Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Araxil 

Wiek: 32
Posty: 5
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2008-07-22, 13:36    Hohner Golden Melody vs Hohner Special 20 C

Witam!!! Nie dawno rozpoczelem swoja przygode z harmonijka opanowalem troche tej sztuki ;p i zastanawiam sie na zmiana instrumentu ( mam Bluesbanda C). Moim rozwazaniom podlegaja dwie Golden Melody C i Special 20 C. Ktora lepsza?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2008-07-22, 17:52    Odp: Hohner Golden Melody vs Hohner Special 20 C

To trochę na zasadzie co lepsze: Ford Focus czy Opel Astra? :) Każdy powie co innego. Ale jeśli mogę - początkującemu polecam Speciala 20. Gra się łatwo, daje mocny dźwięk i jest w miarę trwały. Golden Melody ma ciekawsze brzmienie, ale jest delikatniejsza i mniej uniwersalna. Oczywiście, to tylko moje zdanie.
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Araxil 

Wiek: 32
Posty: 5
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2008-07-23, 06:34    Odp: Hohner Golden Melody vs Hohner Special 20 C

Czyli jesli zalezy mi na latwosci grania i uniwersalnosci to lepiej special 20?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Ciachol 


Wiek: 36
Posty: 34
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-07-23, 07:06    Odp: Hohner Golden Melody vs Hohner Special 20 C

Łatwość grania jest porownywalna roznice miedzy S 20 i Goldenką to to ze sa strojone inaczej goldenka ma stroj rownomiernie temperowany co znaczy ze na kanale 1,2,...,10 masz idealnie co do centyma te dzwieki ktore byc powinny na danym kanale natomiast s20 i 98% innych harmonijek jest nastrojona ciut inaczej np dzwiek na wdechu na (2) roznic sie bedzie od wydechyn na 3 natomias na goldence beda takie same. Pozatym S20 jest idealna kopia jezeli chodzi o ksztalt i rozmiary bluesbanda wiec nie bedziesz mial problemu zeby przezucic sie na nia natomiast goldenka jest zaokraglona, jednym pasuje drugimi nie no i jej wyglad dosc rozni sie od innych harmonijek (mnie osobiscie sie podba ale to rzecz gustu). Co do trwalosci to jest roznie jedni maja goldenke 2 lata i im dziala a inni ja psuja po tygodniu, natomiast s20 u mnie sprawuje sie bardzo dobrze nauczylem sie na nim bendingu na wszystkich 10 kanałach,stroilem ja papierem sciernym ogolnie rzecz biorac nauczylem sie na niej wszystkiego co umiem i wciaz chodzi tak jak bym ja dopiero co rozpakowal a moze nawet lepiej bo dzwiek sie troche pogłebil.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Araxil 

Wiek: 32
Posty: 5
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2008-07-23, 08:10    Odp: Hohner Golden Melody vs Hohner Special 20 C

Dzieki wielkie :) juz rozumiem i wiem co kupic ;D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Auron 

Wiek: 31
Posty: 35
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2008-08-21, 23:59    Odp: Hohner Golden Melody vs Hohner Special 20 C

Ja na twoim miejscu kupił bym Golden Melody.
_________________
"Blues to korzenie, reszta muzyki to owoce..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
laik 

Posty: 203
Otrzymał 3 punkt(ów)
Wysłany: 2009-01-18, 20:30    Odp: Hohner Golden Melody vs Hohner Special 20 C

oczywiscie - Special 20 , Ciachol ma 100% racje. :)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu