Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
jery dżem

Posty: 1
Wysłany: 2010-01-11, 19:48    temat postu

Pierwszy raz Dżem usłyszałem w radiu samochodowym u mojego szwagra był to utwór whisky lub wehikuł czasu spodobał mi się ten kawałek i zapytałem się co to za zespół i tak się zaczęła moja przygoda z Dżemem najpierw pierwszy film potem drugi no i książka ,,Rysiek" zacząłem słuchać dżemu na potęgę rysiek fajnie grał na harmonijce to czemu by nie ja no i
kupiłem harmonijkę teraz jestem bluesmenem dla mnie DŻEM a zwłaszcza rysiek i klimat tej muzy jest wielkie

[color=#2d00ff]Błagam! Post aż prosi się o jakąkolwiek interpunkcję i poprawność językową. Bez tego wywód jest niezmiernie trudny do zrozumienia. Maciek Draheim[/color]
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Blake 


Wiek: 31
Posty: 183
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 2010-03-30, 20:10    Odp: [Harmonijkarz/Bluesman] Rysiek Riedel

Nom pozostało jeszcze imię Ryśka z małej litery :/

Straszny błąd a wręcz krytyczny dla fana owego muzyka
_________________
"Shinobi, który nie przestrzega zasad jest nazwany śmieciem"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-04-05, 19:45    Odp: [Harmonijkarz/Bluesman] Rysiek Riedel

Ktoś tu pisał, że Riedel grał na marinkach.
A z tego co o nim czytam w biografii dżemu - to on raczej nie często miał własną harmonijkę :)
Zwykle prosił publiczność o pożyczenie :)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-04-05, 19:50    Odp: [Harmonijkarz/Bluesman] Rysiek Riedel

Przykre, bluesowe :) Ale jakoś mnie na przykład nie porywa i nie wzrusza. Zapatrzeni są ludzie jak w obrazek, że takie rzeczy ich wogóle interesowały, zamiast skupić się na najważniejszym - muzyce.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
sebach 

Wiek: 34
Posty: 154
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Krakow
Wysłany: 2010-04-05, 20:02    Odp: [Harmonijkarz/Bluesman] Rysiek Riedel

Ja nawet lubie dżem, ale daleko mi do ubóstwiania ich. Tylko whisky słuchać nie moge, bo mam odruch wymiotny, wszyscy, wszędzie to grają, każdy jeden ... rzygać sie od tego chce, choć z drugiej strony - nieźle że zrobili taka piosenke, ktora sie wybiła.

Nie jestem tez wyznawcą samego Rysia... Ja mam takie zdanie, że Balcar kopiuje teraz Rysia, a Rysio mocno kopiował Morrisona ...

bez urazy oczywiscie:)

Co do dyskusji o narkotykach - Rzeszot ma racje. Nie ma żadnego przymusu, sam mam kumpli ćpunów, a nie biore, choć miałem również epizod z narkotykami, ale nie odpowiada mi marnowanie sobie życia, wiec olałem sprawe. Mysle że kazdy jest to wstanie zrobic, jesli tylko ma jakiś ważny cel w zyciu :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Gladias 


Wiek: 28
Posty: 349
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Nysa/Warszawa
Wysłany: 2010-05-23, 22:09    Odp: [Harmonijkarz/Bluesman] Rysiek Riedel

Jak dla mnie Rysiek był znakomitym wokalista, przecietnym harmonijkarzem, swietnym muzykiem/artysta, troche filozofem:) i mimo ze go nie znałem, twierdze ze był "dobrym człowiekiem

... a tak wogole moim ulubionym, polskim zespolem jest dzem. Po prostu jest swietny, takie kawalki jak: list do m. , niewinni i ja, harley moj, skazany na bluesa, paw, cala w trawie (tekst do calej w trawie zrozumialem kiedy przysnila mi sie moja milosc do kobiety/dziewczyny, ktora nagle odeszla ( obudzilem sie xd:P ), zaczelem rozumiec ten tekst, i bylem w szoku tych idealnie trafionych słow ) "wzbudzja" we mnie ciary...

Teraz graja z Balcarem i nawet niedawno uslyszlem naprawde dobry kawalek w ich wykonaniu ( dzem + M. Balcar ), a mianowicie "Chleb z Dzemem".


Gdy tak na siebie patrze, zauwazam ze mam wiele wspolnych cech, ktore lacza mnie z Ryskiem. Ale rowniez znajduje wiele cech, ktore sa "kontrastujace" z cechami Ryska.

Czy wy tez macie podobne wrazenia ??
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2010-05-24, 18:16    Odp: [Harmonijkarz/Bluesman] Rysiek Riedel

[quote="Gladias"]Jak dla mnie Rysiek był znakomitym wokalista, przecietnym harmonijkarzem, swietnym muzykiem/artysta, troche filozofem:) i mimo ze go nie znałem, twierdze ze był "dobrym człowiekiem[/quote]

Z wokalistą się zgodzę, z harmonijkarzem również, zgodzę się z tym, że był śeietnym artystą (wiersze, teksty), ale jeśli chodzi o to, czy był świetnym muzykiem - nawet nie znał nut! ;p A (według mnie) muzyk kojarzy się raczej ze szkołą muzyczną, nut etc. :)

Jeśli chodzi o to, czy był dobry: Nie można tego stwierdzić jednoznacznie.
Był osobą negatywną, bo dragi, nieodpowiedzialność Itd. Był dobry, bo dawał swemu synowi to, czego dzisiaj niewielu ojców daje - serce i czas, a nie kurde kasę. :)

Takie me odczucie - pozdrawiam :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Chainsaw 

Wiek: 114
Posty: 405
Otrzymał 10 punkt(ów)
Skąd: a Szczypior to wie
Wysłany: 2010-06-04, 21:21    Odp: [Harmonijkarz/Bluesman] Rysiek Riedel

znam goscia ktory z riedlem bawił w moim miescie z nie wiem jakiej okazji. matka teguz typa nawet go wywaliła z ich domu :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
MilKam88 

Wiek: 36
Posty: 39
Otrzymał 9 punkt(ów)
Wysłany: 2010-07-29, 13:16    Odp: [Harmonijkarz/Bluesman] Rysiek Riedel

Jutro rocznica śmierci Ryśka. Ciekawe czy puszczą coś w tv :| . W tamtym roku na tvp kultura leciał koncert chyba z tego co pamiętam "Olsztyńskie Noce Bluesowe (1984) " i "Skazany na bluesa" też leciał.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
szymonov 


Wiek: 27
Posty: 21
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-08-01, 21:10    Odp: [Harmonijkarz/Bluesman] Rysiek Riedel

,,wie ktoś może na jakiej harmonijce grał Rysiu?"
Rysiu grał na blues harpie :) widać na jednym z filmików na yt ale nie pamiętam jakim :(
_________________
[you] nie kłuć sie z harmonijką....ona i tak wie lepiej
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
mr.Michalos 


Wiek: 26
Posty: 626
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Polska
Wysłany: 2010-10-25, 18:54    Odp: [Harmonijkarz/Bluesman] Rysiek Riedel

Strasznie mnie wkurza, że urodziłem się w dokładnie dzień jego śmierci... Chwilami czuję się winny. :?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-10-25, 19:08    Odp: [Harmonijkarz/Bluesman] Rysiek Riedel

mr.cymbał, przestań, to nie był nikt tak wielki żeby tak histeryzować z tego powodu.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Maccarash 

Wiek: 29
Posty: 29
Skąd: Pionki
Wysłany: 2010-10-25, 19:15    Odp: [Harmonijkarz/Bluesman] Rysiek Riedel

[b]minigunmen[/b] - musisz się przyzwyczaić że nowi w środowisku próbują ( praktycznie zawsze) jakoś wypracować sobie przychylność innych :)
mr. cymbał pomyślał że okazując ( przesadzony , fakt) szacunek do lubianego na forum (i nie tylko) Ryśka tą akceptację osiągnie .

Ja sobie tak to tłumaczę :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
mr.Michalos 


Wiek: 26
Posty: 626
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Polska
Wysłany: 2010-10-25, 20:22    Odp: [Harmonijkarz/Bluesman] Rysiek Riedel

Bo z dżemem jakoś tak mam, że w przez dłuższy czas go nie lubię, a wciągu miesiąca znajdzie się takie 10 minut w których powracam do nich. Potem znów mnie ta prze-ćpana historia po porosty wkurza i mam ich dość. I tak w koło Macieju...
Szkoda, że tak ten post został odebrany... Nie chciałem nikomu zaimponować. Jakoś tak wyszło.

Rzeczywiście wyolbrzymiłem sprawę, ale on naprawdę (do pewnego momentu) robił coś sensownego. Nie wiadomo co to nie było, lecz i tak był to jeden z lepszych polskich artystów ubiegłego stulecia. Teraz polska scena muzyki rozrywkowej z paroma wyjątkami ciągnie strasznym smrodem :razz: .
Ps. Mam nadzieję, że nie uznacie mnie za lizusa i frajera. Pozdrawiam.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Maccarash 

Wiek: 29
Posty: 29
Skąd: Pionki
Wysłany: 2010-10-25, 20:43    Odp: [Harmonijkarz/Bluesman] Rysiek Riedel

Z "lizusami" i "frajerami" w ogólę nie piszę , nie ma sensu bo takim nie przemówisz do rozsądku :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2010-10-25, 22:21    Odp: [Harmonijkarz/Bluesman] Rysiek Riedel

Panowie, przywroćmy właściwe proporcje... Rysiek Riedel był niezwykle charyzmatycznym wokalistą, nierównym tekściarzem (wśród jego tekstów można znaleźć zarówno prawdziwe perełki, jak i koszmarną grafomanię) i przede wszystkim - nieszczęśliwym człowiekiem... Niewątpliwie był wielką postacią polskiej sceny rockowej ubiegłego stulecia, ale jako wzór do naśladowania, to się średnio nadaje... Natomiast do białej gorączki doprowadza mnie, kiedy z uporem maniaka nazywa się go tu harmonijkarzem. Harmonijkarz z niego to był jak z koziej dupy rajzentasza.
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Maccarash 

Wiek: 29
Posty: 29
Skąd: Pionki
Wysłany: 2010-10-26, 12:52    Odp: [Harmonijkarz/Bluesman] Rysiek Riedel

Większość ludzi - na tym forum (niestety) też- nie widzi różnicy między harmonijkarzem ,a osobą grającą na harmonijce .

Moim zdaniem do Ryśka i jego postawy wobec ludzi i świata bardzo pasuje określenie "ostatni hippis naszych czasów" .
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
mr.Michalos 


Wiek: 26
Posty: 626
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Polska
Wysłany: 2010-10-26, 14:01    Odp: [Harmonijkarz/Bluesman] Rysiek Riedel

Też myślę, że Rysiek grać nie potrafił. Wydawał po prostu dźwięki i tle. Za to bardzo rozpowszechnił nasz instrument, bo wielu dzięki niemu zaczęło grać. :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
sebach 

Wiek: 34
Posty: 154
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Krakow
Wysłany: 2010-10-27, 00:14    Odp: [Harmonijkarz/Bluesman] Rysiek Riedel

a punkowcy wobec tego nie umieli grać na gitarach, ale tacy ramones czy misfits są legendą gatunku. Grali baaardzo prosto i kazdy poczatkujący moze sobie pograć ich rzeczy, ale jednak oni je wymyslili i jakos zapisali sie w historii muzyki

a nawet posunę się dalej - david gilmour jest kiepskim gitarzystą bo jest powolny jak ślimak.

Kto co lubi po prostu, kto co lubi. Rysiu wirtuozem nie był, ale był muzykiem - muzyk charakteryzuje sie tym ze nawet jak na czymś gra słabiutko to pocisnie coś choćby bardzo prostego ale będzie to również fajne.

Pamiętajcie o tym, ze dla zwykłego człowieka to nie ma znaczenia czy melodie jaka gracie to same overblowy czy zwykłe wdech wydech, jesli będzie fajna to sie spodoba, ludzi nie obchodzi to czy to jest trudne technicznie czy nie jesli jest fajne. No chyba ze mowimy o jakiś solówkach ktore są tak szybkie ze człowiekowi ciezko sobie wyobrazic jak mozna tak szybko napinać przepone. Przez to ze sie uczycie grac na harmoszkach patrzycie juz na to pod innym kątem - pod kątem technicznym - czasem warto to wyłaczyć i stać sie znowu zwykłym słuchaczem żeby cos obiektywnie ocenic
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
mr.Michalos 


Wiek: 26
Posty: 626
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Polska
Wysłany: 2010-10-27, 09:35    Odp: [Harmonijkarz/Bluesman] Rysiek Riedel

[b]sebach[/b], przypomniałeś co neiktórym jak ważny jest feeling... :)

[ Dodano: 2010-10-27, 10:53 ]
A co do Davida to wydaje mi się, że grał tak wolno dlatego, że tak pasowało do klimatu Pink Floyd. W sumie nie trzeba być wielkim mistrzem, żeby coś fajnego zrobić... :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-10-27, 13:13    Odp: [Harmonijkarz/Bluesman] Rysiek Riedel

Jak nie uczyłem się grać na harpie i słyszałem czasem Dżem a czasem dobrych harpiarzy to harmonijka w Dżemie gryzła mnie w ucho. To nie zależy od tego czy się uczysz na tym grać, czy nie, to zależy od dojrzałości muzycznej. Coś kiepskiego będzie gryzło w ucho zawsze każdego z odrobiną wyczucia. To słychać, jest różnica czy komuś coś wychodzi tak a nie inaczej przez przypadek, czy że ktoś gra tak a nie inaczej, bo taki ma styl. Riedel niestety... doszedł tylko do takiego poziomu, którego jeszcze stylem nie można nazwać. Ale pocieszające jest to, że słychać czasem na scenach dużo dużo dużo gorszą harmonijkę. (tzn zależy jak pocieszające - dla istnienia harmonijki to raczej smutne, dla oceny tego jak grał Rysiek Riedel to, że ktoś gra gorzej od niego jest pocieszające)
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Gladias 


Wiek: 28
Posty: 349
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Nysa/Warszawa
Wysłany: 2010-10-27, 14:50    Odp: [Harmonijkarz/Bluesman] Rysiek Riedel

Po pierwszym dziweku zagranym na harmonijce w utworavh Dzemu mozna sie "dowiedziec" czy gra Riedel czy Skiba- to fakt:D:D Aczkolwiek nie był taki zły. Grał z takim "prostym feelingiem" co nawet pasowało do utworów dzemu:D Technicznie klapa:D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
mr.Michalos 


Wiek: 26
Posty: 626
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Polska
Wysłany: 2010-10-27, 14:54    Odp: [Harmonijkarz/Bluesman] Rysiek Riedel

Grzechem jest w ogóle porównywać grę Ryśka do Skiby ;) . Skiba to zdecydowanie najlepszy polski harmonijkarz wszech czasów (a konkurencja nie śpi).
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-10-27, 15:32    Odp: [Harmonijkarz/Bluesman] Rysiek Riedel

mr.cymbał - raczej TAMTYCH czasów. Teraz jest wielu dużo dużo dużo lepszych.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
mr.Michalos 


Wiek: 26
Posty: 626
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Polska
Wysłany: 2010-10-27, 18:15    Odp: [Harmonijkarz/Bluesman] Rysiek Riedel

[b]minigunmen[/b], fakt Bart jest rzeczywiście klasą dla siebie... Ale sam nie wiem, czy Sławek jest (wiele) lepszy od Skiby. Za to na pewno prowadzi bezpieczniejszy dla zdrowia styl życia. Tylko trochę z chodzimy z tematu. Nasze posty coraz mniej mówią o Ryśku.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-10-27, 19:08    Odp: [Harmonijkarz/Bluesman] Rysiek Riedel

Ale nie jest tylko Sławek i Bart, jeszcze można nazwiska pisać długo i będą lepsi od Skiby. Od Ryśka tym bardziej.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
PawelBDS 


Wiek: 38
Posty: 131
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Kraków/Szczecin
Wysłany: 2010-10-27, 19:19    Odp: [Harmonijkarz/Bluesman] Rysiek Riedel

[quote="minigunmen"]Od Ryśka tym bardziej.[/quote]

Szukając lepszych od RR nie trzeba się wiele natrudzić wystarczyło by tu poszukać na forum jak dla mnie większość "starych" wyjadaczy forum ma niebo lepsze umiejętności.

Riedla można porównać do zespołów disko polo - robił proste łatwo wpadające w ucho melodyjki (choć jest w nich kilka perełek) a jego umiejętności harmonijkowe są takie jak u menela pod budką z piwem... potrafił coś tam zagrać ale ciężko go nazwać muzykiem.

Porównywanie RR z dobrymi Harpiarzami to jak porównanie klawiszowca kapeli weselnej z Chopinem.
_________________
Kobieta jest jak harmonijka nieźle mruczy jak potrafisz ją dmuchnąć :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
mr.Michalos 


Wiek: 26
Posty: 626
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Polska
Wysłany: 2010-10-27, 20:19    Odp: [Harmonijkarz/Bluesman] Rysiek Riedel

[quote="PawelBDS"]Porównywanie RR z dobrymi Harpiarzami to jak porównanie klawiszowca kapeli weselnej z Chopinem.[/quote]
Sam bym na lepsze porównanie nie wpadł. ;D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
+adamg53

Posty: 1149
Otrzymał 82 punkt(ów)
Wysłany: 2010-10-27, 22:27    Odp: [Harmonijkarz/Bluesman] Rysiek Riedel

Pisząc to "Riedla można porównać do zespołów disko polo ". No chyba Cię porąbało ,a Cymbał ci wtóruje (słusznie wybrałeś sobie nazwę) pogratulować. To co umiał RR dla Was jest nie osiągalne chodzi o charyzmę i o nic więcej. Na hapie grał tak jak grał i takim go zapamiętamy, żeby krytykować trzeba mieć osiągnięcia??????????????, a wy co ???
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
PawelBDS 


Wiek: 38
Posty: 131
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Kraków/Szczecin
Wysłany: 2010-10-28, 00:27    Odp: [Harmonijkarz/Bluesman] Rysiek Riedel

[quote="adamg53"]To co umiał RR dla Was jest nie osiągalne [/quote]

piszemy tu o technice jak byś nie zał warzył a technicznie był kiepski stąd porównanie do grajków z disko polo.

[quote="adamg53"]charyzmę i o nic więcej[/quote]
To że miał charyzmę to jest fakt nie zaprzeczany bo talentu nie miał jako muzyk tak jak już młynek napisał teksty zdarzały mu się dobre ale i kiepskie jak flaki z olejem, grał na bardzo niskim poziomie, wokal no cóż rzecz gustu choć pewnie dać "fachowcowi" do oceny to by nie pozostawił na im suchej nitki.
_________________
Kobieta jest jak harmonijka nieźle mruczy jak potrafisz ją dmuchnąć :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu