Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy Mapa Google
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
SanDiego 


Wiek: 24
Posty: 59
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Opole
Wysłany: 2009-03-13, 14:26    Stara nowa gra.

A więc oznajmiam, że po długiej abstynencji [color=#0051ff](Chyba "absencji"? MD)[/color] wróciłem i do forum i do harmoszki!
I tu pojawaia się pytanie: Długo, bardzo długo nie miałem w łapach harpa, więc od czego znowu zacząć naukę, jak czyste dźwięki jeszcze pamiętam. Jestem cierpliwy i mogę poćwiczyć. Więc co? Improwizacja, podciąg, taby, vibrato?
Aha, vibrato też pamiętam. I jeżeli są jakieś ciekawe ćwiczenia, lekcje, porady to proszę o linki. I nie chodzi o znane wszystkim lekcje wujka Gussova.
Dziękuję. :pada:
_________________
A odpowiedzi nie dał nikt...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Jarun 


Wiek: 37
Posty: 118
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2009-03-13, 21:15    Odp: Stara nowa gra.

Improwizacja :) , no i ćwiczenia , czyli : podciągi -z jakimś fortepiankiem (tu masz link to sobie ściągnij darmowy symulator pianina http://www.brothersoft.co...iano-13488.html ) - bardzo pomaga . Poćwicz skale i pozycje - informacje i przykłądy znajdziesz na forum , oraz czyste granie pojedyńczymi dźwiękami , akordami i tongueblocking . A na koniec , bądź na początek jakiś jamik domowy z podkładami np. z tej strony : http://www.bluesblast.com/jams2003.html - zwróć uwagę że w opisach utworów są podane tonacje . No i jak byś chciał to polecam także stronkę (logowanie płatne 10zł , ale warto) z kursem Dawida Wydry : http://www.bluesharp.pl/ . No i napewno warsztaty harmonijkowe , bo warto się na takie wybrać jak są w pobliżu i choćby na drugim końcu Polski :) Pozdrawiam !!!
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu