Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
orzech 

Wiek: 34
Posty: 34
Skąd: Słupsk
Wysłany: 2008-08-29, 23:07    Co wybrać?

Dobry wieczór!
Zastanawiam się nad kupnem nowej harmoszki. Poczytałem forum, widziałem jeden filmik Pana Draheima (przed kupnem resztę obejrzę, sądzę) i jeden tylko wniosek nasuwa się-za ok. 80 zł byleczego już nie kupię. Pytanie moje jest takie, czy opłaca mi się (TERAZ) kupić harmoszkę za te osiem dyszek. Mam już mocno sfatygowanego Blues Banda G i sprawnego Big Valley'a C. Gram całkiem poprawnie proste melodyjki (czysto dmucham w kanały, wiadomo jakieś wpadki się zdarzają), nie tyle co umiem odtworzyć piosenkę ze słuchu, co improwizując trafiam na 2, 3 dźwięki znanej mi melodii i resztę próbuję sam dokończyć, wychodzi mi to mniej więcej, nie umiem podciągów, akordami jedynie nieśmiało próbuję, lecz nie wiem, czy poprawnie to brzmi, nieźle wychodzą mi melodie dwie z akompaniamentem gitary i saksofonu. Czy opłaca mi się już kupić lepszą harmoszkę, tak, by porządnie z niej korzystać i uczyć się dalej, czy też kupić sobie kolejnego Blues Banda i jeszcze krztę na nim "dorosnąć" do takiego ośmiodyszkowca?
Pozdrawiam, nocy kolorowej i dnia też!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-08-29, 23:13    Odp: Co wybrać?

Popróbuj nieco podciągów na tym Blues Bandzie i jak zacznie coś się ruszać, startuj w dobrą harmonijkę. Ja jako następny krok po tych taniochach strzeliłem sobie Marine Band Deluxe i ona dała mi naprawdę kopa do ćwiczeń.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Marvin999 

Wiek: 33
Posty: 15
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-08-30, 00:16    Odp: Co wybrać?

Nowy lepszy sprzęt daje nowe możliwości jak i można na nim łatwiej się uczyć najprostrzysz rzeczy chociaż czasem ciężko go opanować :)

Według mmnie warto zainwestować w nowy sprzęt ale pod jedym warunkiem

że chcesz przy sprzęcie ssąco-dmuchającym trochę posiedzieć bo wkońcu 80 zł nie chodzi piechotą...

powodzenia.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
orzech 

Wiek: 34
Posty: 34
Skąd: Słupsk
Wysłany: 2008-09-07, 13:14    Odp: Co wybrać?

A jeżeli ten Bluesband zdezelowany jest, ale nadal kanały 1, 5-9 gra czysto, to kupować harpa w tej samej tonacji G? a propos D to wysoka tonacja?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Rolf 


Wiek: 34
Posty: 424
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2008-09-07, 20:33    Odp: Co wybrać?

O ile się nie mylę, najniższa tonacja (z tonacji podstawowych harmonijek) to G, a najwyższa F, pomiędzy nimi są oczywiście A H C D E, tak więc D jest dosyć wysoką (ale nie bardzo :) ) tonacją - o caly ton wyższą, niż C. Czyli to, co na C masz na (4), na D będziesz miał na 4. Ja bym sobie kupił nową harmonijkę w innej tonacji ;-) Kup za te 8 dych najlepiej coś z plastikowym grzebieniem. Tylko nie dmuchaj za mocno - ja ostatnio 3 harmonijki tej klasy sobie popsułem!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-09-07, 20:35    Odp: Co wybrać?

Tonacja D brzmi tak:

http://www.youtube.com/watch?v=s6fFMXFSp6c

Jedna z wyższych, ale uszu nie męczy.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
orzech 

Wiek: 34
Posty: 34
Skąd: Słupsk
Wysłany: 2008-09-08, 13:14    Odp: Co wybrać?

Rolf napisał/a:
Kup za te 8 dych najlepiej coś z plastikowym grzebieniem. Tylko nie dmuchaj za mocno - ja ostatnio 3 harmonijki tej klasy sobie popsułem!


No to jak mocno moźna zagrać? Tzn jak mocno dmuchać czy przyssać, by dżwięk był dość donośny? Da się to jakoś określić? Jakiej firmy harmoszki posułeś? Jedno popsucie nie wystarczyło. by uwaźać na pozostałe harmoszki? Trochę mnie zaniepokoiłeś przy moim wyborze :medit:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Rolf 


Wiek: 34
Posty: 424
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2008-09-08, 16:05    Odp: Co wybrać?

Dwa hohnery i Suzuki. Wlasciwie to wszystkie niemal w jednym momencie sie popsuly :) Problem opisywalem w dziale o naprawach harmonijek, mozesz sobie poczytac. Jak powinno sie robic, tego nie wiem, ale zamierzam po prostu dmuchac delikatniej, zwlaszcza przy podciagach - czyli tak, by wydobywal sie ladny, czysty, donosny dzwiek, a nie by przekrzyczec beben czy gitare, z ktorymi gralem. A Ty sie nie boj, tylko kupuj i badz delikatny :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Conex 


Posty: 353
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Tychy
Wysłany: 2008-09-08, 19:46    Odp: Co wybrać?

Nie można dmuchać ile sił w płucach... Po prostu każdy instrument należy wyczuć ...analogicznie- także harmonijkę ;)
_________________
| PrezentPrzez.Net -> Koniec z nietrafionymi Prezentami!
| Portfolio graficzne
| Lepsze wyniki w wyszukiwarkach
| Świat gorących samochodów
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-09-08, 19:54    Odp: Co wybrać?

I nie dmuchać/ssać, ale oddychać. Spokojnie i naturalnie.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu