Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Mucha

Posty: 1
Wysłany: 2009-05-16, 08:33    Pytania początkującego

Witam wszystkich :)

Od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem harmonijki i chcę się nauczyć grać ale mam kilka pytań.

1.Jak zagrać ten kawałek 6 6 6 6 czy mam za każdym razem robić jeden wydech na każdą 6 czy zrobić to na jednym wydechu tylko trochę dłuższym ?
2.Co to są riffy i czemu służą :P
3.Wiem że będzie trzeba z czasem nauczyć się używania przepony do gry, czy mógłby ktoś podać krótkie wyjaśnienie jak używać przepony do gry ?? :P
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2009-05-16, 12:05    Odp: Pytania początkującego

ad1. Jak chcesz łagodniej to cztery oddzielne wydechy jak z mocniejszą artykulacją to jeden wydech przy jednoczesnym ruszaniu językiem jak przy wymawianiu "DaDaDaDa".

ad2. Riff to inaczej jakaś krótka zagrywka na czystych dźwiękach bądź akordach (albo najczęściej ich kombinacji :P ) którą można na przykład wstawić do swojej improwizacji albo w któreś miejsce konkretnego kawałka, przykładem prostego riffu na harmonijce jest słynne (2) (3) 4 (4) (4) 4 (3) (2).

ad3. Ważne jest przy grze oddychanie z użyciem przepony czyli praca przeponą podczas wdechu i wydechu co pozwala na polepszenie brzmienia i ułatwia wykonywanie różnych technik. Za pomocą przepony również wykonuje się wibrato.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu