Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Orion 

Posty: 5
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2008-12-17, 19:42    [Problem] Inne dźwięki

Witam wszystkich! Gram od niedawna na harmonijce i zauważyłem coś dziwnego. Czytałem że 2 na wdechu i 3 na wydechu to ten sam dźwięk (G). Jednak grając zauważyłem że są inne. 2 na wdechu to na pewno G, ale 3?? Po prostu słychać fałsz podczas "Wśród nocnej ciszy" :) Co to znaczy? (gram z tabulaturów)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
shusty 


Wiek: 33
Posty: 436
Otrzymał 26 punkt(ów)
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2008-12-17, 19:57    Odp: [Problem] Inne dźwięki

3 na wydechu to na 100% taki sam dźwięk co na (2) czyli G. W harmonijkach, w których strój jest nierówny są lekkie różnice w brzmieniu by lepiej akordy brzmiały ale to dalej G. Poza tym inaczej się dmucha 3 niż wciąga 2. (2) to w ogóle magiczny kanał. Poza tym wyciąganie dźwięku na (2) jest trudne.

Jeszcze arz powiem, tak oba są dźwiękami G, ale słychać małe różnice.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2008-12-17, 19:58    Odp: [Problem] Inne dźwięki

A jak różnica jest duża to możliwe że masz po prostu rozstrojony albo pęknięty (to już gorzej ;) ) stroik na 3 albo (2), ewentualnie źle wydobywasz dźwięk na tym ostatnim.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Orion 

Posty: 5
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2008-12-17, 20:07    Odp: [Problem] Inne dźwięki

hmmm... Grając "Wśród nocnej ciszy" nie pasowała mi trójka a wdech na dwójce był dobry. Harmonijka ma pare dni wiec nie jest zepsuta. Zapytam sie jeszcze siostry bo ma lepszy słuch niz ja :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2008-12-17, 20:24    Odp: [Problem] Inne dźwięki

Harmonijka nie musi być uszkodzona żeby była rozstrojona. Harpy w fabryce są strojone na szybko, często niedokładnie (zwłaszcza te tańsze), i w takim przypadku trzeba po prostu stroiki podszlifować ręcznie.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
shusty 


Wiek: 33
Posty: 436
Otrzymał 26 punkt(ów)
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2008-12-17, 20:31    Odp: [Problem] Inne dźwięki

Koleś ma po prostu przewrażliwienie początkującego, bo jeszcze nie wie czy tak ma być, czy nie itd.
Myślę, że wszystko jest ok. Trzeba jeszcze odpowiednio atakować kanały. Blues Band faktycznie nie jest czymś wspaniałym...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Orion 

Posty: 5
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2008-12-17, 21:05    Odp: [Problem] Inne dźwięki

Nie. Nie słyszeliście tego. Siostra też mówi że źle brzmi. Jak calkiem inny dźwięk :/ Ale z drugiej strony w innych piosenkach brzmi ok. W każdym razie dzieki za pomoc.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-12-17, 22:06    Odp: [Problem] Inne dźwięki

Nagraj jak grasz (2) i jak grasz 3. Tak jak wcześniej pisano, mogą być minimalne różnice w wysokości i brzmieniu spowodowane innym sposobem jego uzyskania (wdech-wydech), ale to naprawdę powinien być ten sam dźwięk :) .
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aris2423 


Wiek: 33
Posty: 168
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2008-12-17, 23:43    Odp: [Problem] Inne dźwięki

moze tez byc cos w technika wydobywania dzwieku, ja dopiero po pewnym czasie opanowalem dwojke(wrescie nie ma opoznienia) i ta trojke, teraz brzmia mi dosyc dobrze
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Orion 

Posty: 5
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2008-12-18, 20:29    Odp: [Problem] Inne dźwięki

Mam prośbę. Czy ktoś mógłby mi podać link do nagrniania prostej piosenki lub ewentualnie sam nagrać np. Wlazł kotek albo te moją nieszczęsną kolendę. Bo chciałbym uslyszeć jak brzmią czyste dźwięki i ogólnie wszystko. Żebym miał się na czym wzorować.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-12-18, 20:50    Odp: [Problem] Inne dźwięki

To tu masz tego nieszczęsnego kotka:

http://odsiebie.com/pokaz/1160530---5c83.html
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Orion 

Posty: 5
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2008-12-18, 21:09    Odp: [Problem] Inne dźwięki

Ok dzięki ;) A problem z innymi dźwiękami juz rozwiązałem. nie wydobywalem czystych dźwięków... :P
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu