Blues Session czy Hohner Special 20, dodam tylko, że chciałbym zacząć swoją przygodę z harmonijką, także moje pojęcie o tym instrumencie, pomimo przeglądania tego szanownego forum, informacji zawartych na kilkunastu stronach oraz tych zawartych w publikacjach Pana Sławomira Wierzcholskiego, jest raczej znikome. Teraz pytanie, większość ludzi poleca Special 20 do nauki, cena nie wygórowana, oraz plastikowy korpus, oraz dobrej jakości dźwięk przemawiają na korzyść tej harmonijki, jednak części takich jak płytki, nie znalazłem, więc teoretycznie, żeby nie robić sobie kłopotu z częściami musiałbym wybrać Seydela, który zbiera bardzo dobre opinie, może oprócz tej, że jest dość delikatny. Tak, więc bardziej doświadczeni koledzy co polecacie? Hohner jest zdecydowanie tańszy, tylko chodzi o te części, znacie jakiś polski sklep z częściami do Hohnerów, a dokładniej do Special 20 w tonacji C? Aha jeszcze jedno, jaki sklep online polecacie, w celu nabycia harmoszki? Rozumiem, że Allegro odpada? Pozdrawiam.
P.S. A może polecicie coś zupełnie innego w cenie tak do 100 max 150 zł? :pada:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2010-06-09, 18:59    Odp: Seydel Blues Session Standard C vs Hohner Special 20 C

Bo często można trafić na trefne harpy, których nie chcą wymieniać. :)
Chyba, że wystawia aukcję jakiś sprawdzony sklep muzyczny (bratpol, czy indywidualni dostawcy). :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Krooszynnn 

Wiek: 33
Posty: 10
Skąd: Łęczyca
Wysłany: 2010-06-09, 20:25    Odp: Seydel Blues Session Standard C vs Hohner Special 20 C

[quote="Krooszynnn"]Witam! To mój pierwszy post, na forum, więc żeby nie zakładać nowego tematu, bo chodzi mi dokładnie o to samo czyli czy wybrać SEYDEL Blues Session czy Hohner Special 20, dodam tylko, że chciałbym zacząć swoją przygodę z harmonijką, także moje pojęcie o tym instrumencie, pomimo przeglądania tego szanownego forum, informacji zawartych na kilkunastu stronach oraz tych zawartych w publikacjach Pana Sławomira Wierzcholskiego, jest raczej znikome. Teraz pytanie, większość ludzi poleca Special 20 do nauki, cena nie wygórowana, oraz plastikowy korpus, oraz dobrej jakości dźwięk przemawiają na korzyść tej harmonijki, jednak części takich jak płytki, nie znalazłem, więc teoretycznie, żeby nie robić sobie kłopotu z częściami musiałbym wybrać Seydela, który zbiera bardzo dobre opinie, może oprócz tej, że jest dość delikatny. Tak, więc bardziej doświadczeni koledzy co polecacie? Hohner jest zdecydowanie tańszy, tylko chodzi o te części, znacie jakiś polski sklep z częściami do Hohnerów, a dokładniej do Special 20 w tonacji C? Aha jeszcze jedno, jaki sklep online polecacie, w celu nabycia harmoszki? Rozumiem, że Allegro odpada? Pozdrawiam.
P.S. A może polecicie coś zupełnie innego w cenie tak do 100 max 150 zł? :pada: [/quote] Pokusi się ktoś o więcej info dla mnie? :pada:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Lozansky 


Wiek: 36
Posty: 46
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Kargowa/Zielona Góra
Wysłany: 2010-06-09, 20:53    Odp: Seydel Blues Session Standard C vs Hohner Special 20 C

Nie do końca bym się zgodził, że Special 20 jest zdecydowanie tańszy. Cena tego modelu oscyluje teraz w granicach 90-100 złotych. Seydel Blues Session jest raptem 20 złotych droższy.

Tak się składa, że na dniach powinienem odebrać Speciala w C. Odnośnie Blues Session, mam tę harmonijkę i serdecznie polecam, kapitalne akordy i wygoda gry. jedynym minusem, jak dla mnie, są zbyt grube pokrywy... ale to już sprawa indywidalna każedo grającego.

Pozdrawiam.
_________________
- Suwalszczyzna to jest gdzieś w bok od Warszawy, tak? Przypomnij mi gdzie to jest dokładnie.
- Pojedziesz, to sam zobaczysz gdzie to jest.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Krooszynnn 

Wiek: 33
Posty: 10
Skąd: Łęczyca
Wysłany: 2010-06-09, 21:10    Odp: Seydel Blues Session Standard C vs Hohner Special 20 C

Właśnie się tak zastanawiam, niby dużej różnicy w cenie nie ma, a podobno do Hohnera nie ma części chodzi o tego Special 20, a Seydel w/w jest dość delikatny...no i jestem w kropce. A może ktoś mi zaproponuje coś zupełnie innego, bylebym mógł znaleźć później płytki na wymianę no i najlepiej, jeżeli już ma być drewno, żeby było zaimpregnowane. 8/
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2010-06-09, 21:29    Odp: Seydel Blues Session Standard C vs Hohner Special 20 C

Ja bym się tymi wymiennymi płytkami tak nie podniecał. Kosztują niewiele mniej, co nowy harp.
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Krooszynnn 

Wiek: 33
Posty: 10
Skąd: Łęczyca
Wysłany: 2010-06-09, 21:31    Odp: Seydel Blues Session Standard C vs Hohner Special 20 C

Młynek napisał/a:
Ja bym się tymi wymiennymi płytkami tak nie podniecał.
xD JA się nie podniecam, tylko jak zacznę się uczyć i coś będzie szło nie tak, to mam kupować co jakiś czas nową harmoszkę? Mogę trafić przecież na jakiś felerny egzemplarz i 90 zł w błoto? To chyba lepiej naprawić starą tak?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-06-09, 21:40    Odp: Seydel Blues Session Standard C vs Hohner Special 20 C

Lepiej kupić następną harmonijkę a starą zawsze można naprawić. Nazbiera się tego troszkę to potem w jednej padło coś na wdechu, w drugiej na wydechu, robi się zamianę płytek i jest 1 w pełni sprawna harmonijka. A jak kupujesz same płytki to nie masz korpusów... pokryw... Poza tym powazne granie na harmonijce nie kończy się na 1 egzemplarzu w 1 tonacji.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Krooszynnn 

Wiek: 33
Posty: 10
Skąd: Łęczyca
Wysłany: 2010-06-09, 21:48    Odp: Seydel Blues Session Standard C vs Hohner Special 20 C

[quote="minigunmen"]Lepiej kupić następną harmonijkę a starą zawsze można naprawić. Nazbiera się tego troszkę to potem w jednej padło coś na wdechu, w drugiej na wydechu, robi się zamianę płytek i jest 1 w pełni sprawna harmonijka. A jak kupujesz same płytki to nie masz korpusów... pokryw... Poza tym poważne granie na harmonijce nie kończy się na 1 egzemplarzu w 1 tonacji.[/quote] To się nazywa konkretna odpowiedź, kupuje Hohner Special 20, a jak przybędzie trochę kasy to Seydela. Dzięki. Pozdrawiam.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
*Bart Łęczycki 


Posty: 600
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-06-09, 21:51    Odp: Seydel Blues Session Standard C vs Hohner Special 20 C

A ja bym się podniecał wymiennymi płytkami :) tzn ekscytował. Zawsze to jest 35zł złotych na komplecie (góra i dół) a do tego można zmienić sobie tonację jak poczujemy taką potrzebę :) no i skórzany pokrowiec z logo SEYDEL jest fajny...

Właśnie sprawdziłem ceny na www.harmonijka.com Blues Session jest za 114,5zł a płytki za 80zł. Wg mnie się opłaca, ale każdy oczywiście może mieć swoją "harmonijkową politykę" :)

Z Hohnera polecam jeśli już Golden Melody, kiedyś były naprawdę fajne (już od kilku lat na nich nie gram).
Tak naprawdę różnice brzmieniowe są minimalne, bo brzmienie jest w większości w osobie grającej a nie w instrumencie.

Pozdrowienia triolowe
_________________
www.bleczycki.com
bleczycki@gmail.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Krooszynnn 

Wiek: 33
Posty: 10
Skąd: Łęczyca
Wysłany: 2010-06-09, 22:09    Odp: Seydel Blues Session Standard C vs Hohner Special 20 C

Bart Łęczycki napisał/a:
Z Hohnera polecam jeśli już Golden Melody, kiedyś były naprawdę fajne (już od kilku lat na nich nie gram).
Ale to znaczy, ze z Specialem 20 Hohnera jest coś nie tak? Fakt Golden Melody wygląda niesamowicie. Jest jakaś różnica miedzy Special 20 a Golden Melody poza walorami estetycznymi? :oops:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-06-09, 22:31    Odp: Seydel Blues Session Standard C vs Hohner Special 20 C

Golden Melody ma większe kanały, troszkę większe stroiki, jest absolutnie szczelna ale ma strój równomierny, przy akordach brzmi nieco gorzej niż przy graniu melodycznym. Obie są bardzo dobre ale Special - bardziej uniwersalny. Choć ja szczerze mówiąc boję się kupić cokolwiek hohnera po 2 słabych egzemplarzach jakie mi się trafiły.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Krooszynnn 

Wiek: 33
Posty: 10
Skąd: Łęczyca
Wysłany: 2010-06-09, 23:42    Odp: Seydel Blues Session Standard C vs Hohner Special 20 C

minigunmen napisał/a:
Choć ja szczerze mówiąc boję się kupić cokolwiek hohnera po 2 słabych egzemplarzach jakie mi się trafiły.
Czyli jednak brać coś z Seydela? Niby Hohner taki zły nie jest, ale jak mam trafić na...to wolę dopłacić i wziąć Seydela. Żadnych krytycznych uwag co do Seydela Blues Session nie macie? Widziałem teściwo Mr. Bartka Łęczyckiego i dość ciekawe porównanie "Przy bardzo rozsądnej cenie - niecałych 28 Euro czyli ok. 110zł otrzymujemy solidny, uniwersalny instrument, co najmniej tak dobry jak Special 20 czy Marine Band, a pod kilkoma względami nawet lepszy (np. wymienne płytki stroikowe za jedyne 77zł). " Czyli wychodzi na to, że trzeba kupić obie, żeby dokładnie określić która jest lepsza. Tylko firma Seydel wypracowała sobie większe zaufanie i renomę niż Hohner, czy może się mylę?
Teraz tak wypatrzyłem na Allegro (wiem wiem, tam się instrumentów nie kupuje, ale mimo to):
http://www.allegro.pl/ite...o_i_szybko.html
oraz
http://www.allegro.pl/ite..._pack_wawa.html
Oczywiście wziąłbym dwie, ale stan portfela mi nie pozwala, chyba bardziej opłaca się wziąć Seydela z bonusem? Pozdrawiam.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2010-06-09, 23:50    Odp: Seydel Blues Session Standard C vs Hohner Special 20 C

Dziwna sprawa z tym Seydelem. Kupiłem Sessiona w A, grał bajecznie, ale po dwóch tygodniach 4 dmuchana umarła, rozstroiła się i po harpiku...
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Ostatnio zmieniony przez Maciekdraheim 2010-06-10, 22:58, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Krooszynnn 

Wiek: 33
Posty: 10
Skąd: Łęczyca
Wysłany: 2010-06-10, 00:26    Odp: Seydel Blues Session Standard C vs Hohner Special 20 C

Czyli cokolwiek bym nie kupił, muszę liczyć się z tym ,że może się "rozsypać" po kilku tygodniach...faajnie...to teraz już kompletnie lipa... :razz:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2010-06-10, 05:31    Odp: Seydel Blues Session Standard C vs Hohner Special 20 C

No to Maciek jest kolejny, któremu w Seydlu padła czwórka. Ja miałem to samo i co najmniej 2 osoby z forum też... Coś wygląda na to, że to pięta Achillesowa tej firmy :sad:

Krooszynnn, to jest tak: każda harmonijka może grać latami i każda może paść po krótkim czasie. Hohner Golden Melody czy Seydel Blues Session (nie mówiąc o Seydel 1847) to po prostu bardzo szczelne harpy o niskiej akcji stroików i w związku z tym wymagają mniejszej siły zadęcia, niż Special20 czy Marine Band Hohnera. Jeśli od początku będziesz grał na tych pierwszych i od początku będziesz pilnował, żeby nie dmuchać za mocno, to ich raczej nie zniszczysz (raczej - bo zawsze możesz mieć pecha i trafić na felerny egzemplarz, ale na to nie masz wpływu). Tyle, że to na początku trudne. Łatwiej się uczyć na Specjalce czy Marynce (ale tu raczej polecam Deluxe, bo Classic zdziadział), ale z kolei możesz się przyzwyczaić do nieco silniejszego grania i jak się potem przesiądziesz na Seydla czy Golden Melody, to możesz je psuć. Generalnie, wykorzenianie złych nawyków jest trudniejsze, niż nauczenie się od początku prawidłowych.

Aha, jeśli zależy Ci na trwałości, rozważ Tombo Lee Oskar. Trochę kanciasta i według mnie nie ma tak ładnego brzmienia (choć jak słusznie zauważył Bart - brzmienie to przede wszystkim grający), za to podobno niemal nie do zajechania. I też ma wymienne płytki ;)
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Krooszynnn 

Wiek: 33
Posty: 10
Skąd: Łęczyca
Wysłany: 2010-06-10, 08:07    Odp: Seydel Blues Session Standard C vs Hohner Special 20 C

Młynek napisał/a:

Aha, jeśli zależy Ci na trwałości, rozważ Tombo Lee Oskar. Trochę kanciasta i według mnie nie ma tak ładnego brzmienia (choć jak słusznie zauważył Bart - brzmienie to przede wszystkim grający), za to podobno niemal nie do zajechania. I też ma wymienne płytki ;)
Zaraz obczaję sobie tą harmonijkę cenowo i jak brzmi. Wielki dzięki. :pada:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
cricket

Posty: 1
Wysłany: 2010-06-10, 18:34    Odp: Seydel Blues Session Standard C vs Hohner Special 20 C

Mam obie harmonijki BS w C,a S20 w A. Moim zdaniem lepszy jest Harpmaster. pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Blake 


Wiek: 31
Posty: 183
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 2010-06-11, 22:50    Odp: Seydel Blues Session Standard C vs Hohner Special 20 C

Do wytrzymałego sprzętu należy także Suzuki Pro Master ;)
_________________
"Shinobi, który nie przestrzega zasad jest nazwany śmieciem"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Krooszynnn 

Wiek: 33
Posty: 10
Skąd: Łęczyca
Wysłany: 2010-06-11, 23:06    Odp: Seydel Blues Session Standard C vs Hohner Special 20 C

Witam! Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, wybór padł na harmonijkę Suzuki Harpmaster C-dur, niech przygoda z harmonijką i bluesem się rozpocznie. :cool: Pozdrawiam.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu