Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Duduś 

Wiek: 31
Posty: 174
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2007-06-20, 17:35    [Amadeus] Opinie

Czy ktoś z was miał już z nią styczność? Macie jakieś opinie o niej? Widze że ma korpus z plexiglasu i niezłą cene :razz: Może byśmy sie całym forum na taką pozbierali co? ;) :hah:

http://www.muzyczne.pl/pr...763&language=pl

pzdr
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Crop 

Wiek: 37
Posty: 18
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2007-06-20, 18:38    Odp: [Amadeus] Opinie

Jeśli na mnie byłaby zaadresowana przesyłka to czemu nie ;)
_________________
Noś garnitur w niedzielę
Nie rwij jabłek z nie swoich drzew
Bądź pokorny jak cielę
Wygrasz więcej, gdy myślisz mniej
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2007-06-20, 19:50    Odp: [Amadeus] Opinie

W takim razie posluchaj nagran George'a Harmonica Smitha. Grał dużo bluesa na chromatyku. Powinno zacząć Cię kręcić. Miał nieziemskie brzmienie. Poza tym chromatyk wydaje się łatwiejszy technicznie, nie trzeba obniżać dźwięku, bo jest guzik. Ale za to teorie warto znać w większym niż na diatoniku stopniu.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Govean 


Wiek: 38
Posty: 214
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Katowice
Wysłany: 2007-06-21, 18:26    Odp: [Amadeus] Opinie

Przepraszam Harmoniarza za usunięcie postu. Napisałeś, że chromatyki ciebie nie kręcą - to nie wprowadzało nic do tematu, więc usunąłem post. Dostałeś jednak odpowiedź (której nie przeczytałem).
Na prawdę bardzo przepraszam za niedopatrzenie.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Łukasz 


Wiek: 40
Posty: 66
Otrzymał 35 punkt(ów)
Skąd: Nowy Sącz/Kraków
Wysłany: 2007-06-21, 20:14    Odp: [Amadeus] Opinie

Ja mam propozycję do adminów, aby wstrzymali się z usuwaniem postów. Na żadnym forum z czymś takim się nie spotkałem! Rozumiem usuwanie postów szczególnie wulgarnych, zawierających nielegalne treści itp., jednak takie metody należy stosować naprawdę w wyjątkowych sytuacjach, a nie ingerować w treść forum z byle powodu (bo post nie wnosi nic do tematu - śmiechu warte).

Delikatny chaos jest dopuszczalny, a z "postów nie wnoszących nic do tematu" może wyniknąć czasem bardzo ciekawa dyskusja. Poza tym dzięki "nic nie wnoszącemu do tematu" postowi Harmoniarza dowiedziałem się, że George Harmonica Smith grał bluesa na chromatyku :P

Proponuję, aby admin i creator zaprzestali tych despotycznych praktyk.

Muszę przyznać, że na początku żywiłem duże nadzieje związane z tym forum, ale teraz coraz mniej mi się podoba.

pozdrawiam,
Łukasz
_________________
There is no such thing as a wrong note. Just poor choices.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Conex 


Posty: 353
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Tychy
Wysłany: 2007-06-21, 23:21    Odp: [Amadeus] Opinie

Trochę nieuczciwie nas oceniasz... Nie widzisz tego co robimy dobrze, a tylko to co źle.

Ech, ze swojej strony usuwam raczej posty typu "o fajnie"... albo "mi się nie podoba" i tu mi nie wmówisz że z tego sie jakaś dyskusja rozwinie.

Ok, można trochę spuścić z tonu- zgodzę się, iż za duży "rygor" do niczego dobrego nie prowadzi. Ale robisz o jeden krok za dużo pisząc "despotyzm" :/

Choćby przypadek kiedy za ostatnie usunięcie posta, było zażalenie- przeprosiłem (choć nadal uważam iż był bezwartościowy dla dyskusji)... I osoba której był ten post także mnie przeprosiła, a to o czymś świadczy prawda? ;)

Po prostu porządek musi być. Choć usuwania przypadkowego nie popieram, a jestem wręcz przeciwny.

To jest dla dobra ogółu- nie dla nas... Postaraj się to zrozumieć ;) Przecież nam także zależy na tym by panowała tu przyjazna atmosfera i szczerze mi przykro, że możesz myśleć inaczej. Przecież w tym wszystkim chodzi o harmonijkową pasję... Nie o forum (które ma tylko umożliwiać nam dyskusje) :)

Mam nadzieję, że zarówno Ty, jak i wszyscy forumowicze trochę przychylniejszym okiem popatrzą na to co robimy...

A do Harmoszki zwracam się z prośbą o wprowadzenie większego luzu (co nie oznacza przyzwolenia na pisanie głupot).


Pozdrawiam.
_________________
| PrezentPrzez.Net -> Koniec z nietrafionymi Prezentami!
| Portfolio graficzne
| Lepsze wyniki w wyszukiwarkach
| Świat gorących samochodów
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Sieja1234 


Wiek: 32
Posty: 330
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-06-22, 12:03    Odp: [Amadeus] Opinie

A ja popieram zdanie Łukasza. Czasem "bezwartościowe" stwierdzenie rozwija bardzo ciekawą dyskusję.
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Łukasz 


Wiek: 40
Posty: 66
Otrzymał 35 punkt(ów)
Skąd: Nowy Sącz/Kraków
Wysłany: 2007-06-22, 12:12    Odp: [Amadeus] Opinie

Sieja1234 napisał/a:
A ja popieram zdanie Łukasza. Czasem "bezwartościowe" stwierdzenie rozwija bardzo ciekawą dyskusję.


Tak jak mówiłem, dzięki "bezwartościowemu" stwierdzeniu Harmoniarza, że nie lubi chromatyków dowiedziałem się, że "Harmonica" Smith gra bluesa na chromatyku.

To tylko przykład pozytywnych skutków postów, które admini tego forum uznają za niepotrzebne i nie wnoszące nic do tematu.

Moim zdaniem nawet postów typu "fajne", "podoba mi się" nie powinno się usuwać, bo dzięki nim lepiej poznajemy upodobania forumowiczów.

Admini powinni wkraczać gdy ilość postów tego typu przekracza jakies sensowne granice, zaczyna się spamowanie na maxa, albo bluzgi, flame-war itp.

Takie jest moje zdanie.

pozdrawiam,
Łukasz
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Kubux 

Wiek: 30
Posty: 43
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-06-22, 12:41    Odp: [Amadeus] Opinie

A tak wogóle to tu jest masa postów nic do tematu niewnoszących.

Ogólnie ciekawie instrument wygląda, ale jest drogi i to chromatyk:P
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Duduś 

Wiek: 31
Posty: 174
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2007-06-22, 12:51    Odp: [Amadeus] Opinie

Co do postów typu extra, fajne, etc. wiele osób które tak piszą chcą sobie po prostu nabić postów i być "aktywnym" forumowiczem...

pzdr :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Skandal 

Wiek: 35
Posty: 11
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2007-11-03, 19:27    Odp: [Amadeus] Opinie

Maciekdraheim napisał/a:
Poza tym chromatyk wydaje się łatwiejszy technicznie, nie trzeba obniżać dźwięku, bo jest guzik. Ale za to teorie warto znać w większym niż na diatoniku stopniu.


Twierdzenie że chromatyk jest łatwiejszy technicznie jest błędne. Jest wiele trudniejszy nawet przez sam fakt że w jednym kanale masz cztery dźwięki, pozatym na diatoniku wybierasz sobie tonacje(harmonijke) i już możesz improwizować z dość dobrym skutkiem co na chromatyku jest bardziej skomplikowane, bo tonację stworzyć musisz sam. Pozatym jest więcej dobrze grających na diatonicznej niż chromatycznej, co potwierdza tródność opanowania tego instrumentu...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2007-11-03, 19:36    Odp: [Amadeus] Opinie

Skandal napisał/a:
Twierdzenie że chromatyk jest łatwiejszy technicznie jest błędne. Jest wiele trudniejszy nawet przez sam fakt że w jednym kanale masz cztery dźwięki, pozatym na diatoniku wybierasz sobie tonacje(harmonijke) i już możesz improwizować z dość dobrym skutkiem co na chromatyku jest bardziej skomplikowane, bo tonację stworzyć musisz sam. Pozatym jest więcej dobrze grających na diatonicznej niż chromatycznej, co potwierdza tródność opanowania tego instrumentu...


Chodziło mi jedynie o technikę wydobycia dźwięku z harmonijki, o to, że nie trzeba uczyć się bendingu, czy overblowów, gdyż wszystkie nuty mamy na naciśnięcie guzika, do tego zazwyczaj w chromach są większe kanały. Kiedy opanujemy dmuch lub zassanie z jednej dziurki uzyskujemy dostęp do całej skali instrumentu, co na diatoniku nie objawia się tak szybko. Nie mówię, że gra na chromatyku jest łatwiejsza, bo wiem, że tak nie jest, ze względu właśnie na obecność całej gamy chromatycznej. Rozumiem, że gamę danej tonacji należy stworzyć samemu wybierając z puli te dźwięki, które pasują. Bo jednak opanowanie podstawowej techniki grania, a opanowanie ogólnie pojętej gry na instrumencie to nieco inne rzeczy. A wracając do tego, że w chromatycznej mamy 4 dźwięki na kanał, to się zgodzę, ale w diatoniku w dziurce numer 3 mamy tych dźwięków aż 6 (dmuchnięcie, podciąg o 1,5 tonu, podciąg o cały ton, podciąg o pół tonu, wdech, overblow).
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Skandal 

Wiek: 35
Posty: 11
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2007-11-03, 20:19    Odp: [Amadeus] Opinie

Na chromatyku występuje problem o którym większość ''samouków'' nie pamięta, a tym problemem jest wydobycie szlachtnego dźwięku co wiąże się z nieustanną pracą przepony podczas gry, niestety trzeba to ćwiczyć...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2007-11-03, 20:25    Odp: [Amadeus] Opinie

A problem pracy przeponą jest obecny także na diatoniku i również na tym rodzaju harpa należy ćwiczyć odpowiedni atak na dźwięk. To nie jest tak, że dmuchając w normalną harmonijkę diatoniczną mamy od razu piękny i głęboki dźwięk. Tutaj też trzeba go wyćwiczyć. Niektórzy mają to niemal wrodzone, a inni miewają z tym trudności, jednak nie zmienia to faktu, że porządny dźwięk na harmonijce (ten pożądany przez wielu "TONE") pojawia się bez wysiłku.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu