Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy Mapa Google
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Rzeszot 


Wiek: 31
Posty: 405
Otrzymał 48 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-11-17, 17:06    [Koncert] XXXVI Warsaw Blues NightData: 30-11-2008 godz. 19.00
Miejsce: Klub Hybrydy
Adres: ul. Złota 7/9
Zagrają: Wanda Johnson & Shrimp City Slim, Blues Doctors
Bilety:
- przedsprzedaż: 25 zł normalny; 15 zł studenci i uczniowie
- w dniu koncertu: 35 zł normalny; 20 zł studenci i uczniowie

Trzydzieste szóste spotkanie w ramach Warsaw Blues Night zwieńcza piąty rok istnienia tej imprezy, która przez te lata znakomicie spełnia swój nadrzędny cel, jakim jest promocja bluesa w stolicy. Obecnie trudno sobie wyobrazić warszawski krajobraz bluesowy bez WBN-ów, bez względu na to gdzie i kiedy odbywają się. Przez afisze Warsaw Blues Night przewinęła się czołówka polskiego bluesa a także gwiazdy zza Wielkiej Wody.


Właśnie kolejny znakomity wykonawca z USA uświetni urodzinową edycję WBN. Będzie to Wanda Johnson z zespołem Shrimp City Slim Blues Band. Ta znakomita czarnoskóra artystka zrobiła w ostatnich latach furorę w Stanach i okrzyknięta została odkryciem wokalnym w świecie bluesa i soulu.Jest wokalistką o potężnym głosie, w swojej muzyce ze smakiem miesza bluesa, soul i gospel. Krytycy muzyczni podkreślają unikalne, wytrawne brzmienie jej głosu wzbogacone głębokim wibrato i zachwycają się ciepłem, które potrafi nadać swojemu śpiewowi. Często porównywana jest do największych legendarnych dam bluesa jak Irma Thomas czy soulu jak Aretha Franklin. Instrumentalnym wsparciem dla Wandy będzie zespół Shrimp City Slim Blues Band pod kierownictwem pianisty, kompozytora i bandleadera Gary’ego Erwina, który jednocześnie jest producentem płyt Wandy i kompozytorem znacznej części utworów z jej repertuaru.

Warto więc zajrzeć do Hybryd, aby osobiście poznać zjawisko, którym fascynują się już od pewnego czasu bluesfani w USA.

Zanim na scenie pojawi się gwiazda wieczoru, będziemy mieli przyjemność posłuchać jednego z najciekawszych polskich zespołów młodej generacji – Blues Doctors z Ostrowa Wielkopolskiego. Zespół pod przewodnictwem Oskara Kunickiego działa od 2004 roku i w swoich kompozycjach łączy elementy bluesa, amerykańskiego funku i soulu. W roku ubiegłym zespół wydał debiutancką płytę: "Tak całymi dniami".
Bilety do nabycia na www.ticketonline.pl (0 801 450 450) i w biurze klubu Proxima, ul. Żwirki i Wigury 99a
_________________
"Obecnie bluesmani wolą pokazać w swojej grze jakich technik się nauczyli, zapominając o przekazywaniu przez muzykę swoich uczuć. Sam się do tego przyznaję..." Khalif Wailin' Walter
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu