Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomo¶ć
hohnerowiec24
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-24, 23:45    [Pytanie] Jak rozmieszczone są dźwięki na harmonijce Hohner

Mam pytanie jak umieszczone są dźwięki na harmonijce Hohner Ocean Star 24 kanałowej. Gram niedługo,ale do tej pory miałem 10 kanałową.
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Sk±d: Czerwona Woda
Wysłany: 2008-12-25, 00:09    Odp: [Pytanie] Jak rozmieszczone są dźwięki na harmonijce Hohner

Na którym kanale masz najniższy dĽwięk podstawowy C? Ta harmonijka ma pełn± skalę dĽwięków 10-cio kanałówki plus dwa dodatkowe dĽwięki, tylko nie wiem w któr± stronę (w górę czy w dół).
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
hohnerowiec24
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-25, 18:04    Odp: [Pytanie] Jak rozmieszczone są dźwięki na harmonijce Hohner

Dzięki za zainteresowanie. C jest chyba na drugim kanale.
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Sk±d: Czerwona Woda
Wysłany: 2008-12-25, 18:13    Odp: [Pytanie] Jak rozmieszczone są dźwięki na harmonijce Hohner

To najprawdopodobniej będzie taki zakres jak przy 10 kanałach i dwa dĽwięki dodatkowe w górnym rejestrze, albo po jednym z dołu i po jednym z góry (24 kanały w tremolo odpowiadaj± 12 w diatoniku, bo co drugi kanał działa na wdech i co drugi na wydech).
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
hohnerowiec24
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-25, 20:08    Odp: [Pytanie] Jak rozmieszczone są dźwięki na harmonijce Hohner

Dzięki.
 
 
  
Odpowiedz do tematu