Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Theseus 

Wiek: 48
Posty: 3
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-04-07, 23:01    Hohner Marine Band Deluxe vs Suzuki Promaster

Witam serdecznie.

Jestem tu nowy i to jest mój pierwszy post. Chcę sobie kupić dwie porządne harmonijki do porządnej nauki i zastanawiam się pomiędzy Marine Band Deluxe a Suzuki Promaster w tonacji C i Special 20 i Suzuki Harpmaster w tonacji A. Co brać parkę Hohnera, czy Suzuki?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Carnival 

Posty: 50
Skąd: Chojnice
Wysłany: 2008-04-08, 12:45    Odp: Hohner Marine Band Deluxe vs Suzuki Promaster

Cześć.

Ja bym sie zastanowił nad MB Deluxe i Suzuki Promaster.
Special jest ok , ale raczej każdy harmonikarz powinien posiadać marynkę w swoim zbiorze.
_________________
"...Harmonijka to mój oddzielny świat , taki w którym stres jest nutami a szczęście dźwiękiem..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2008-04-08, 16:03    Odp: Hohner Marine Band Deluxe vs Suzuki Promaster

Wcale, nie masz racji !! Nie jest powiedziane, że kazdy musi mieć ten model, jest sztandarowy ale nie trzeba go mieć zależy od gustów i guścików :P
Ja jednak wybrał bym zestaw hohnerów, bo na hohnerach wlasnie gram i sie przywyczaiłem
Ale równie dobrze może zamówic np harmonijke seydel blues session czy seydel solsit pro
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-04-08, 18:26    Odp: Hohner Marine Band Deluxe vs Suzuki Promaster

A tak na marginesie, od razu 2 harpy na początek? Jak Ci się nie spodoba, top znaczy, że utopiłeś kasę w 2 harmoszki, a jak przypadnie Ci do gustu, to zawsze można po jedne sztuce uzupełnić "stajnię". Ale co do modeli. Mam i Speciala i Deluxa, ten drugi wydaje mi się ciekawszy mimo, że Special też nie zgorszy. Też miałem na Harp Mastera kiedyś ochotę, ale usłyszałem, że on nie lubi mocnego dmuchu, a samemu zadęcie mam nawet spore.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Theseus 

Wiek: 48
Posty: 3
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-04-08, 19:20    Odp: Hohner Marine Band Deluxe vs Suzuki Promaster

Dzięki za odpowiedzi. Czyli w sumie polecacie Hohnera. O Suzuki Promasterze pomyślałem dlatego, że ma super wygląd i parametry, jest podobno bardzo wytrzymałe i kosztuje tyle samo, co MB deluxe - więc uznałem, że lepiej się opłaca. Jeśli chodzi o zakup dwóch, to dlatego, że podobno na początek konieczna jest tonacja C, a posłuchałem trochę harmonijek i wydaje mi się, że tonacja A ma dużo ciekawsze brzmienie.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Carnival 

Posty: 50
Skąd: Chojnice
Wysłany: 2008-04-08, 20:58    Odp: Hohner Marine Band Deluxe vs Suzuki Promaster

SZCZYPIOR , mi chodzi o to że ktoś co kolekcjonuje harmonijki powinien mieć Marynkę , wkońcu podobno pierwszy model hohnera :)
_________________
"...Harmonijka to mój oddzielny świat , taki w którym stres jest nutami a szczęście dźwiękiem..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Tysek 

Wiek: 30
Posty: 79
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Sierakowice
Wysłany: 2008-04-08, 21:22    Odp: Hohner Marine Band Deluxe vs Suzuki Promaster

Theseus napisał/a:
Jeśli chodzi o zakup dwóch, to dlatego, że podobno na początek konieczna jest tonacja C, a posłuchałem trochę harmonijek i wydaje mi się, że tonacja A ma dużo ciekawsze brzmienie.


Mi też się bardziej podoba tonacja A. Tonacja C (dur) nie jest konieczna, ale jest preferowana, m.in. dla tego, że jest w muzyce jakby podstawową tonacją (durową), z powodu braku krzyżyków i bemoli, a w harmonijce najczęściej używaną, ponadto na harpie w tonacji C jest łatwiej grać techniką bending i overbending niż w niższych tonacjach.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Theseus 

Wiek: 48
Posty: 3
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-04-13, 18:25    Odp: Hohner Marine Band Deluxe vs Suzuki Promaster

Dzięki za rady, w sumie na początek kupię jedną harmonijkę w tonacji C. Będzie to jednak Suzuki. Mam tylko jeszcze jeden maleńki dylemat, czy ma to być MR-350 Promaster, czy może HA-20 Hammond. Przeczytałem gdzieś, że to w sumie prawie takie same harmonijki, a różnią się jedynie kolorem, logo Hammonda i minimalnie ceną, nie wiem jednak, czy to prawda. Dużo pisze się o trwałości Promastera i jego świetnym, bardzo łatwo wydobywalnym brzmieniu, nie wiem jak to ma się do Hammonda. Czy ktoś grał może na tych dwu harpach i może mi poradzić? Chyba trochę bardziej podoba mi się srebrna, ale jeśli Hammond jest lepszy, to czarną też z pewnością polubię:)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Rolf 


Wiek: 34
Posty: 424
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2008-07-10, 13:21    Odp: Hohner Marine Band Deluxe vs Suzuki Promaster

Adam12 grales i na Marynce Deluxe i na Suzuki Promaster, i porownujac je dochodzisz do wniosku, ze maryna jest lepsza?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu