Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
wojtek_bebniarz

Posty: 5
Wysłany: 2018-02-20, 16:30    Odp: Początki - porady

Mam jeszcze pytanie o granie z podłączeniem do piecyka gitarowego. Czy można grać ze zwykłym mikrofonem wokalnym, z przejściówki xlr na jack i tak się wpiąc do pieca, czy trzeba kupić mikrofon specjalny harmonijkowy,ten płaski, który chyba ma bezpośrednio wyjście z jacka? Czy sama konstrukcja mikrofonu dużo różni się od wokalnego? I czy wtedy zwykły mikrofon nie będzie sprzęgał od trzymania za główkę?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2018-02-21, 09:11    Odp: Początki - porady

Zwykły mikrofon będzie zbyt cichy, powinien być mikrofon wysokooporowy - wtedy będziesz miał odpowiednią dynamikę. Kształt ma znaczenie drugorzędne. W języku angielskim opisywane są jako stick (wokalówka) i bullet (to te klasyki używane do harmonijki). I te i te są używane przez harmonijkarzy.
Sprzęgał nie będzie od trzymania za główkę. Sprzęgał będzie gdy będzie zbyt wrażliwy na wysokie tony (to możesz regulować na wzmaku lub korektorem) lub będzie skierowany w stronę głośnika.
Konstrukcja mikrofonu nie ma znaczenia znaczenie ma konstrukcja wkładki.
Temat mikrofonów ma swoje podforum: http://forum.harmoszka.co...-kable-vf78.htm
Tam dowiesz się sporo więcej.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
wojtek_bebniarz

Posty: 5
Wysłany: 2018-02-21, 16:24    Odp: Początki - porady

Dzięki, rzeczywiście miałem problem na koncertach z tym, że nie było mnie dobrze słychać. Dopiero później w internecie odkryłem, że są do tego specjalne mikrofony
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
love878

Posty: 3
Wysłany: 2018-08-24, 17:20    Odp: Początki - porady

Ja dopiero zaczynam ale to mi się bardzo przyda. Dzięki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu