Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Bigi 

Posty: 2
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2009-01-18, 17:02    [Rada] Garść pytań od zupełnie zielonego - Suzuki Winner

Witam harmonijkową społeczność. :)

Sprowadza mnie na ów forum taki oto problem: od dłuższego czasu zastanawiałem się nad tym, by nauczyć się grać na harmoszce, no i pewna osoba postanowiła mi to ułatwić, prezentując mi harmonijkę na urodziny, o czym nie miałem pojęcia. :P

Wiem jedynie, że posiada ona 20 kanałów, jest tonacji C, nazwa to Suzuki Winner. Zastanawia mnie jedno... Przeglądając zdjęcia w Internecie zauważyłem, że większość harmonijek wygląda podobnie do tej:
[img]http://harmonica.blox.pl/resource/harc.jpg[/img]

Natomiast moja wygląda w sposób następujący:
[IMG]http://img91.imagesh...f9.th.jpg[/IMG]

Czy ten dodatkowy rząd wpłynie jakoś na naukę gry i samą grę, czy daje to jakieś możliwości? W ogóle mógłby mi ktoś z Was napisać coś więcej na temat tej harmonijki? Będę wdzięczny za wszystkie odpowiedzi.

Pozdrawiam i proszę o wyrozumiałość, w moich naiwnych postach. ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2009-01-18, 17:44    Odp: [Rada] Garść pytań od zupełnie zielonego - Suzuki Winner

Twoja harmonijka jest typu tremolo, a ta do której dałeś rysunek to harmonijka 10 kanałowa systemu Richtera, jest ona najpopularniejsza w tym sensie że najwięcej jest na jej temat materiałów, ogólnie ludzie bardziej zajmują się nimi niż harmonijkami tremolo. Na harmonijce tremolo oczywiście też można nauczyć się grać, ma ona specyficzne cechy nieistniejące w 10 kanałowej, m.in. można grać dźwięk z użyciem jednego lub dwóch stroików na raz, poza tym ma większe możliwości w kwestii podciągów. Problem może byc z tabulaturami i materiałami do nauki gdyż jest ich po prostu bardzo mało, strony traktujące o tremolo można policzyć dosłownie na palcach jednej ręki, opracowań książkowych też jak na lekarstwo. Możesz zacząć naukę gry na swojej, ale będziesz musiał się więcej napracować, grać ze słuchu, szukać gdzie są jakie dźwięki itd. Żeby było łatwiej to proponuję Ci najpierw zakupić harmonijkę 10 kanałową (jeśli chodzi o model to przejrzyj działa Sprzęt), a jak już opanujesz na niej w miarę dobrze grę (tutaj nie ma problemu z materiałami i nauką) to zacznij ćwiczyć na tremolo.
Pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Bigi 

Posty: 2
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2009-01-19, 11:17    Odp: [Rada] Garść pytań od zupełnie zielonego - Suzuki Winner

Dziękuję za Twój post, to mi rozjaśniło sprawę. No cóż, czyli tak czy siak trzeba będzie zainwestować w sprzęt. :roll:

Dzięki raz jeszcze! :)

Pozdrawiam.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu