Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Medic 

Posty: 2
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2008-07-10, 14:48    [Pytanie] Którędy tu zacząć?

Na harmonijce nie grałem w całym swoim życiu dłużej niż pół godziny, na przestrzeni kilku dobrych lat. W związku z kilkoma wydarzeniami, chciałbym zacząć grę, grając w głównej mierze dla siebie, co można po prostu rozumieć tak, że nie mam zamiaru się brać za jakiekolwiek zespoły.
Czytałem kilka artykułów, forum to także przeglądałem i oczywiście wiem więcej, ale nie tyle ile bym chciał na tym poziomie ;) .
Mianowicie, interesuje mnie takie http://pl.youtube.com/watch?v=Lc90IQZr08Y brzmienie. Jak ogólne pojęcie posiadam, tak nie wiem już kompletnie, jakie modele się takim dźwiękiem charakteryzują, z czym w ogóle się je takie granie, czy w ogóle jest sens od początku zaczynać z czymś takim, a może lepiej zacząć od jakiegoś standardu a dopiero po opanowaniu w większym stopniu gry, uciekać w takie klimaty?
Z góry dzięki za odpowiedź, prawdopodobnie to nie koniec pytań ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Ciachol 


Wiek: 36
Posty: 34
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-07-10, 15:11    Odp: [Pytanie] Którędy tu zacząć?

Wydaje mi sie ze sama harmonijka raczej nie da ci takiego dzwieku. Natomiast przy uzyciu guitar riga 2 udalo mi sie uzyskac podobne brzemnie na specialu 20 wiec prawdopodobnie da sie je uzyskac na wiekszosci harmonijek :p
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-07-10, 20:42    Odp: [Pytanie] Którędy tu zacząć?

Harmoszka z delayem, przynajmniej na początku, jak wchodzi. Potem dużo wibrata ręcznego. Ale efekt nalożony musi być. A chyba harmoszka chromatyczna, choć głowy nie dam sobie uciąć.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu