Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Jacnaf 

Wiek: 26
Posty: 1
Skąd: Gniezno
Wysłany: 2008-12-26, 11:56    24 kanały

Cześc to jest mój pierwszy post więc należy się przywitać.
Mam problem mam harmonijkę 24 kanałową dokładnie to hohnera ocean star wiem mniej więcej jak na tym grać jak na 10 kanałowce wiem, że trzeba wtedy łapać po dwa dzwięki, ale juz jest trudniej kiedy trzeba zmienić dżwięk, bo często przesuwam np. o kanał za dużo i mi oczywiście nie gra to co powinno może są na to jakieś sposoby ćwiczenia itp. z góry dziękuje za pomoc
_________________
jestem początkujący całkiem zielony i nie mam super sprzętu więc bądżcie wyrozumiali :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2008-12-26, 15:04    Odp: 24 kanały

Materiałów do nauki na tremolo jest bardzo mało, a szkoda, bo ten typ harmonijek ma naprawdę spore możliwości. Jak znasz angielski to zajrzyj na te dwie strony: Coast To Coast Music oraz stronę Pata Missina. Najogólniej przy graniu na tremolo cztery kanały ułożone "w kwadrat" (dwa w pionie i dwa w poziomie) traktujesz jako jeden w typowym diatoniku. Co druga para (w pionie) jest na wdech i co druga na wydech. Żeby przejść z diatonika na tremolo musisz się przyzwyczaić do robienia większych "przeskoków" przy zmienianiu kanałów, ponieważ żeby osiągnąć następny dżwięk np. na wydechu musisz się przesunąć nie o jeden ale o dwa kanały.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aris2423 


Wiek: 33
Posty: 168
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2008-12-26, 22:10    Odp: 24 kanały

Tylko czasem moze byc taki wyjatek, ze jest jeden czy wiecej dzwiekow innych niz w diatoniku.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu