Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
gofator 


Wiek: 40
Posty: 166
Otrzymał 62 punkt(ów)
Skąd: Otmuchów
Wysłany: 2009-07-10, 07:21    2 oraz niski rejestr na wydechu

Nurtuje mnie pewien problem. Otóż słuchająć sobie bluesa harmonijkowego, wszystkich sław grających przez wzmacniacz bądź bez wzmacniacza słyszę piękne brzmiące dźwięki zarówno na wdechu jak i wydechu, o bendach już nie wspomnę. Ja natomiast grająć pojedyncze dźwięki w niskim rejestrze na wydechu, zwłaszcza 1 2 3, ciągle słyszę pogłos uciekającego powietrza. Wiem, że poprawiając szczelność do maksimum i tak tego do końca nie zniweluję. Jak więc radzić sobie 1 2 3 by uzyskać maksymalnie czyste brzmienie przy minimalnym ubytku innymi partiami niż dziura ze stroiokiem wydechowym? czy są jakieś techniki? artykulacje? Czy to poprostu przyjdzie z czasem? Czy sławy harmonijkowego świata może jakoś to kamuflują?
Ja czasem grająć 2 pomagam sobie wypuszczająć powietrze równocześnie do kanału 2 oraz część przez nos, nie wiem czy to dobra technika ale wydaje mi się że brzmienie się poprawia i nie słyszę uciekającego powietrza.
p.s używam do grania Special 20 oraz Seydel blues session- więc problem nieszczelności raczej odpada
_________________
Hooray, Hooray, These Women Is Killin' Me
Zanim założysz nowy temat zaglądnij tutaj ->
http://forum.harmoszka.co...cych-vt2606.htm
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
shusty 


Wiek: 33
Posty: 436
Otrzymał 26 punkt(ów)
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2009-07-10, 11:26    Odp: 2 oraz niski rejestr na wydechu

Ja na to nie zwróciłem uwagi, zauważ, że ty jesteś przy samej harmonijce i możesz to słyszeć, ale odbiorcy raczej na pewno tego nie usłyszą. Więc luz.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
gofator 


Wiek: 40
Posty: 166
Otrzymał 62 punkt(ów)
Skąd: Otmuchów
Wysłany: 2009-07-10, 11:29    Odp: 2 oraz niski rejestr na wydechu

wporządku. A jak to jest z mokrofonem? Nigdy nie grałem na mikrofonie więc nie wiem, ponoć to czułe urządzenia, które wyłapują najczulsze drgania zamieniając je w serię ogromnych decybeli. Czy tego przecieku powietrza nie złapią??
_________________
Hooray, Hooray, These Women Is Killin' Me
Zanim założysz nowy temat zaglądnij tutaj ->
http://forum.harmoszka.co...cych-vt2606.htm
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aeroarte 


Posty: 663
Otrzymał 37 punkt(ów)
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2009-07-10, 11:40    Odp: 2 oraz niski rejestr na wydechu

Ja gram podobnie ,wciągając częściowo powietrze przez nos. Pytałem o to mistrzów i każdy ma inne podejście do oddychania . ''nieważne jak to robisz ,ważne żeby brzmiało tak jak chcesz'' . Dla przykładu powiem ,że myślałem ,iż mój SCX64 jest popsuty na 2 kanale drugiej oktawy ,a okazuje się ,że moja technika była zła ,bo trzeba wciągać powietrze i przez nos i usta. Tak ,że jak to robią inni warto wiedzieć ,ale nie na przymus naśladować ,bo każdy robi to nieco inaczej i dochodzi do tego brzmienia sam.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
gofator 


Wiek: 40
Posty: 166
Otrzymał 62 punkt(ów)
Skąd: Otmuchów
Wysłany: 2009-07-10, 12:06    Odp: 2 oraz niski rejestr na wydechu

Aero- jak ja gram wydaje mi się że nie wciagam powietrza przez nos. Bardzij wydycham nosem razem z wydechem na niskim rejestrze. plus jest taki, że dźwięk jest głębszy a minus to niemożliwość grania dłigiego dźwięku na wydechu
_________________
Hooray, Hooray, These Women Is Killin' Me
Zanim założysz nowy temat zaglądnij tutaj ->
http://forum.harmoszka.co...cych-vt2606.htm
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-07-10, 20:37    Odp: 2 oraz niski rejestr na wydechu

A czy ten syk nie ubarwia brzmienia? Na wielu nagraniach akustycznych, np. u Joe Filisko słychać syczenie harmonijki, które nadaje świetnego klimatu.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
gofator 


Wiek: 40
Posty: 166
Otrzymał 62 punkt(ów)
Skąd: Otmuchów
Wysłany: 2009-07-11, 07:12    Odp: 2 oraz niski rejestr na wydechu

Maćku, może i ubarwia, ale nie cały czas, bo w końcu się może znudzić:D
_________________
Hooray, Hooray, These Women Is Killin' Me
Zanim założysz nowy temat zaglądnij tutaj ->
http://forum.harmoszka.co...cych-vt2606.htm
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu