Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomo¶ć
Guzik 

Wiek: 35
Posty: 8
Sk±d: a z Wrocławia
Wysłany: 2010-05-25, 13:53    [ Artykuły ] Harmonijka wg G±sia - Krzysztof G±szewski

hej.

Polecam ciekawy tekst Krzysztofa G±szewskiego, wy¶mienitego harmonijkarza i specjalisty od przeróbek tych instrumentów .

Opowiada tam o historii harmonijki, technikach gry, modelach wybieranych przez najlepszych i kontrowersjach zwi±zanych z "overblow". Fragmenty rozmów z Gregiem Slapczyńskim czy Steavem Bakerem

cało¶ć na stronie Radia Derf:

http://www.radioderf.info...arch=harmonijka

Warto przeczytać :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
*Bart Łęczycki 


Posty: 600
Otrzymał 76 punkt(ów)
Sk±d: Warszawa
Wysłany: 2010-05-31, 19:22    Odp: [ Artykuły ] Harmonijka wg G±sia - Krzysztof G±szewski

Faktycznie ciekawy artykuł. Ale z tego co wiem, to Beata już nie współpracuje z Hohnerem tylko z firm± Seydel :)

Pozdrowienia!
_________________
www.bleczycki.com
bleczycki@gmail.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
shusty 


Wiek: 33
Posty: 436
Otrzymał 26 punkt(ów)
Sk±d: Wałbrzych
Wysłany: 2010-05-31, 23:20    Odp: [ Artykuły ] Harmonijka wg G±sia - Krzysztof G±szewski

skoro pisz, że Marine Band Deluxe nie jest jeszcze w Polsce dostępna
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Guzik 

Wiek: 35
Posty: 8
Sk±d: a z Wrocławia
Wysłany: 2010-06-08, 21:41    Odp: [ Artykuły ] Harmonijka wg G±sia - Krzysztof G±szewski

Bart Łęczycki napisał/a:
Faktycznie ciekawy artykuł. Ale z tego co wiem, to Beata już nie współpracuje z Hohnerem tylko z firm± Seydel :)

Pozdrowienia!


Witaj Bart ! Rzeczywi¶cie nie jest to nowo¶ć no ale harmonijka to też do¶ć wiekowy instrument :)

Mam pytanie: Czy to prawda ze firma "Sydel" robi harmonijki dla "Weltmeister" ? To szanowana firma znana z akordeonów. Ostatnio zdobyłem jedn± tak± harmonijkę od nich, cena przystępna a gra to cudo wy¶mienicie. W internecie można znaleĽć, że to fabryka Sydla skręca im sprzęt ( zreszt± widać wielkie podobieństwa w wygl±dzie ). Ciekaw jestem czy słyszałe¶ co¶ o tym Weltmajstrze ?

Pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Sk±d: Ciechocinek
Wysłany: 2010-06-09, 01:03    Odp: [ Artykuły ] Harmonijka wg G±sia - Krzysztof G±szewski

Tak, tak, harmonijki robione przez Seydela były sprzedawane z logo Weltmeister :) .
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
*G±siu 

Posty: 11
Otrzymał 2 punkt(ów)
Sk±d: Poznań
Wysłany: 2011-09-19, 13:28    Odp: [ Artykuły ] Harmonijka wg G±sia - Krzysztof G±szewski

Ten artykuł, to "przedruk" z czasopisma "Muzyk". Ukazał się z 5 lat temu, st±d nieaktualne dane :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu