Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Patryk 

Wiek: 31
Posty: 8
Skąd: Hajnówka
Wysłany: 2008-04-21, 15:53    Rock i harmonijka.

Cześć Wam!
Jestem Patryk i o waszym serwisie dowiedziałem się od użytkownika z tego forum-Carnivala.

Harmonijka to fajny instrument. Gdy tylko uzbierałem 80zł to kupiłem Blues Harpa. Uczę się na niej grać i powiem że całkiem zacnie mi to wychodzi. Blues-Rodzaj muzyki jest fajny , fajnie się go słucha lecz wiem że do mnie nie podejdzie abym go grał. Postawiłem na rock-to mój ulubiony rodzaj muzyki. W przyszłym czasie kupię gitare i zacznę grać rocka , ale z harmonijką. Czy uważacie czy to dobry pomysł grać rocka z harmonijką , wiem że kilku harmonijkarzy gra rock z harmonijką , ale nie wiem czy wy to uważacie za dobry pomysł. Jeżeli tak , to jaka harmonijka , w jakiej tonacji będzie się nadawała do grania rocka . Gitara - będzie elektryczna . Nie będzie to taki hard rock że gitara będzie głośno i twardo grać , po prostu taki rock z nutą jazzu i blusa - harmonijkowych riffów.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kuba 


Wiek: 47
Posty: 555
Otrzymał 62 punkt(ów)
Skąd: kielce
Wysłany: 2008-04-21, 16:36    Odp: Rock i harmonijka.

Hej Patryk.

Pomysł masz świetny. I trzymaj się tego do samego końca. Jak z pewnością zauważyłeś wszystkie gatunki można grać dowolnym rodzajem harmonijki. Z twojego postu wynika, że będziesz grał na dwu instrumentach na raz, więc chrom odpada. Zastanów się nad powiększeniem swojego zestawu muzycznego o dodatkowe harmonijki (w różnych tonacjach - dur, mol).
Będzie dobrze....
pzdr.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Patryk 

Wiek: 31
Posty: 8
Skąd: Hajnówka
Wysłany: 2008-04-21, 18:12    Odp: Rock i harmonijka.

Dzięki za miłe słowo.
Mam jeszcze jedno pytanie:
-Jaką , tonację? wybrać dla gitary elektrycznej aby ładnie to się komponowało z harmonijkowym brzmieniem , wiem że to zależy od tonacji harmonijki ale pytam się na wszelki wypadek. Co do harmonijek , gdy wyćwiczę grę na swoim Blues Harpie , postaram się o zakup Marine Band Deluxe w tonacji A , i Golden Melody w C albo F. Myślę że te harmonijki doprowadza "rock z nutą blusa i jazzu".
Pozdrawiam

Apropo , gdzie znajdę tabulatury z różnymi riffami ?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2008-04-21, 19:04    Odp: Rock i harmonijka.

Jeżeli chodzi o dobór tonacji, to chyba najlepiej będzie zastosować się do 2. pozycji (przynajmniej na początek - tzw. harmonijka bluesowa). A więc:
- Do harmoszki w C podkład w G
- Do harmoszki w G podkład w D
- Do harmoszki w D podkład w A... i tak dalej, generalnie tonację podkładu uzyskujesz podwyższając tonację harpa o kwintę czystą :harp:
Trzecią pozycję uzyskujemy podnosząc o kwintę czystą to co "wyszło" nam przy tworzeniu drugiej pozycji, dodatkowo możemy zmienić tonację na mollową (harp w C - gitara w d-moll, harp w G - gitara w a-moll itd.). Aby uzyskać czwartą pozycję podnosimy to co nam wyszło w trzeciej o kwintę czystą, podobnie postępujemy przy piątej, szóstej itd... :harp: . Na razie jednak Twoje uwadze polecam zwłaszcza 2. i 3. pozycję :)
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Patryk 

Wiek: 31
Posty: 8
Skąd: Hajnówka
Wysłany: 2008-04-21, 19:14    Odp: Rock i harmonijka.

Dzięki kamilteau
Zapisałem to sobie i przy wyborze gitary przeczytam jeszcze raz to co napisałeś.
Off-topic
Gdzie znajdę różne zagrywki na harmonijkę?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu