Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2012-07-20, 22:40    Odp: Blues Session

Drobna korekta.
To było tutaj: http://forum.harmoszka.co...band-vt4003.htm
Niestety strona, na której ta przeróbka była pokazana jest nieaktywna i zdjęć też już nie widać.

Jeśli dobrze pamiętam opis, otwory były jednak delikatnie rozwiercone by rozstaw MS'ów pasował do Seydla. Ale nawet nie było podkładek pod śrubami i nakrętkami, raczej była to korekta rozstawu niż wiercenie "od nowa".

Ja niestety nie posiadam ani jednego Seydla i takiej przeróbki nie robiłem. Z ciekawszych przeróbek pokrywy z Marine Band Classic mam zamontowane na harmonijce w systemie MS. Pokrywy te są bardzo niskie, co mi niesamowicie pasuje i jest to jedna z moich ulubionych harmonijek. Tym bardziej, że trochę "pobawiłem się" przy stroikach i gra się na niej z bardzo małym wydatkiem powietrza (ja akurat tak lubię) i można grać zarówno cichuteńko, jak i dosyć głośno - nic się nie blokuje i nie zacina.

Myślę sobie, że pokrywy Big Riverki są też dosyć wysokie, Blues Harpa niewiele niższe (na oko nie widzę różnicy, a w ustach już tak), więc jeśli lubisz niziutkie pokrywy spróbuj, jeśli masz możliwość, zainstalować pokrywy od Marine Band Classic - ja sobie chwalę. No i otwory możesz wiercić gdzie Ci pasuje. W temacie z linku jest opis jak dostosować takie pokrywy z Marine Band Classic.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
Jaszczur
Jaszczur 


Wiek: 33
Posty: 152
Otrzymał 22 punkt(ów)
Skąd: Lublin/Parczew
Wysłany: 2012-07-28, 18:35    Odp: Blues Session

Podziękował za rady panowie! Lecą punkciki ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu