Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
BaSu 

Wiek: 29
Posty: 13
Skąd: Kielce
Wysłany: 2008-08-02, 19:33    Hohner Marine Band vs Hohner Traveller

Kupuje właśnie moją pierwszą harmonijkę i namyślam się która z powyżej podanych modeli harmonijek była by lepsza by zacząć się uczyć grać na tym instrumencie...

Proszę pomoc:(
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Rolf 


Wiek: 34
Posty: 424
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2008-08-02, 20:34    Odp: Hohner Marine Band vs Hohner Traveller

Czemu akurat te dwie chcesz porownywac? Na forum bylo juz duzo tematow o tym, ktora harmoszke wybrac do nauki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
BaSu 

Wiek: 29
Posty: 13
Skąd: Kielce
Wysłany: 2008-08-02, 22:49    Odp: Hohner Marine Band vs Hohner Traveller

Zmieniłem zdanie...na początek kupie sobie harmonijke HOHNER SilverStar C
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Auron 

Wiek: 31
Posty: 35
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2008-08-08, 18:17    Odp: Hohner Marine Band vs Hohner Traveller

Ja na harmonijce Hohner Traveller gram od około 5 miesięcy. Harmoszka ma całkiem ciekawe brzmienie, podciągi mi wychodzą. Dobra dla początkującego jak i średnio zaawansowanego. Pozdrawiam ;)
_________________
"Blues to korzenie, reszta muzyki to owoce..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Sieja1234 


Wiek: 32
Posty: 330
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-03-14, 21:34    Odp: Hohner Marine Band vs Hohner Traveller

Odświeżę trochę temat :D Czy może ktoś się wypowiedzieć jeszcze na temat tego travallera? Bo się przykładam do zakupu i nie wiem co i jak :D A no i oczywiście mam alternatywną harmonijkę do kupienia jest to harmonijka tombo tremolo (niestety nie mogę sobie przypomnieć nazwy z tych tańszych w każdym razie ;d )
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
max 

Wiek: 32
Posty: 15
Skąd: Skoczów
Wysłany: 2009-03-14, 22:50    Odp: Hohner Marine Band vs Hohner Traveller

To może ja odpowiem ;)

Według mnie na travellerze łatwiej się gra niż na Silverce i Blues Bandzie. Podciągi nawet łatwo się robi, ale nie na każdym kanale udało mi się je wykonać. Nie ma się co czarować, bo w końcu jest to Hohner international. Jest "łatwiejszy" niż SS I BB, ale do lepszych harmonijek Hohnera czy harmonijek Suzuki nie ma go co porównywać. Na początek przygody z harmonijką może dobry, jednak w tej cenie zainteresowałbym się big riverem czy heringiem free blues.

Pozdrawiam :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
HarpPatryk 

Wiek: 28
Posty: 53
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Hajnówka
Wysłany: 2009-03-18, 15:12    Odp: Hohner Marine Band vs Hohner Traveller

To jest praktycznie to samo co BB czy SS firmy Hohner. Harmonijka "traveller" ma związek z podróżami czy coś jak nazwa wskazuje a cały ten chwyt kieruję się dla pokrowca wykonenego z jeansu. Jeżeli przesiadasz się z SSki na tą to poczujesz minimalną różnicę. Mimo wszystko jak przedmówca na travellerze gra się trochę przyjemniej i łatwiej ale nie ma co się czarować, harmonijki spod loga Hohner International nie będą dobre. Jeżeli chcesz coś nowego to jak każdy.... dołóż jak masz za co :] i kup S20
_________________
[you], pamiętaj!
Niech Harmoszka zawsze będzie z tobą, wtedy Muzyka Cię nie opuści...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
laik 

Posty: 203
Otrzymał 3 punkt(ów)
Wysłany: 2009-03-18, 18:58    Odp: Hohner Marine Band vs Hohner Traveller

Traveller to nie"praktycznie BB-SS"...to jest SilverStar , tylko z miekkim etui i smycza....no i pokrywy maja "Traveller" grawure.
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Rafcio31 

Wiek: 32
Posty: 17
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Ząbkowice Śląskie
Wysłany: 2010-03-20, 19:49    Odp: Hohner Marine Band vs Hohner Traveller

witam wszystkich serdecznie..... czy może mi ktoś wyjaśnić czym różni się harmonijka diatoniczna od chromatycznej? :/
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2010-03-20, 22:33    Odp: Hohner Marine Band vs Hohner Traveller

Pytanie zostało zadane w temacie, który nie jest do tego odpowiedni. Skoro jednak już zostało zadane, to pokrótce odpowiem. Harmonijki diatoniczne mają dźwięki tylko ze skali diatonicznej, tj. przykładowo harmonijka w tonacji C nie ma dźwięków z krzyżykami i bemolami. Da się je osiągnąć odpowiednią techniką, ale nie są "wbudowane". Natomiast harmonijka chromatyczna ma dwukrotnie więcej stroików, dzięki czemu, te dodatkowe nuty uruchamiane są za pomocą guzika wystającego z boku instrumentu.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
KatuzaR 


Wiek: 32
Posty: 319
Otrzymał 29 punkt(ów)
Skąd: Kryry
Wysłany: 2010-08-31, 21:31    Odp: Hohner Marine Band vs Hohner Traveller

Mój kuzyn ma Traveller'a. Po przygięciu stroików troszeczkę zyskał na łatwości wydobywania dźwięku, lecz lata świetlne mu brakują do Big River Harp'a. Po nauce podciągów na tym, to chyba łyka się stroik przy 1 podciągu na goldence ;) Nie miałem nigdy ss ani bb, zaczynałem od BRH i całe szczęście ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu