Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
bartek215 


Wiek: 35
Posty: 153
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Lewin Brzeski
Wysłany: 2007-10-24, 19:17    Odp: [Blues Harp] Informacje, opinie.

Special jest ciutke wygodniejszy ( w sumie to chyba najwygodniejsza harmonijka ) Ale bluesharp tez jest bardzo wygodny tyle że ma chyba ciekawszy dźwięk... mniej przytłumiony...
Znowu powołam sie na Maćka i przyznam że oba harpy są wyśmienite
_________________
A my siedzimy... Nic się nie dzieje...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2007-10-24, 20:24    Odp: [Blues Harp] Informacje, opinie.

Powiem w ten sposób,brzmienie Blues Harpa jest wspaniałe!! A co do niewygody grania to jest to za przeproszeniem Gówno prawda że DREWNO kaleczy usta i jak czytam tak opinie to i sie śmiać chce. Drewno jest zaimpregnowane nie nasiąka nie niszczy sie czyli nie ma prawa kaleczyć ust bo jest zalakierowane!!! Inna sprawa jak ktoś ma starą taką harmoszkę to moze usta kaleczyć ale ogólnie to usta minimalnie kaleczy blacha od stroików ale to jak w każdym Hohnerze w systemie MS.
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2007-10-24, 20:40    Odp: [Blues Harp] Informacje, opinie.

Szczypior, bez nerwów. Drewno kaleczy w zwykłych Marynach jedynie. Racja, że w Blues Harpie i Marynce Deluxe jest zaimpregnowane i wygładzone, ale tak czy siak, drewno inaczej czuje się w paszczy. A co do brzmienia się zgodzę. Stylowe, przytłumione, bardzo bluesowe. A jeśli chodzi o kaleczenie ust blachą to jakoś tego nie zauważyłem. Albo mi się może wargi jak palce gitarzyście wyrobiły? A przecież Szczypior, wygoda nie zależy wyłącznie od tego, czy drewno rani. Są przecież inne parametry, np. grubość pokryw. Jednemu lepiej leżą bardziej wysklepione, drugiemu bardziej płaskie. Kolejna sprawa to przykładowo zaokrąglenie drewna przy wlotach kanałów. Ząbki grzebienia w BH są kanciate, co osobą nieprzyzwyczajonym może jednak trochę doskwierać (chociaż ja się szybko do tego przyzwyczaiłem).
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2007-10-24, 20:45    Odp: [Blues Harp] Informacje, opinie.

Tak, poza tym Marinka jest mniejsza i osobom o nieco mniejszych dłoniach/krótszych palcach (m.in. mnie) pasuje do rąk lepiej niż Blues Harp.
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Conex 


Posty: 353
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Tychy
Wysłany: 2007-10-24, 23:18    Odp: [Blues Harp] Informacje, opinie.

Maćku, grałeś kiedyś na zwykłej Marynie? Powoli na forum tworzy się ruch anty-marinkowy, który uznaje tylko deluxe... A ja szczerze powiem że HOHNER Marine Band to bardzo dobra harmonijka... w której po pewnym czasie grzebień przestaje się wysuwać! ;)
_________________
| PrezentPrzez.Net -> Koniec z nietrafionymi Prezentami!
| Portfolio graficzne
| Lepsze wyniki w wyszukiwarkach
| Świat gorących samochodów
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
bartek215 


Wiek: 35
Posty: 153
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Lewin Brzeski
Wysłany: 2007-10-25, 14:21    Odp: [Blues Harp] Informacje, opinie.

Właśnie ja mam zwykłą marinke i grzebień już sie nie wysuwa, albo ja już tego nie czuje... Ogólnie to mam dziwne wrażenie że Marinka daje mi dużo więcej frajdy niż inne harpiszony... Może napisze tak:D Blues harp jest jak ustatkowany gość po 30 a marinka to jak dziecko cieszące sie życiem... dziwne porównanie i nijak sie ma do harmonijek... chodzi mi o przyjemność gry i dźwięk Maryna ma metaliczny a blues taki " inny" obie są wspaniałe ale każda z nich inna...

Kurde ale bezsens....
_________________
A my siedzimy... Nic się nie dzieje...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2007-10-25, 15:07    Odp: [Blues Harp] Informacje, opinie.

Rzeszot po 1) nie musisz mnie uspokajac bo jestem cholernie spokojny :D :D :D . Po 2) to o gustach się nie dyskutuje. Jednemu może przeszkadzac w Blues Harpie np mała odległość między kanałami a innemu nie sprawi to żadnego problemu. Co do Marine Band to raczej nie kupię tej harmoszki bo w porównaniu z DELUXE jet gorsza nasiąka i ma nieco gorsze wykonanie co wiążę bezpośrednio z żywotnością tego instrumentu. Tzn nigdy nie dmuchałem w MB lecz z tego co pisze Wierzcholski czy Bart oraz to forum lepszy DELUXE. Wiec jak kupie następnego hartpa a kupie bedzie to MB Deluxe w tonacji A. Jednak gdy znajde po kupnie na ulicy stówe to lece do poznania po MB albo jak wygram w totolotka! Pozdrawiam was wszystkich uczyc sie grac i wymiatać!!!! :D :] :harp: A co do nauki to teraz ucze się własnie podciągu na wydechu na 10 kanale co jest cholernie trudne ze wzgledu też na wysokość dźwięku wogóle to sie rodzice i rodzenstwo wkurza jak dmucham w te dziruki od 6 do 10 :P
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2007-10-25, 18:19    Odp: [Blues Harp] Informacje, opinie.

Szczypior. To uspokajałem ja-Maciekdraheim, nie Rzeszot. A z tą spokojnością chodziło mi o tekst: "g... prawda, śmiać mi się chcę itp". A o gustach można jednak dyskutować (po to między innymi powstało forum). Właśnie mówiąc o swoich gustach przedstawimy prawdziwe oblicze danego sprzętu, nieco jednak przefiltrowane przez nasze subiektywne odczucia.

A teraz Conex. Przyznam, że nie grałem na Marynie, jednak widziałem na własne oczy grzebień wystający ze 2 czy 3 mm ponad blachy stroikowe, co na pewno nie wpływa dobrze na wygodę. Nie należę jednak do frontu anty-marinkowego. Wręcz przeciwnie, uwielbiam brzmienie tej harmonijki. Charakterystyczne, jasne, zawodzące. Brzmienie idealne. Dlatego miewam czasami plany, żeby sobie Marynkę Standard sprawić.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2007-10-25, 19:16    Odp: [Blues Harp] Informacje, opinie.

No tak, ja chciałem aby moją pierwszą "porządną" harmonijką była właśnie klasyczna Marinka. Nie było takich w sklepie więc wybrałem Blues Harpa, a potem ku mojemu zaskoczeniu sprowadzili jedną Marinkę Deluxe, więc nie mogłem przegapić okazji :P Ja też lubię brzmienie Marinki, a poza tym dobrą reklamą dla tego modelu jest fakt, że grało na niej wielu wirtuozów tego instrumentu. Skoro oni tak na nich wymiatali, to czemu my nie możemy? ;D
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2007-10-25, 20:03    Odp: [Blues Harp] Informacje, opinie.

Wierzcholski pisze, że wymiatali na Marine banadach z tego powodu że nie było innych harmonijek tego typu tak jak teraz mam blues harpa ... :P
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2007-10-25, 20:24    Odp: [Blues Harp] Informacje, opinie.

To swoją drogą, ale trzeba przyznać, że wymiatali :P W podręczniku "Harmonijka i blues" Wierzcholski też gra na Marince, a Jean Jacques Milteau chyba dalej używa tego modelu (tak było napisane na stronie B. Łęczyckiego)
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2007-10-26, 14:40    Odp: [Blues Harp] Informacje, opinie.

Zgadza sie gra na Marine Band ale pisze też "Ja osobiście też kilkanaście lat grałem na Marine Band, ale od dłuzszego czasu preferuje model Meisterklasse" na ktorego de-fakto mnie nie stać .....:P :harp:
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Osaosowski 

Wiek: 31
Posty: 265
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2008-01-25, 22:18    Odp: [Blues Harp] Informacje, opinie.

Już z dwa tygodnie mam HB w G. Podciągi ciężej się robi iż w C ale brzmienie jak najbardziej bluesowe. Choć w sumie to na tej harmoszy nauczyłem się w ogóle podciągi robić. Jeśli chodzi o wygodę to jednak sporo do życzenia pozostawia. Nie chodzi mi o wąskie kanały tylko o blaszki wystające które wręcz zdzierają skórę z mych warg (naprawdę! Jak niedawno rozkręcałem to na grzebieniu zbrązowiała skóra z warg była! ) Ale i tak jest moim zdaniem świetny sprzęt!

pozdrawiam "osa"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
binek 


Wiek: 32
Posty: 268
Otrzymał 11 punkt(ów)
Skąd: Radom
Wysłany: 2008-01-27, 21:49    Odp: [Blues Harp] Informacje, opinie.

Ja nie wiem co tzreba robić z harmonijką żeby sobie usta pokaleczyć. Jeżeli chodzi o MB to nigdy nie miałem takiego problemu, RAZ mi tylko spęczniała a potem miałem spokój. Może to są jakieś indywidualne problemy z tymi ustami.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-01-27, 21:53    Odp: [Blues Harp] Informacje, opinie.

Ja na początku czułem tylko lekki dyskomfort, bo fakt faktem, harmoszka jest dosyć kanciasta. Ale 2 dni grania i już nic nie przeszkadzało. Kontuzji żadnych mieć nie miałem.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Osaosowski 

Wiek: 31
Posty: 265
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2008-01-27, 22:31    Odp: [Blues Harp] Informacje, opinie.

binek napisał/a:
, RAZ mi tylko spęczniała a potem miałem spokój.


a mi nigdy jeszcze BH nie spęczniał

binek napisał/a:
, Może to są jakieś indywidualne problemy z tymi ustami.


może masz racje. Ale ja gram teraz codziennie po przynajmniej 10 minut (10 minut naprawdę gry czyli wtedy kiedy się wydobywa z harmonijki dźwięk) a często dłużej i usta już mnie bardzo bolą! Jak tylko przykładam harpa do ust to już zaczyna boleć tak sobie skóry zdarłem. Ale cóż, i tak będę grał codziennie i nie mam zamiaru przestawać. A te niewygody rekompensuje dźwiękiem i łatwością robienia podciągu.

pozdrawiam "osa"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-01-28, 16:39    Odp: [Blues Harp] Informacje, opinie.

Osaosowski napisał/a:
binek napisał/a:
, RAZ mi tylko spęczniała a potem miałem spokój.


a mi nigdy jeszcze BH nie spęczniał


Ale Binkowi o pęcznienie Maryny chodzi.

Blues Harpy kanciaste są i jak się mocno, bez naślinienia po nich jeździ, a do tego wargi delikatne i nie wyrobione (po odpowiednio długim graniu twardnieją jak opuszki gitarzyście) to problemy mogą wystąpić.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2008-01-28, 17:30    Odp: [Blues Harp] Informacje, opinie.

Czasem zdarza mi się, że przy tongue blockingu BH uszczypnie mnie w język ale da się znieść... ;)
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Burber 


Wiek: 32
Posty: 218
Otrzymał 7 punkt(ów)
Wysłany: 2008-02-08, 23:18    Odp: [Blues Harp] Informacje, opinie.

Na tej harmoszce w sumie nauczyłem się grać. Wcześniej miałem silverstara, ale jak doszedłem do podciągów to silver nie dawał rady. Blues harp-świetna jest, gra się lekko podciągi bezproblemowe, fajne brzmienie i drewniany korpus. Po przesiadce z silvera przez jakieś 3 dni przeszkadzały wąskie kanały, ale to chyba nie jest problem ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
azazel 


Wiek: 35
Posty: 31
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2008-02-08, 23:38    Odp: [Blues Harp] Informacje, opinie.

Ja podobnie jak kolega wyżej :) To była moja pierwsza harmonijka, więc mam do niej pewien sentyment ;) Mnie osobiście troche trudno było się na niej nauczyć dmuchać w 1 kanał, ale przez ćwiczenia mozna do wszystkiego dojść ;) Ale jakbym miał oceniać, to wydaje mi się, że o wiele łatwiej nauczyć się grać na np Marine band :) Chociaż w BH łatwo wychodzą podciągi ;) Ogólnie super harmoszka i naprawdę warta swojej ceny :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Radkiewicz 

Wiek: 34
Posty: 96
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Głubczyce
Wysłany: 2008-02-09, 10:10    Odp: [Blues Harp] Informacje, opinie.

azazel napisał/a:
Ale jakbym miał oceniać, to wydaje mi się, że o wiele łatwiej nauczyć się grać na np Marine band :)


No nie wiem.Marine Band nie ma impregnowanego korpusu przez co komfort grania strasznie spada.Chyba że myślisz marine band deluxe
_________________
Tylko Blues jest już ze mną
znajdzie mnie nawet w ciemno!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
azazel 


Wiek: 35
Posty: 31
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2008-02-09, 13:20    Odp: [Blues Harp] Informacje, opinie.

Nie, miałem na myśli zwykłą Marine Band :) Oczywiście to subiektywna sprawa, ale mnie nie bardzo przeszkadzało to, że korpus nie był impregnowany :) reszta to wynagradza ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
binek 


Wiek: 32
Posty: 268
Otrzymał 11 punkt(ów)
Skąd: Radom
Wysłany: 2008-03-31, 22:31    Odp: [Blues Harp] Informacje, opinie.

HArmonijka ma piekne brzmienie, reaguje na najlżejszy podmuch i stusnkowo długo wybrzmiewa, akordy brzmią... jest tlyko jeden minus (możliwe że to wina tonacji - G) troche nie wychodzi szybsza gra, wymaga duzej precyzji. Kiedy kupowałem instrument wiedza moja ograniczła sie tlyko dow iadomości z tego forum ale jestem bardzo miło nią zaskoczony ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Osaosowski 

Wiek: 31
Posty: 265
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2008-04-03, 16:52    Odp: [Blues Harp] Informacje, opinie.

Binek, mój BH G też na początku był ciężki troche. Jak długo go masz? Bo na moim po kilku dniach można już było zasówać, dopóki... stroik nie pękł.

pozdrawiam "osa"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
scoobyskub 

Wiek: 32
Posty: 2
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2008-04-06, 10:51    Odp: [Blues Harp] Informacje, opinie.

Właśnie ją zamówiłem. Mam nadzieję, że się na niej nie zawiodę.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2008-04-06, 11:30    Odp: [Blues Harp] Informacje, opinie.

Więc tak, musze powiedzieć że zrobiłeś głupote :) :D chociaż może Ci przypadnie do gustu
Są o nieba lepsze harmonijki w tej cenie jak choćby Golden Melody
Mam porównanie bo mam Golden Melody i Blues Harpa obie w C więc mogę śmiało porównywać !!!
Na Goldenie dużo lepsze podciągii większa wygoda (Blues Harp jest kanciaty)
Goldenka jest szczelniejsza i lepiej reaguje
OGÓLNIE rzecz ujmując jak możesz odwolaj zamowienie i zamow Goldenke ;]
Podejrzewam że sugerowałeś sie też nazwą, która wcale nei wskazuje na to że Blues Harp to najlepszy instrument do bluesa
apropo lepszych podciągów w Goldence, tona Blues Harpie, z trudem mogłem regulować podciąg na 3 kanale (0,5 tonu 1 ton 1,5 tonu) oczywiście może to wina mojej techniki ale wątpie bo na Goldence wychodzi idealnie, ta harmonijka Goldenka jest prawie tak dobra jak Marinka Deluxe !!!!
Wiem że to mały off top, ale gdzie tylko będzie to uzasadnione będe promował Goldenke
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Osaosowski 

Wiek: 31
Posty: 265
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2008-04-06, 12:43    Odp: [Blues Harp] Informacje, opinie.

SZCZYPIOR, ale myśle że na początek BH to nie jest zły wybór. Chodzą opinie że goldenke łatwo zajechać, a scoobyskub, nie ma jeszcze harmonijki więc nie jest jeszcze tak doświadczony więc mógłby ją łatwo zniszczyć (chyba że ta trwałość to tylko plotki, ale Ty masz przecież GM od niedawna więc też o tym za dużo nie powiesz...). Sam na BH się nauczyłem podciągów. I fakt... za tą cenę można dostać lepszego harpa, ale za nim kupiłem Maryne Dlx to uważałem Blues Harpa za naprawdę świetny produkt! A jeszcze mówiłeś że GM trzeba stroić do bluesa samemu, a BH nie, a jakiemu początkującemu chce się harmonijke stroić? Ja więc, z pełnym wyrazem szacunku dla Ciebie Szczypiorze, polecam nie odwoływać zamówienia, albo zmienić na wychwalanego Special 20... nie wzieliśmy tego pod uwage. ;)

pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2008-04-06, 13:56    Odp: [Blues Harp] Informacje, opinie.

Przystaje przy swoim, a jak nie Goldenka to chociaż Special 20, Blues Harp sie w ogóle NIE OPŁACA
A co do trwałości harmonijek, zależy kto jak gra w jakich okolicznoiścaich czy model jest trefny
Ale generalnie harmonijki nie sa po to robione by padać bo dniu grania ;]
Czołowi harmonijakrze polscy np Pan Łęczycki !!
np On GRAŁ na Goldenkach bo teraz mu sie podobno 1847 Seydel spodobał
Ale myślisz Osa, że Pan Łęczycki ma górę złota w piwniczce i na strychu, i co koncert kupował nową goldenke, otóż myśle że grał na instrumentach które są trwałe ;]
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2008-04-06, 14:14    Odp: [Blues Harp] Informacje, opinie.

Blues Harp to była moja pierwsza "porządna" harmonijka i długo myślałem, że nie będę chciał zagrać na niczym innym... dopóki nie kupiłem Marine Band Deluxe :D Mimo to w dalszym ciągu lubię mojego BH i gram na nim czasem, gdy siedzę przed kompem i przeglądam neta, a nie mogę grać za głośno, bo innym przeszkadza :P Albowiem Blues Harp jest cichszy od Marinki. Goldenkę też mam, ale chyba jednak preferuję MBDx, chociaż to może być kwestia tonacji - ja mam MBDx w C i Goldenkę w A, SZCZYPIOR - dokładnie na odwrót :)
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-04-06, 14:20    Odp: [Blues Harp] Informacje, opinie.

Ja też nie uważam Blues Harpa za złą harmonijkę. Może do Deluxa mu sporo brakuję, to Speciala też trochę, ale nie mogę zaprzeczyć, że jest szybką harmonijką (może dlatego, że mam go w D, a wyższe tonacje mają krótsze wycięcia w grzebieniu przez co są szczelniejsze). Podciągi trochę ciężko robić precyzyjnie, ale w ogólnym rozrachunku harmoszka daje radę. Do tego brzmienie, bardzo osobliwe i niesłychanie przyjemne. Przytłumione i rasowe.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu