Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
robal 


Wiek: 30
Posty: 77
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Kielce
Wysłany: 2009-07-07, 18:37    Stroik

Początkowo dźwięk (4) spadł mi ok. 1/4 tonu. Rozebrałem harmonijkę, próbowałem nastroić, zapewne z powodu braku doświadczenia zrobiłem coś źle i teraz stroik wydaje dziki pisk. Gdzie można dostać pojedynczy stroik (w internecie lub w Kielcach)? Czy na forum jest ktoś, kto zajmuje się naprawą harmonijek (konkretnie wymiana stroika)? Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-07-07, 19:24    Odp: Stroik

Ja dorabiam pojedyncze stroiki ale nie brzmią one dokładnie tak jak oryginalne. Zachowana jest tylko wysokość. Gdzie można dostać pojedyncze.. trudno mi powiedzieć, to mało dostępny towar. A droga ta harmonijka w której stroik szaleje?
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
robal 


Wiek: 30
Posty: 77
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Kielce
Wysłany: 2009-07-07, 19:35    Odp: Stroik

Special 20 w C... Gdyby to był Free Blues czy BluesBand to bym sobie głowy nie zawracał... Z czego robisz te stroiki? Ile Ci to czasu zajmuje?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-07-07, 19:58    Odp: Stroik

Stroiki robię z blaszki mosiężnej, czyli takiej jak zwykle robi się w harpach. Nie mam w tym wielkiego doświadczenia ale harmonijka wraca do życia, mimo że ten kanał nie gra tak samo jak z oryginalnym stroikiem. Kiedyś może będę robił tak dobre jak od hohnera :D
Jakbyś się pokusił to mogę Ci go wstawić nawet, nie tylko sprzedać. 10zł? Tylko przez najbliższe 2 tygodnie nie mam czasu...

A próbowałeś spowrotem stroić na niżej?
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
robal 


Wiek: 30
Posty: 77
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Kielce
Wysłany: 2009-07-07, 20:09    Odp: Stroik

[quote="minigunmen"]A próbowałeś spowrotem stroić na niżej?[/quote]
Nie...
Nagrałem ten stroik tak orientacyjnie, żebyście wiedzieli, o co mi chodzi... http://robal93.wrzuta.pl/audio/5IUfEZkRRbo/stroik Dźwięk sam z siebie potrafi zmienić wysokość.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-07-07, 20:21    Odp: Stroik

Stroik ociera o ściankę. Sprawdź prześwit... I wyczyść, przy strojeniu mógł wpaść i przyleić się wiór. Całkiem też możliwe, że pod wpływem zmęczenia materiału/pęknięcia zgjął się w dość.. mało przewidywalny sposób, nie po płaszczyźnie a po szerokości. Nie przestrasz się jak się złamie i wypadnie... Zacznij od sprawdzenia prześwitu i pisz co się dzieje.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
robal 


Wiek: 30
Posty: 77
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Kielce
Wysłany: 2009-07-07, 21:25    Odp: Stroik

Po jakiejś 0,5h zabawy - udało się ustawić ten prześwit! Dany stroik wydaje dźwięk na skraju C#5 i D5 (wg. AP Tuner). Rozumiem, że powinienem piłować na końcu stroika? Powinienem go 'skracać' czy 'wyszczuplać'?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-07-08, 12:03    Odp: Stroik

Jak stroik wydaje za wysoki dźwięk to broń Boże nie skracać, bo będzie więcej powietrza przepuszczał, tylko przy nicie go szlifujesz. Jak wydaje za niski dźwięk to szlifujesz go na końcu.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu